Založ si blog

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu nemajú a už začali kampaň. Svätá trojica – Hlina, Truban, Beblavý už vytvárajú vládu a Hlina by si aj podskočil.
Teda všetci už v plnom prúde, len pronárodní akosi mlčia. Vraj rokujú a kto, predsedovia? Znovu prehovorili egá a dopadne to jednou veľkou katastrofou. Pri takýchto nerozhodných krokoch ľudia preskupia svoje sily k ĽSNS. Totálna nevraživosť medzi ĽSNS a SNS nahráva neoliberálom. Ostatné malé strany, ktoré sľubujú niečo národné, čo doteraz ešte nevysvetlili, čo to je okrem svojho vedúceho postavenia predsedu tápajú v brutálnej tme po programovej stránke, aj po stránke konsolidačnej. Tu zase vystupuje KSS ako určitá možnosť. Je až neuveriteľné, čo píšem, ale majú v tom jasno, čo chcú, veľmi dobrý sa ukazuje Jalal Sulejman. No cez dve percentá sa tiež nedostanú a páni predsedovia tzv. pronárodných strán, ruku na srdce, dokážete vôbec dať zo svojich strán 10 kvalitných ľudí či odborníkov na kandidátku? Dokonca ani SNS to nedokázala, stačí si zobrať príklad Plavčana či pána ministra obrany, ktorý tak krásne nakúpil F16. Jaroslav Paška jednoducho nestačí, je to asi najschopnejší človek v SNS. Dvojtvárnosť SNS, ale hlavne Smeru je až do oči bijúca. Dve smerácke krídla a to jedno neoliberálne na čele s premiérom a Beňovou a druhé s predsedom a Blahom, ktorý zachraňuje Smeru hlasy. Nuž, neoliberáli majú z vás radosť.
Mečiarovi sa nečudujem, že sa po stretnutí na Devíne odviazal a povedal, čo povedal a ide premenovať nejakú stranu. Možno NAJ, pretože už asi stratila aj predsedu a obsah stránky je v mnohých ikonách nedostupný. No aj v tejto strane by bol vhodný človek v podobe pána Andreja Janca. Kvalitných ľudí je dosť, len sú porozhadzovaní a je priam nevyhnutné dať ich dokopy. No a čo s predsedami a ich ješitnosťou? O čom im ide? Žeby len o moc a financie za voľby? No pri takomto postupe a výkonoch nebudú mať nič! Len znovu kopu rečí na FB či iných sieťach, weboch, vystúpeniach. Takto sa už politika nerobí.
Občania sa preskupia a víťazom v tejto žabomyšej vojne o ego bude ĽSNS v opozícii a víťazstvo neoliberalizmu na Slovensku, presne tak ako v prezidentských voľbách, ktoré či už sú, alebo nie sú platné, ale výhru zaznamenali neoliberáli. Nie na Kotlebu by sa malo nadávať. Jediný nasadený, ktorý nechcel byť prezidentom, bol asi nedeľný rezeň pána Šefčoviča. To bola neoliberálna hra Smeru na obe strany. Pre Brusel super a pre Slovensko a jeho meno v EÚ tak isto, lebo odpísali ako Kotlebu, tak Harabina.
Po týchto pronárodných peripetiách si môže Truban natiahnuť lajnu od BA po KE a jednoducho budú vládnuť a ani urážky smerované na robotníkov tomu nepomôžu, jedine, žeby sa robotníci naozaj vzopreli. Áno, Truban bude musieť byť nahradený. Ak Beblavému nevadí, že to bolo dávno a Truban sa zmenil, tak potom prečo mu vadí Mečiar? Tiež sa mohol zmeniť. Ešte k tomu predaju bieleho na webe, ktorý tam Truban zavesil len tak zo „srandy“. Možno na dark webe mu to šlo celkom dobre a všetky tie „startupy“ boli len fingované biele kone, ktoré prali prachy z tejto činnosti. Kto vie? Asi len Truban.

Hanba ako Klus, problémy bánk a už aj nemeckých a výročie bombardovania Srbska

25.03.2023

Pozrel som si prejav Klusa. Vôbec som sa nečudoval, že nedostal ani jeden hlas. Podľa toho, na čo sa odvolával, aké mám skúsenosti, tak som ja podstatne lepšie pripravený na audítora ako Klus. Len jednoducho si myslím, že ani moja prax a vedomosti z tejto oblasti na to nestačia. Klus vystupoval ako malé decko, ktoré trepalo všetku možnú omáčku dookola, len nie to, čo bolo [...]

Jablko čaká na červíka a Hegerovi Demokrati ako z Jesenského. Zápis do knihy rekordov?

08.03.2023

Nuž, Nicholsonová uviedla pilotnú časť sitcomu Jablko hľadá červíka alebo Čo všetko dokáže nasľubovať politik ľuďom. Dokonca aj veci, ktoré už dávno sú. Ale nevadí. Tak ako národné strany aj tieto, ani neviem aké smerovanie majú (to je mi záhadou u každej strany) trpia egom svojich lídrov! Ešte viac, ešte viac strán! Málo ich máme! O chvíľu budú rozdávať nie [...]

Šípoš sekunduje Matelkovi, Dzurinda politický zombie a Udaj

05.02.2023

To, čo predvádza Matovičov obdivovateľ Šípoš, je priam niečo neskutočné. Klamstvá a demagógia v priamom prenose. Vraj Republika, Hlas či Smer neurobili nič pre ľudí v pandémii! Vraj oni majú poctivé peniaze z volieb a iné haluze. To je niečo neskutočné. Tak tento demagogicky asi bývalý učitelík si dovolí v priamom prenose obviniť opozíciu, že nič nerobila v čase [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odvolal ministra, ktorý žiadal pozastavenie justičnej reformy

26.03.2023 21:33

Galant v sobotu vyzval na okamžité pozastavenie kontroverznej vládnej reformy súdnictva v Izraeli.

protest prezidentský palác peace no war

Všetci chceme mier, ale vieme, aký?

26.03.2023 19:00

Mierom sa dnes oháňa kadekto, a neraz s nekalými motívmi. Predstavte si teda, že máte moc rozhodnúť o tom, ako by mal vyzerať spravodlivý mier medzi Ukrajinou a Ruskom. Ako by vyzeral?

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22, aktualizované: 22:30

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 590
Celková čítanosť: 3483385x
Priemerná čítanosť článkov: 5904x

Autor blogu

Kategórie

Archív