Založ si blog

Granty z MK a verejné obstarávanie ako najväčší podvod, voľby do parlamentu po novom

Po fraške s grantovou schémou ministerstva kultúry, kde si donor vymieňa názory s prijímateľom sa nestačím čudovať, na čo všetko peniaze idú. Vraj pochod či festival zoskupenia LGBT nedostal financie. Tak vlastne o čo tu ide? Je to také divadlo. Množstvo žiadostí nedostalo financie a nielen z tejto grantovej schémy v rámci ministerstva kultúry. Ja som chcel tiež grant na tvorbu solenej a zadymovanej keramiky, ktorá už prakticky vymrela a existujú len pokusy o ich obnovu. A čo horšie, naša tradičná keramiky speje k absolútnemu zániku. Pozdišovská keramika prakticky skončila a o chvíľu ju bude nasledovať modranská. Na kremnickú kameninovú keramiku sa už môžeme chodiť pozerať len do múzea. Stratili sa technológie, postupy, dekorácie a s tým zomiera aj časť slovenskej kultúry.
Nasledoval krach tradičnej sklárskej výroby či tradičnej potravinárskej výroby. Áno, aj to je kultúra – trdelník, lokša, pečená buchta, bobaľky, kokošky a mohol by som pokračovať ďalej. No a čo taký textilný priemysel, kde naša kultúra upadla do absurdností? Nemáme už tradičné spracovanie ľanu, konope a ovčej vlny. No a to nie sú len kultúrno- priemyselné tradície, ale aj množstvo pracovných príležitostí.
Ľudia už nechcú mať doma len prostriedky masovej výroby, ale aj tej ručnej, ktoré odrážajú aj našu identitu a tradície. Postupne sa to dostáva do popredia, ale čo z toho, keď textil dovážame z Číny, vlnu z Austrálie, priemyselné konope nám pre istotu zakázali a môžem pokračovať.
No a čo kultúra správania sa k životnému prostrediu? Ako, že sa to kultúrne správame v prírode, ako krásne „kultúrne“ rúbeme lesy kvôli biznisu. Aspoň keby sme to drevo spracovali u nás do finálneho výrobku.
No a takí politici by si nemali tiež požiadať o grant na školenie politickej kultúry?
Mám názor, že v tejto problematike má ministerstvo kultúry kus pravdy, ale zároveň to bola aj premyslená špekulácia zvýšenia si popularity pred totálnym pádom Smeru. Proste, potrebovali si zvýšiť svoju PR. No a komunita LGBT im na to krásne skočila aj so všetkými hercami, ktorí tam boli. Sú to zdraví ľudia, ktorým nič nechýba, tak načo pochody a ešte aj podporené zo strany štátu? Táto sexuálna korektnosť už je všade, vo filmoch, seriáloch a už sa pretláča do učebníc. Proste masívne masírovanie mozgov médiami. No a ľudia budú chcieť skúšať. Druhou stranou mince je, že zároveň im takáto doslova násilná propaganda škodí.
Je to len určitá komunita ľudí, ktorá má iné sexuálne chute. No, ale aj poľovníci sú komunita, zberatelia sú komunita, rybári sú komunita, dôchodcovia sú komunita, sú ich stovky. Teraz pôjdu všetci do ulíc a budú sa sťažovať, že nedostali podporu na nejaký pochod?
Ešte k tomu verejnému obstarávaniu.
Je to najväčší podvod, aký v dejinách Slovenska, ale aj EÚ existuje. Portál EKS je úplne na hlavu. Vy si musíte dávať a špecifikovať podmienky, ktoré má daná vec obsahovať. Nebolo by lepšie, ak by vznikol aj samostatný verejný e-obchod, kde vy ste si zadávali výrobky, ktoré ponúkate za bežnú cenu na trhu, ale tu by museli byť o cca 5-10% nižšie? Pôvodne Kaliňák niečo také tvrdil, že to bude ako ebay. No žiaľ, nie je. Jasne by sa mala definovať aj pri stavbách cena materiálu a cena práce a nie celkové ceny. To by ste sa čudovali, aký odtok financií by išlo na všimné.
No a blížia sa nám parlamentné voľby. Budú tu čo nevidieť. Po regionálnych, prezidentských a EP sa bude rozhodovať aj o našom novom parlamente. A tu je prosba na všetky politické strany. Ak nechcete meniť systém volieb, spravte aspoň jednu vec pre priamu demokraciu a to zrušte toto ustanovenie:
(5) V rámci jednotlivých politických strán alebo koalícií kandidáti dostanú mandáty pridelené strane v poradí, v akom sú uvedení na hlasovacom lístku. Ak však voliči, ktorí odovzdali platný hlas pre túto politickú stranu alebo koalíciu, využili právo prednostného hlasu, dostane najskôr mandát ten z kandidátov, ktorý získal najmenej tri percentá prednostných hlasov z celkového počtu platných hlasov odovzdaných pre politickú stranu alebo koalíciu. Ak politickej strane alebo koalícii je pridelených viac mandátov a viac kandidátov splnilo podmienku podľa predchádzajúcej vety, mandáty dostanú kandidáti postupne v poradí podľa najvyššieho počtu získaných prednostných hlasov. Ak je rovnosť prednostných hlasov, je rozhodujúce poradie na hlasovacom lístku.
Neviem, či sa boja jednotliví predsedovia, alebo celé vedenia, že by sa do parlamentu nedostali, ale určite by to podporilo demokraciu a určite by aj strana zvažovala, koho na kandidátku dá. Nezáležalo by na tom, aké číslo máte na kandidátke, ale len na počte preferenčných hlasov a to by bol skutočný krok k priamej demokracii. Takto je to len partokracia a vláda strán. Sú to desiatky príkladov, kedy človek s niekoľko tisíc preferenčnými hlasmi nepredbehol svojho kolegu s desiatkami hlasov, pretože nemal vhodné poradie a nedostal sa nad požadovaný percentuálny počet v rámci strany.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419117x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie