Založ si blog

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu nemajú a už začali kampaň. Svätá trojica – Hlina, Truban, Beblavý už vytvárajú vládu a Hlina by si aj podskočil.
Teda všetci už v plnom prúde, len pronárodní akosi mlčia. Vraj rokujú a kto, predsedovia? Znovu prehovorili egá a dopadne to jednou veľkou katastrofou. Pri takýchto nerozhodných krokoch ľudia preskupia svoje sily k ĽSNS. Totálna nevraživosť medzi ĽSNS a SNS nahráva neoliberálom. Ostatné malé strany, ktoré sľubujú niečo národné, čo doteraz ešte nevysvetlili, čo to je okrem svojho vedúceho postavenia predsedu tápajú v brutálnej tme po programovej stránke, aj po stránke konsolidačnej. Tu zase vystupuje KSS ako určitá možnosť. Je až neuveriteľné, čo píšem, ale majú v tom jasno, čo chcú, veľmi dobrý sa ukazuje Jalal Sulejman. No cez dve percentá sa tiež nedostanú a páni predsedovia tzv. pronárodných strán, ruku na srdce, dokážete vôbec dať zo svojich strán 10 kvalitných ľudí či odborníkov na kandidátku? Dokonca ani SNS to nedokázala, stačí si zobrať príklad Plavčana či pána ministra obrany, ktorý tak krásne nakúpil F16. Jaroslav Paška jednoducho nestačí, je to asi najschopnejší človek v SNS. Dvojtvárnosť SNS, ale hlavne Smeru je až do oči bijúca. Dve smerácke krídla a to jedno neoliberálne na čele s premiérom a Beňovou a druhé s predsedom a Blahom, ktorý zachraňuje Smeru hlasy. Nuž, neoliberáli majú z vás radosť.
Mečiarovi sa nečudujem, že sa po stretnutí na Devíne odviazal a povedal, čo povedal a ide premenovať nejakú stranu. Možno NAJ, pretože už asi stratila aj predsedu a obsah stránky je v mnohých ikonách nedostupný. No aj v tejto strane by bol vhodný človek v podobe pána Andreja Janca. Kvalitných ľudí je dosť, len sú porozhadzovaní a je priam nevyhnutné dať ich dokopy. No a čo s predsedami a ich ješitnosťou? O čom im ide? Žeby len o moc a financie za voľby? No pri takomto postupe a výkonoch nebudú mať nič! Len znovu kopu rečí na FB či iných sieťach, weboch, vystúpeniach. Takto sa už politika nerobí.
Občania sa preskupia a víťazom v tejto žabomyšej vojne o ego bude ĽSNS v opozícii a víťazstvo neoliberalizmu na Slovensku, presne tak ako v prezidentských voľbách, ktoré či už sú, alebo nie sú platné, ale výhru zaznamenali neoliberáli. Nie na Kotlebu by sa malo nadávať. Jediný nasadený, ktorý nechcel byť prezidentom, bol asi nedeľný rezeň pána Šefčoviča. To bola neoliberálna hra Smeru na obe strany. Pre Brusel super a pre Slovensko a jeho meno v EÚ tak isto, lebo odpísali ako Kotlebu, tak Harabina.
Po týchto pronárodných peripetiách si môže Truban natiahnuť lajnu od BA po KE a jednoducho budú vládnuť a ani urážky smerované na robotníkov tomu nepomôžu, jedine, žeby sa robotníci naozaj vzopreli. Áno, Truban bude musieť byť nahradený. Ak Beblavému nevadí, že to bolo dávno a Truban sa zmenil, tak potom prečo mu vadí Mečiar? Tiež sa mohol zmeniť. Ešte k tomu predaju bieleho na webe, ktorý tam Truban zavesil len tak zo „srandy“. Možno na dark webe mu to šlo celkom dobre a všetky tie „startupy“ boli len fingované biele kone, ktoré prali prachy z tejto činnosti. Kto vie? Asi len Truban.

Matelkova schizofrénia pokračuje a PS vládla aj s prezidentkou v podobe Ódora a Remišová je fakt taká tup. .. .. ?

02.02.2024

Z veľkej časti za toto, čo sa deje na Slovensku, môže práve prezidentka a to vyhlásením volieb namiesto možného júna až v jeseni 2023. Ódor bol jednoznačne spriaznený premiér prezidentky a nie nejaká úradnícka vláda. Jednoducho sa PS potrebovalo etablovať a nahnať si percentá. Možno šla prezidentka zháňať sponzorov do Kanady pre Korčoka. Nechajme sa prekvapiť. Toto [...]

Šmejdi z Globadvise Paxy, ako zlepšiť bezpečnosť na školách a ako je to s tými petíciami online

27.01.2024

Znovu sa nám na Slovensku rozmnožili šmejdi v akcii, ktorí nie sú schopní ani len firmu, pod ktorou pracujú, zverejniť. Znovu tu máme nešvár a niektorí dôchodcovia a známi ma oslovili, že čo to je zač? Každému vždy radím, overte si firmu, či vôbec existuje, kde má sídlo, IČO a DIČ a pod.. No poniektorí ako keby hrach na stenu hádzali. Veria všetkému, čo sa píše v [...]

Dal som za pravdu aj Čaputovej, ale Pellegrini bude lepší a ďalší blud z dielne Olajna

20.01.2024

Po prejave prezidentky som musel dať v niektorých postrehoch za pravdu. Tú zmenu a znižovanie premlčacích dôb a trestov by som naopak zvyšoval a nie znižoval. Skutočne sa môže stať, že určité skupiny spoluobčanov si to vysvetlia ako pozvánku do vášho domu na akýkoľvek nákup zadara! Namiesto toho, aby Fico splnil svoj dávny sľub o sprísnení farmárskeho zákona sa stal [...]

Interrupcie / Eiffelova veža /

Francúzsko schválilo ústavné právo žien na interrupciu

04.03.2024 19:53

Francúzsky prezident Emmanuel Macron tento krok privítal s tým, že ide o "francúzsku hrdosť", ktorá vyslala "univerzálne posolstvo".

Jack Teixeira

Američan Teixeira priznal vynesenie tajných armádnych informácií

04.03.2024 19:21

Gardista Jack Teixeira predtým pred súdom vyhlasoval, že je nevinný.

Peter Pellegrini / Cyprus / Mierová misia UNFICYP /

Pellegrini na Cypre. Rokoval o cyperskej otázke, vyznamenal vojakov, pozdravil futbalistov

04.03.2024 18:58

Pellegrini zdôraznil, že aj v prípade Cypru drží SR líniu v tom, že nikdy neuzná odtrhnutie územia jednostranným rozhodnutím.

Margrethe Vestagerová, Apple

Eurokomisia udelila spoločnosti Apple pokutu vyše 1,8 miliardy eur pre streamovanie hudby

04.03.2024 18:40

Pokuta pre Apple je len zlomok z pokút vo výške 8,25 miliardy eur, ktoré Komisia udelila Googlu v troch prípadoch v predchádzajúcom desaťročí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 637
Celková čítanosť: 3864205x
Priemerná čítanosť článkov: 6066x

Autor blogu

Archív