Založ si blog

Smer je čaput

Kritika vo vlastných radoch Smeru je prakticky nezvratná. Darmo si budú nahovárať, že Šefčovič získal vyše 700.000 hlasov. Reálnych je skôr tých z prvého kola, teda 400.000 tisíc. Smer nasleduje osud HZDS. Iste, neoliberalizmus sa dokázal spojiť a výsledok sa ukázal. Ukázal sa aj v tom, že si PS spravilo ohromnú reklamu na úkor ostatných tzv. liberálnych strán.
Smer ukázal svoju slabosť už v regionálnych voľbách, kedy sa aj zarytí smeráci radšej zaradili medzi nezávislých s podporou Smeru. U nás to tiež tak bolo. Aj v Sabinove sa bude musieť splácať podpora na úkor kvality a odbornosti. Ľudia sú jednoducho takí, za koncert Kollárovcov a nemožné sľuby platia svojimi naivnými hlasmi. V prezidentských voľbách Smer opäť zlyhal a nedokázal osloviť ani len svojich dlhoročných sympatizantov, ktorí odskackali k liberálom, alebo extrémnej pravici. Sám som poznal počas prezidentských volieb, kedy dlhoroční smeráci volili Čaputovú a v pohode si to vyvesili aj na FB. To je začiatok konca. Áno, Kažimír má pravdu a Pellegrini sa k tomu pridal. Mimochodom, bol som jeden z mála ľudí, čo trafili kandidáta Smeru Šefčoviča pred nominačkou.
Smer trpí aj miernou schizofréniou, kedy doma pomaly zastupuje ĽSNS a v Bruseli úplný opak na čele s kandidátkou číslo jeden – Beňovou. Absolútne neprijateľná voľba, aspoň pre mňa.
Tu som sa už rozhodol a dávam svoj hlas asi jedinému záchrancovi SNS Jaroslavovi Paškovi. No ak sa do Bruselu dostane, je to pravdepodobne koniec parlamentnej SNS. Bugár s jeho 2,5% a červenou čiarou zvoliteľnosti do parlamentu už tiež nudí. Nemá témy a prakticky sa prihlásil k liberalizmu, kde je už však rybník plný. O KDH sa ani nedá písať, nie je to ani kresťanská a ani demokratická strana. Proste jedno vylučuje druhé a z logického hľadiska dogmatické kresťanstvo nemôže byť zároveň demokratické, ale pri Hlinovi sa všetko dá a vybudoval z toho takú prípojku OĽaNO, kde dokonca aj neúspešný kandidát Mikloško odporúčal liberálku Čaputovú. Politická schizofrénia pokračuje.
Náš prezident už nie je nezávislý, už zakladá stranu. Také faux pas môže naozaj urobiť len Kiska, lebo to je on Mimoň zo svojho statusu na FB. O ostatných daňových prehreškoch radšej ani písať nebudem. Majitelia pozemkov či úžerníckych zmlúv vedia o tom svoje.
ĽSNS svoj potenciál už pravdepodobne nezvýši, maximálne o zopár tisíc protestných hlasov. Rozdrobenosť národných strán a nadmerne vysoké egá ich špičiek pripravujú živnú pôdu pre nástup neoliberalizmu ako novej diktatúry.
Diktatúry, kde skončí sloboda slova a názoru, kde sa bude zbrojiť a hľadať večný nepriateľ. Mlčiaca väčšina naozaj nemá koho voliť. Odborníci sa veľmi do politiky nehrnú, oligarchovia radšej poťahujú za šnúrky. Áno, chýba nám tu strana či hnutia typu Ligy či iných vlasteneckých strán, ktorých zastupuje Salvini, Okamura, Marie le Pen. Dokonca si viem predstaviť ešte onakvejšie hnutie ako je hnutie žltých viest, ale len predstaviť. V Pachovi je na začiatku jedna scéna, ktorá charakterizuje Slovákov a to, keď Matej vracia bičík grófovi Erdődymu a ešte ho poháňa k tomu, aby ho bil.
Preto som skôr za Pachovu repliku:
„Daj sem bičík, nedám bičík. Daj sem bičík! Riť Paľovu!“

Matovičova podrž taška SASka, alebo vojna plagiátorov

03.12.2020

Tak nám Matovič už prebral aj školstvo. Po tom, čo si ide zvoliť generálneho prokurátora, je už expertom na pandémiu, medicínu, vírusy … a najnovšie to berie do rúk v školstve! Gröhlinga už prakticky nepotrebujeme. Potrebujeme vôbec niekoho okrem jeho veličenstva Kim Čum Mata I. Veľkého? Matovič bude navždy spojený s chorobnou závislosťou niekomu sa šprtať s [...]

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Česká polícia urobila raziu v budove Vrchného súdu pre korupciu

05.12.2020 15:24

Detektívi z Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v sobotu zasahovali v budove Vrchného súdu v Prahe.

alkohol, vodka, nalievať, piť, opitý, pohárik, poldeci,

Cyklistovi hrozí pokuta 800 eur, nafúkal 2,75 promile

05.12.2020 14:26

Jazda cyklistu zo strany na stranu zaujala počas služby policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína.

škola, trieda, učitelia

Premiér našiel ďalších vinníkov za školy bez detí. Pokazili to úradníci

05.12.2020 14:03

Ak by išli neotestované deti do škôl, v nemocniach by neskôr ležali mŕtvi na chodbách, tvrdí Matovič a vinníkov za školy našiel v úradníkoch.

Testovanie v škole dcér Igora Matoviča

Testovanie v trnavských školách. Kde sa otestujú premiérove dcéry?

05.12.2020 13:40

Súkromná bilingválna škola v Trnave, ktorú navštevujú dcéry premiéra Matoviča, spustila pilotné komunitné testovanie vo vlastných priestoroch.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 2368079x
Priemerná čítanosť článkov: 5382x

Autor blogu

Kategórie