Založ si blog

Smer je čaput

Kritika vo vlastných radoch Smeru je prakticky nezvratná. Darmo si budú nahovárať, že Šefčovič získal vyše 700.000 hlasov. Reálnych je skôr tých z prvého kola, teda 400.000 tisíc. Smer nasleduje osud HZDS. Iste, neoliberalizmus sa dokázal spojiť a výsledok sa ukázal. Ukázal sa aj v tom, že si PS spravilo ohromnú reklamu na úkor ostatných tzv. liberálnych strán.
Smer ukázal svoju slabosť už v regionálnych voľbách, kedy sa aj zarytí smeráci radšej zaradili medzi nezávislých s podporou Smeru. U nás to tiež tak bolo. Aj v Sabinove sa bude musieť splácať podpora na úkor kvality a odbornosti. Ľudia sú jednoducho takí, za koncert Kollárovcov a nemožné sľuby platia svojimi naivnými hlasmi. V prezidentských voľbách Smer opäť zlyhal a nedokázal osloviť ani len svojich dlhoročných sympatizantov, ktorí odskackali k liberálom, alebo extrémnej pravici. Sám som poznal počas prezidentských volieb, kedy dlhoroční smeráci volili Čaputovú a v pohode si to vyvesili aj na FB. To je začiatok konca. Áno, Kažimír má pravdu a Pellegrini sa k tomu pridal. Mimochodom, bol som jeden z mála ľudí, čo trafili kandidáta Smeru Šefčoviča pred nominačkou.
Smer trpí aj miernou schizofréniou, kedy doma pomaly zastupuje ĽSNS a v Bruseli úplný opak na čele s kandidátkou číslo jeden – Beňovou. Absolútne neprijateľná voľba, aspoň pre mňa.
Tu som sa už rozhodol a dávam svoj hlas asi jedinému záchrancovi SNS Jaroslavovi Paškovi. No ak sa do Bruselu dostane, je to pravdepodobne koniec parlamentnej SNS. Bugár s jeho 2,5% a červenou čiarou zvoliteľnosti do parlamentu už tiež nudí. Nemá témy a prakticky sa prihlásil k liberalizmu, kde je už však rybník plný. O KDH sa ani nedá písať, nie je to ani kresťanská a ani demokratická strana. Proste jedno vylučuje druhé a z logického hľadiska dogmatické kresťanstvo nemôže byť zároveň demokratické, ale pri Hlinovi sa všetko dá a vybudoval z toho takú prípojku OĽaNO, kde dokonca aj neúspešný kandidát Mikloško odporúčal liberálku Čaputovú. Politická schizofrénia pokračuje.
Náš prezident už nie je nezávislý, už zakladá stranu. Také faux pas môže naozaj urobiť len Kiska, lebo to je on Mimoň zo svojho statusu na FB. O ostatných daňových prehreškoch radšej ani písať nebudem. Majitelia pozemkov či úžerníckych zmlúv vedia o tom svoje.
ĽSNS svoj potenciál už pravdepodobne nezvýši, maximálne o zopár tisíc protestných hlasov. Rozdrobenosť národných strán a nadmerne vysoké egá ich špičiek pripravujú živnú pôdu pre nástup neoliberalizmu ako novej diktatúry.
Diktatúry, kde skončí sloboda slova a názoru, kde sa bude zbrojiť a hľadať večný nepriateľ. Mlčiaca väčšina naozaj nemá koho voliť. Odborníci sa veľmi do politiky nehrnú, oligarchovia radšej poťahujú za šnúrky. Áno, chýba nám tu strana či hnutia typu Ligy či iných vlasteneckých strán, ktorých zastupuje Salvini, Okamura, Marie le Pen. Dokonca si viem predstaviť ešte onakvejšie hnutie ako je hnutie žltých viest, ale len predstaviť. V Pachovi je na začiatku jedna scéna, ktorá charakterizuje Slovákov a to, keď Matej vracia bičík grófovi Erdődymu a ešte ho poháňa k tomu, aby ho bil.
Preto som skôr za Pachovu repliku:
„Daj sem bičík, nedám bičík. Daj sem bičík! Riť Paľovu!“

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202069x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie