Založ si blog

Granty z MK a verejné obstarávanie ako najväčší podvod, voľby do parlamentu po novom

Po fraške s grantovou schémou ministerstva kultúry, kde si donor vymieňa názory s prijímateľom sa nestačím čudovať, na čo všetko peniaze idú. Vraj pochod či festival zoskupenia LGBT nedostal financie. Tak vlastne o čo tu ide? Je to také divadlo. Množstvo žiadostí nedostalo financie a nielen z tejto grantovej schémy v rámci ministerstva kultúry. Ja som chcel tiež grant na tvorbu solenej a zadymovanej keramiky, ktorá už prakticky vymrela a existujú len pokusy o ich obnovu. A čo horšie, naša tradičná keramiky speje k absolútnemu zániku. Pozdišovská keramika prakticky skončila a o chvíľu ju bude nasledovať modranská. Na kremnickú kameninovú keramiku sa už môžeme chodiť pozerať len do múzea. Stratili sa technológie, postupy, dekorácie a s tým zomiera aj časť slovenskej kultúry.
Nasledoval krach tradičnej sklárskej výroby či tradičnej potravinárskej výroby. Áno, aj to je kultúra – trdelník, lokša, pečená buchta, bobaľky, kokošky a mohol by som pokračovať ďalej. No a čo taký textilný priemysel, kde naša kultúra upadla do absurdností? Nemáme už tradičné spracovanie ľanu, konope a ovčej vlny. No a to nie sú len kultúrno- priemyselné tradície, ale aj množstvo pracovných príležitostí.
Ľudia už nechcú mať doma len prostriedky masovej výroby, ale aj tej ručnej, ktoré odrážajú aj našu identitu a tradície. Postupne sa to dostáva do popredia, ale čo z toho, keď textil dovážame z Číny, vlnu z Austrálie, priemyselné konope nám pre istotu zakázali a môžem pokračovať.
No a čo kultúra správania sa k životnému prostrediu? Ako, že sa to kultúrne správame v prírode, ako krásne „kultúrne“ rúbeme lesy kvôli biznisu. Aspoň keby sme to drevo spracovali u nás do finálneho výrobku.
No a takí politici by si nemali tiež požiadať o grant na školenie politickej kultúry?
Mám názor, že v tejto problematike má ministerstvo kultúry kus pravdy, ale zároveň to bola aj premyslená špekulácia zvýšenia si popularity pred totálnym pádom Smeru. Proste, potrebovali si zvýšiť svoju PR. No a komunita LGBT im na to krásne skočila aj so všetkými hercami, ktorí tam boli. Sú to zdraví ľudia, ktorým nič nechýba, tak načo pochody a ešte aj podporené zo strany štátu? Táto sexuálna korektnosť už je všade, vo filmoch, seriáloch a už sa pretláča do učebníc. Proste masívne masírovanie mozgov médiami. No a ľudia budú chcieť skúšať. Druhou stranou mince je, že zároveň im takáto doslova násilná propaganda škodí.
Je to len určitá komunita ľudí, ktorá má iné sexuálne chute. No, ale aj poľovníci sú komunita, zberatelia sú komunita, rybári sú komunita, dôchodcovia sú komunita, sú ich stovky. Teraz pôjdu všetci do ulíc a budú sa sťažovať, že nedostali podporu na nejaký pochod?
Ešte k tomu verejnému obstarávaniu.
Je to najväčší podvod, aký v dejinách Slovenska, ale aj EÚ existuje. Portál EKS je úplne na hlavu. Vy si musíte dávať a špecifikovať podmienky, ktoré má daná vec obsahovať. Nebolo by lepšie, ak by vznikol aj samostatný verejný e-obchod, kde vy ste si zadávali výrobky, ktoré ponúkate za bežnú cenu na trhu, ale tu by museli byť o cca 5-10% nižšie? Pôvodne Kaliňák niečo také tvrdil, že to bude ako ebay. No žiaľ, nie je. Jasne by sa mala definovať aj pri stavbách cena materiálu a cena práce a nie celkové ceny. To by ste sa čudovali, aký odtok financií by išlo na všimné.
No a blížia sa nám parlamentné voľby. Budú tu čo nevidieť. Po regionálnych, prezidentských a EP sa bude rozhodovať aj o našom novom parlamente. A tu je prosba na všetky politické strany. Ak nechcete meniť systém volieb, spravte aspoň jednu vec pre priamu demokraciu a to zrušte toto ustanovenie:
(5) V rámci jednotlivých politických strán alebo koalícií kandidáti dostanú mandáty pridelené strane v poradí, v akom sú uvedení na hlasovacom lístku. Ak však voliči, ktorí odovzdali platný hlas pre túto politickú stranu alebo koalíciu, využili právo prednostného hlasu, dostane najskôr mandát ten z kandidátov, ktorý získal najmenej tri percentá prednostných hlasov z celkového počtu platných hlasov odovzdaných pre politickú stranu alebo koalíciu. Ak politickej strane alebo koalícii je pridelených viac mandátov a viac kandidátov splnilo podmienku podľa predchádzajúcej vety, mandáty dostanú kandidáti postupne v poradí podľa najvyššieho počtu získaných prednostných hlasov. Ak je rovnosť prednostných hlasov, je rozhodujúce poradie na hlasovacom lístku.
Neviem, či sa boja jednotliví predsedovia, alebo celé vedenia, že by sa do parlamentu nedostali, ale určite by to podporilo demokraciu a určite by aj strana zvažovala, koho na kandidátku dá. Nezáležalo by na tom, aké číslo máte na kandidátke, ale len na počte preferenčných hlasov a to by bol skutočný krok k priamej demokracii. Takto je to len partokracia a vláda strán. Sú to desiatky príkladov, kedy človek s niekoľko tisíc preferenčnými hlasmi nepredbehol svojho kolegu s desiatkami hlasov, pretože nemal vhodné poradie a nedostal sa nad požadovaný percentuálny počet v rámci strany.

Prezidentka hrá vabank, Demoláti si zbožne želajú nezlučiteľné zlúčiť a nová strana NASOSKA

16.05.2023

Tak sa nám tá kampaň krásne rozbehla a to je len začiatok, nová vláda je taká predpríprava na možno novú prezidentskú kampaň, pretože to je skutočne vabank pre prezidentku. Síce veľa toho neschvália, ale vydláždiť cestu PS môžu veľmi dobre. Iste, nepôjdu kandidovať, ale môže to byť taká budúca tieňová vláda, veď nepovedali, že už nebudú ani ministrami či [...]

Sme rodina so Smerom nepôjde, relácie bez ĽSNS či Republiky, Matelko splnil jeden sľub, Sulík je neoliberál a vypočítavá prezidentka?

14.05.2023

Nie je koho. Skutočne v súčasnosti nie je koho voliť. Témy otrepané, riešenia žiadne, každý má nejaké to maslo na hlave. Heger si poplačkal, že vraj mu bolo cťou slúžiť Slovensku. Vtipálek, kde nechal tú česť? Jeden sľub však spolu s Matelkom dodržali. Svojou neschopnosťou sa zapísali do učebníc dejepisu. Ešte ani len ten pád z ústavnej väčšiny do stoky nebol so [...]

Tragédia Hegera a jeho Demolátov v priamom prenose a prezidentkin podiel

07.05.2023

Je to tragický koniec už terajšej politickej mŕtvoly Hegera, ktorý ešte dúfa, že ho pod svoje krídla zoberie KDH, ktoré by asi takýmto činom urobila charizmatickú samovraždu. Ukázal skutočne aj študentom Prešovskej univerzity, ako si predstavuje Slovensko v budúcnosti a to jednoznačne bez neho. Hegerov tábor sa nám rozpadol. Najlepšie asi dopadol Vlčan aj so svojim 1,4 [...]

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 598
Celková čítanosť: 3533770x
Priemerná čítanosť článkov: 5909x

Autor blogu

Kategórie

Archív