Založ si blog

Smer je čaput

Kritika vo vlastných radoch Smeru je prakticky nezvratná. Darmo si budú nahovárať, že Šefčovič získal vyše 700.000 hlasov. Reálnych je skôr tých z prvého kola, teda 400.000 tisíc. Smer nasleduje osud HZDS. Iste, neoliberalizmus sa dokázal spojiť a výsledok sa ukázal. Ukázal sa aj v tom, že si PS spravilo ohromnú reklamu na úkor ostatných tzv. liberálnych strán.
Smer ukázal svoju slabosť už v regionálnych voľbách, kedy sa aj zarytí smeráci radšej zaradili medzi nezávislých s podporou Smeru. U nás to tiež tak bolo. Aj v Sabinove sa bude musieť splácať podpora na úkor kvality a odbornosti. Ľudia sú jednoducho takí, za koncert Kollárovcov a nemožné sľuby platia svojimi naivnými hlasmi. V prezidentských voľbách Smer opäť zlyhal a nedokázal osloviť ani len svojich dlhoročných sympatizantov, ktorí odskackali k liberálom, alebo extrémnej pravici. Sám som poznal počas prezidentských volieb, kedy dlhoroční smeráci volili Čaputovú a v pohode si to vyvesili aj na FB. To je začiatok konca. Áno, Kažimír má pravdu a Pellegrini sa k tomu pridal. Mimochodom, bol som jeden z mála ľudí, čo trafili kandidáta Smeru Šefčoviča pred nominačkou.
Smer trpí aj miernou schizofréniou, kedy doma pomaly zastupuje ĽSNS a v Bruseli úplný opak na čele s kandidátkou číslo jeden – Beňovou. Absolútne neprijateľná voľba, aspoň pre mňa.
Tu som sa už rozhodol a dávam svoj hlas asi jedinému záchrancovi SNS Jaroslavovi Paškovi. No ak sa do Bruselu dostane, je to pravdepodobne koniec parlamentnej SNS. Bugár s jeho 2,5% a červenou čiarou zvoliteľnosti do parlamentu už tiež nudí. Nemá témy a prakticky sa prihlásil k liberalizmu, kde je už však rybník plný. O KDH sa ani nedá písať, nie je to ani kresťanská a ani demokratická strana. Proste jedno vylučuje druhé a z logického hľadiska dogmatické kresťanstvo nemôže byť zároveň demokratické, ale pri Hlinovi sa všetko dá a vybudoval z toho takú prípojku OĽaNO, kde dokonca aj neúspešný kandidát Mikloško odporúčal liberálku Čaputovú. Politická schizofrénia pokračuje.
Náš prezident už nie je nezávislý, už zakladá stranu. Také faux pas môže naozaj urobiť len Kiska, lebo to je on Mimoň zo svojho statusu na FB. O ostatných daňových prehreškoch radšej ani písať nebudem. Majitelia pozemkov či úžerníckych zmlúv vedia o tom svoje.
ĽSNS svoj potenciál už pravdepodobne nezvýši, maximálne o zopár tisíc protestných hlasov. Rozdrobenosť národných strán a nadmerne vysoké egá ich špičiek pripravujú živnú pôdu pre nástup neoliberalizmu ako novej diktatúry.
Diktatúry, kde skončí sloboda slova a názoru, kde sa bude zbrojiť a hľadať večný nepriateľ. Mlčiaca väčšina naozaj nemá koho voliť. Odborníci sa veľmi do politiky nehrnú, oligarchovia radšej poťahujú za šnúrky. Áno, chýba nám tu strana či hnutia typu Ligy či iných vlasteneckých strán, ktorých zastupuje Salvini, Okamura, Marie le Pen. Dokonca si viem predstaviť ešte onakvejšie hnutie ako je hnutie žltých viest, ale len predstaviť. V Pachovi je na začiatku jedna scéna, ktorá charakterizuje Slovákov a to, keď Matej vracia bičík grófovi Erdődymu a ešte ho poháňa k tomu, aby ho bil.
Preto som skôr za Pachovu repliku:
„Daj sem bičík, nedám bičík. Daj sem bičík! Riť Paľovu!“

Prezidentka hrá vabank, Demoláti si zbožne želajú nezlučiteľné zlúčiť a nová strana NASOSKA

16.05.2023

Tak sa nám tá kampaň krásne rozbehla a to je len začiatok, nová vláda je taká predpríprava na možno novú prezidentskú kampaň, pretože to je skutočne vabank pre prezidentku. Síce veľa toho neschvália, ale vydláždiť cestu PS môžu veľmi dobre. Iste, nepôjdu kandidovať, ale môže to byť taká budúca tieňová vláda, veď nepovedali, že už nebudú ani ministrami či [...]

Sme rodina so Smerom nepôjde, relácie bez ĽSNS či Republiky, Matelko splnil jeden sľub, Sulík je neoliberál a vypočítavá prezidentka?

14.05.2023

Nie je koho. Skutočne v súčasnosti nie je koho voliť. Témy otrepané, riešenia žiadne, každý má nejaké to maslo na hlave. Heger si poplačkal, že vraj mu bolo cťou slúžiť Slovensku. Vtipálek, kde nechal tú česť? Jeden sľub však spolu s Matelkom dodržali. Svojou neschopnosťou sa zapísali do učebníc dejepisu. Ešte ani len ten pád z ústavnej väčšiny do stoky nebol so [...]

Tragédia Hegera a jeho Demolátov v priamom prenose a prezidentkin podiel

07.05.2023

Je to tragický koniec už terajšej politickej mŕtvoly Hegera, ktorý ešte dúfa, že ho pod svoje krídla zoberie KDH, ktoré by asi takýmto činom urobila charizmatickú samovraždu. Ukázal skutočne aj študentom Prešovskej univerzity, ako si predstavuje Slovensko v budúcnosti a to jednoznačne bez neho. Hegerov tábor sa nám rozpadol. Najlepšie asi dopadol Vlčan aj so svojim 1,4 [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 598
Celková čítanosť: 3533749x
Priemerná čítanosť článkov: 5909x

Autor blogu

Kategórie

Archív