Založ si blog

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, ale každý následný krok, ktorý Truban urobil, bol len ešte trápnejší ako ten predošlý. Naozaj sa musí človek čudovať, čo ho k tomu viedlo. Niečo vysvetľovať? To tých 5 gramov bielej webovej stránky? To nevymyslíš, to len Truban môže.
Slováci naozaj nevedia natáčať sitcomy, ale Truban urobil prvú pilotnú časť priam excelentne! Asi je rozdiel byť úspešným podnikateľom a úspešným politikom. Tento „trubanov úkaz“ čo sa objavil na scéne a obhajoba jeho minulosti či priam klamstvo v priamom prenose je ukážkou totálneho amaterizmu. Áno, už pomaly zľudoveli vtípky o Trubanovi typu:
Perníkové Slovensko.
Zober loptu, drogy máme.
Neviete, kto bude líder, ale viete, kto bude díler.
Dali to na Trubana.
Trubanova inšpirácia v Čapkovej Bielej nemoci, atď..
V takejto situácii nemá veľkú šanci pokračovať ako líder a už vôbec nie, ako premiér SR.
Teraz k problému Šeliga verzus Harabin. No ja neviem, ale púšťať sa bez dôkazov do hocikoho je už odvaha. Vôbec sa nečudujem, že ho dcéra pána Harabina zažalovala. Tu je ešte jedna vec, ktorá u nás akosi nefunguje. Jedna vec je povedať svoj názor, ktorý by mal byť absolútne slobodný a beztrestný a druhá vec je konštatovať nejakú skutočnosť bez dôkazov a dopustiť sa fakticky trestného činu ohovárania. Veľmi som zvedavý, ako to bude pokračovať a kto bude víťazom! Šeliga by si asi mal tiež niečo rozmyslieť, kým to vypustí z úst. Vraj právnik? Skutočný amatér.
Teraz trošku o úniku informácií zo spisov o Kočnerovi. Všetci sa rozčuľujú, ako je možné, že z vyšetrovacieho spisu unikajú takéto informácie pri vyšetrovaní a všetky idú k N-ku. Trošku konšpirácie. Čo ak to vôbec nebol únik informácie zo spisu, ale už z vopred pripravených dôkazov, ktoré už mali dlhšie k dispozícii a ich majitelia len kopírujú priebeh vyšetrovania a postupne odkrývajú dôkazy, ktoré dostáva aj polícia. Teda pripraví sa kampaň, zapoja médiá. V čase získania dôkazov sa zároveň zverejní ten istý podsunutý dôkaz aj v N-ku a čírou náhodou podobne ako pri vražde Kuciaka preletí okolo satelit. Tak teraz čírou náhodou získali komunikáciu a prelomili kódovanie. Pre tých, čo to zverejňujú a posielajú napr. N-ku je to úplne jednoduchá vec. Čižnár ohlási, že dostali dôležité informácie a dôkazy, no a daná skupina predloží dôkazy aj tlači. V inom prípade je systém vyšetrovania neskutočne deravý a naozaj sa skôr zdá, že opozícia pomáha Kočnerovi dostať sa von z basy na základe manipulácie s dôkazmi. Možno je N-ko niečo dlžné Kočnerovi. No kto ho vie? Len jedno je isté, či starí či noví politici, všetko je to jedno.
Jedno je však pravda. Na webe by sa mala zrušiť anonymita tvorcov príspevkov aj diskutujúcich. Anonymita priamo podporuje nenávisť! Ak si niekto stojí za svojím názorom, tak nech ho prezentuje verejne a nie anonymne. Dokonca aj každý článok v novinách by mal mať autora a to bez výnimky. Práve takýto druh anonymnej nenávisti podporujú aj sociálne siete.
Mimochodom k ESETu a financovaniu TIS, ktoré rozposielala emailom. Názor si utvorte sami ako tieto organizácie spolupracujú a ako ovplyvňujú trebárs aj voľby. Ešte jedna vec pri tom financovaní a vyjadrení TIS: „Navyše ide o peniaze deklarované a vykázané, len preto o nich vlastne takto otvorene diskutujeme.“ Z toho vyplýva, že o tých pomimo získaných financiách nediskutujú či ako tomu máme rozumieť?
Nasledujúcu časť blogu tvorí citácia z hromadného emailu TIS:
„Spolumajitelia spoločnosti ESET doteraz vynaložili na podporu politických strán či kandidátov zhruba 350-tisíc eur. Pre porovnanie, za úspech v minulých parlamentných voľbách dostali strany na štyri roky politickej práce dokopy od štátu 54 miliónov eur. Netvárme sa teda, že tu nejaké megapeniaze od ľudí ESETu monopolizujú politickú súťaž a že si kupujú funkcie.
Je práveže pozitívne, ak úspešní ľudia s dobrým menom politiku neignorujú, ale naopak, zapájajú sa aj finančne. Z prieskumov je zjavné, že väčšina krajiny je nespokojná, ako u nás politici fungujú a na novú ponuku vždy treba aj peniaze. Navyše ide o peniaze deklarované a vykázané, len preto o nich vlastne takto otvorene diskutujeme.
Na druhej strane je ale pravdou, že na aktivity spolumajiteľov Esetu sa treba začať viac pozerať ako kedysi. Ktokoľvek financuje politiku vo väčších objemoch musí byť pod zvýšeným drobnohľadom. Eseťáci navyše financujú nielen politiku, ale aj inštitúcie, ktoré politiku majú kriticky sledovať – novinárov (Denník N) a tretí sektor (Nadácia ESET a cez jej granty dôležité mimovládne organizácie monitorujúce politiku, Nadácia Zastavme korupciu). Všetky tieto inštitúcie sa tak dostávajú do konfliktu záujmov, ktorým budú pri svojej práci opakovane čeliť.
My v Transparency sme sa aj preto rozhodli od nadácií blízkych majiteľom ESETu už viac nežiadať granty. V minulosti sme dostali od nich 5-tisíc eur na kontrolu lokálnej politiky. Istý čas nás v malom podporoval aj Anton Zajac, jeden zo spolumajiteľov ESETu.
Nestrašme teda neexistujúcim sprisahaním, no neberme vážne ani reči, že to nemá na dozor nad politikou žiadny vplyv.“

Matelkova schizofrénia pokračuje a PS vládla aj s prezidentkou v podobe Ódora a Remišová je fakt taká tup. .. .. ?

02.02.2024

Z veľkej časti za toto, čo sa deje na Slovensku, môže práve prezidentka a to vyhlásením volieb namiesto možného júna až v jeseni 2023. Ódor bol jednoznačne spriaznený premiér prezidentky a nie nejaká úradnícka vláda. Jednoducho sa PS potrebovalo etablovať a nahnať si percentá. Možno šla prezidentka zháňať sponzorov do Kanady pre Korčoka. Nechajme sa prekvapiť. Toto [...]

Šmejdi z Globadvise Paxy, ako zlepšiť bezpečnosť na školách a ako je to s tými petíciami online

27.01.2024

Znovu sa nám na Slovensku rozmnožili šmejdi v akcii, ktorí nie sú schopní ani len firmu, pod ktorou pracujú, zverejniť. Znovu tu máme nešvár a niektorí dôchodcovia a známi ma oslovili, že čo to je zač? Každému vždy radím, overte si firmu, či vôbec existuje, kde má sídlo, IČO a DIČ a pod.. No poniektorí ako keby hrach na stenu hádzali. Veria všetkému, čo sa píše v [...]

Dal som za pravdu aj Čaputovej, ale Pellegrini bude lepší a ďalší blud z dielne Olajna

20.01.2024

Po prejave prezidentky som musel dať v niektorých postrehoch za pravdu. Tú zmenu a znižovanie premlčacích dôb a trestov by som naopak zvyšoval a nie znižoval. Skutočne sa môže stať, že určité skupiny spoluobčanov si to vysvetlia ako pozvánku do vášho domu na akýkoľvek nákup zadara! Namiesto toho, aby Fico splnil svoj dávny sľub o sprísnení farmárskeho zákona sa stal [...]

Interrupcie / Eiffelova veža /

Francúzsky parlament schválil ústavné právo žien na interrupciu

04.03.2024 19:53

Francúzsky prezident Emmanuel Macron tento krok privítal s tým, že ide o "francúzsku hrdosť", ktorá vyslala "univerzálne posolstvo".

Jack Teixeira

Američan Teixeira priznal vynesenie tajných armádnych informácií

04.03.2024 19:21

Gardista Jack Teixeira predtým pred súdom vyhlasoval, že je nevinný.

Peter Pellegrini / Cyprus / Mierová misia UNFICYP /

Pellegrini na Cypre. Rokoval o cyperskej otázke, vyznamenal vojakov, pozdravil futbalistov

04.03.2024 18:58

Pellegrini zdôraznil, že aj v prípade Cypru drží SR líniu v tom, že nikdy neuzná odtrhnutie územia jednostranným rozhodnutím.

Margrethe Vestagerová, Apple

Eurokomisia udelila spoločnosti Apple pokutu vyše 1,8 miliardy eur pre streamovanie hudby

04.03.2024 18:40

Pokuta pre Apple je len zlomok z pokút vo výške 8,25 miliardy eur, ktoré Komisia udelila Googlu v troch prípadoch v predchádzajúcom desaťročí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 637
Celková čítanosť: 3864209x
Priemerná čítanosť článkov: 6066x

Autor blogu

Archív