Založ si blog

Smer je čaput

Kritika vo vlastných radoch Smeru je prakticky nezvratná. Darmo si budú nahovárať, že Šefčovič získal vyše 700.000 hlasov. Reálnych je skôr tých z prvého kola, teda 400.000 tisíc. Smer nasleduje osud HZDS. Iste, neoliberalizmus sa dokázal spojiť a výsledok sa ukázal. Ukázal sa aj v tom, že si PS spravilo ohromnú reklamu na úkor ostatných tzv. liberálnych strán.
Smer ukázal svoju slabosť už v regionálnych voľbách, kedy sa aj zarytí smeráci radšej zaradili medzi nezávislých s podporou Smeru. U nás to tiež tak bolo. Aj v Sabinove sa bude musieť splácať podpora na úkor kvality a odbornosti. Ľudia sú jednoducho takí, za koncert Kollárovcov a nemožné sľuby platia svojimi naivnými hlasmi. V prezidentských voľbách Smer opäť zlyhal a nedokázal osloviť ani len svojich dlhoročných sympatizantov, ktorí odskackali k liberálom, alebo extrémnej pravici. Sám som poznal počas prezidentských volieb, kedy dlhoroční smeráci volili Čaputovú a v pohode si to vyvesili aj na FB. To je začiatok konca. Áno, Kažimír má pravdu a Pellegrini sa k tomu pridal. Mimochodom, bol som jeden z mála ľudí, čo trafili kandidáta Smeru Šefčoviča pred nominačkou.
Smer trpí aj miernou schizofréniou, kedy doma pomaly zastupuje ĽSNS a v Bruseli úplný opak na čele s kandidátkou číslo jeden – Beňovou. Absolútne neprijateľná voľba, aspoň pre mňa.
Tu som sa už rozhodol a dávam svoj hlas asi jedinému záchrancovi SNS Jaroslavovi Paškovi. No ak sa do Bruselu dostane, je to pravdepodobne koniec parlamentnej SNS. Bugár s jeho 2,5% a červenou čiarou zvoliteľnosti do parlamentu už tiež nudí. Nemá témy a prakticky sa prihlásil k liberalizmu, kde je už však rybník plný. O KDH sa ani nedá písať, nie je to ani kresťanská a ani demokratická strana. Proste jedno vylučuje druhé a z logického hľadiska dogmatické kresťanstvo nemôže byť zároveň demokratické, ale pri Hlinovi sa všetko dá a vybudoval z toho takú prípojku OĽaNO, kde dokonca aj neúspešný kandidát Mikloško odporúčal liberálku Čaputovú. Politická schizofrénia pokračuje.
Náš prezident už nie je nezávislý, už zakladá stranu. Také faux pas môže naozaj urobiť len Kiska, lebo to je on Mimoň zo svojho statusu na FB. O ostatných daňových prehreškoch radšej ani písať nebudem. Majitelia pozemkov či úžerníckych zmlúv vedia o tom svoje.
ĽSNS svoj potenciál už pravdepodobne nezvýši, maximálne o zopár tisíc protestných hlasov. Rozdrobenosť národných strán a nadmerne vysoké egá ich špičiek pripravujú živnú pôdu pre nástup neoliberalizmu ako novej diktatúry.
Diktatúry, kde skončí sloboda slova a názoru, kde sa bude zbrojiť a hľadať večný nepriateľ. Mlčiaca väčšina naozaj nemá koho voliť. Odborníci sa veľmi do politiky nehrnú, oligarchovia radšej poťahujú za šnúrky. Áno, chýba nám tu strana či hnutia typu Ligy či iných vlasteneckých strán, ktorých zastupuje Salvini, Okamura, Marie le Pen. Dokonca si viem predstaviť ešte onakvejšie hnutie ako je hnutie žltých viest, ale len predstaviť. V Pachovi je na začiatku jedna scéna, ktorá charakterizuje Slovákov a to, keď Matej vracia bičík grófovi Erdődymu a ešte ho poháňa k tomu, aby ho bil.
Preto som skôr za Pachovu repliku:
„Daj sem bičík, nedám bičík. Daj sem bičík! Riť Paľovu!“

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423605x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív