Založ si blog

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu nemajú a už začali kampaň. Svätá trojica – Hlina, Truban, Beblavý už vytvárajú vládu a Hlina by si aj podskočil.
Teda všetci už v plnom prúde, len pronárodní akosi mlčia. Vraj rokujú a kto, predsedovia? Znovu prehovorili egá a dopadne to jednou veľkou katastrofou. Pri takýchto nerozhodných krokoch ľudia preskupia svoje sily k ĽSNS. Totálna nevraživosť medzi ĽSNS a SNS nahráva neoliberálom. Ostatné malé strany, ktoré sľubujú niečo národné, čo doteraz ešte nevysvetlili, čo to je okrem svojho vedúceho postavenia predsedu tápajú v brutálnej tme po programovej stránke, aj po stránke konsolidačnej. Tu zase vystupuje KSS ako určitá možnosť. Je až neuveriteľné, čo píšem, ale majú v tom jasno, čo chcú, veľmi dobrý sa ukazuje Jalal Sulejman. No cez dve percentá sa tiež nedostanú a páni predsedovia tzv. pronárodných strán, ruku na srdce, dokážete vôbec dať zo svojich strán 10 kvalitných ľudí či odborníkov na kandidátku? Dokonca ani SNS to nedokázala, stačí si zobrať príklad Plavčana či pána ministra obrany, ktorý tak krásne nakúpil F16. Jaroslav Paška jednoducho nestačí, je to asi najschopnejší človek v SNS. Dvojtvárnosť SNS, ale hlavne Smeru je až do oči bijúca. Dve smerácke krídla a to jedno neoliberálne na čele s premiérom a Beňovou a druhé s predsedom a Blahom, ktorý zachraňuje Smeru hlasy. Nuž, neoliberáli majú z vás radosť.
Mečiarovi sa nečudujem, že sa po stretnutí na Devíne odviazal a povedal, čo povedal a ide premenovať nejakú stranu. Možno NAJ, pretože už asi stratila aj predsedu a obsah stránky je v mnohých ikonách nedostupný. No aj v tejto strane by bol vhodný človek v podobe pána Andreja Janca. Kvalitných ľudí je dosť, len sú porozhadzovaní a je priam nevyhnutné dať ich dokopy. No a čo s predsedami a ich ješitnosťou? O čom im ide? Žeby len o moc a financie za voľby? No pri takomto postupe a výkonoch nebudú mať nič! Len znovu kopu rečí na FB či iných sieťach, weboch, vystúpeniach. Takto sa už politika nerobí.
Občania sa preskupia a víťazom v tejto žabomyšej vojne o ego bude ĽSNS v opozícii a víťazstvo neoliberalizmu na Slovensku, presne tak ako v prezidentských voľbách, ktoré či už sú, alebo nie sú platné, ale výhru zaznamenali neoliberáli. Nie na Kotlebu by sa malo nadávať. Jediný nasadený, ktorý nechcel byť prezidentom, bol asi nedeľný rezeň pána Šefčoviča. To bola neoliberálna hra Smeru na obe strany. Pre Brusel super a pre Slovensko a jeho meno v EÚ tak isto, lebo odpísali ako Kotlebu, tak Harabina.
Po týchto pronárodných peripetiách si môže Truban natiahnuť lajnu od BA po KE a jednoducho budú vládnuť a ani urážky smerované na robotníkov tomu nepomôžu, jedine, žeby sa robotníci naozaj vzopreli. Áno, Truban bude musieť byť nahradený. Ak Beblavému nevadí, že to bolo dávno a Truban sa zmenil, tak potom prečo mu vadí Mečiar? Tiež sa mohol zmeniť. Ešte k tomu predaju bieleho na webe, ktorý tam Truban zavesil len tak zo „srandy“. Možno na dark webe mu to šlo celkom dobre a všetky tie „startupy“ boli len fingované biele kone, ktoré prali prachy z tejto činnosti. Kto vie? Asi len Truban.

Tru Tru – nebezpečná predpona pravdivých lží

23.08.2019

Znovu ten Truban. Nič sa nedá robiť, ale dobrodruh do politiky nepatrí. Iste, Truban si to dával v bielej lajne s LSD či mariškou. Ono nešlo ani tak o to, že drogoval, ale skôr, aký má prístup viac »

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

17.08.2019

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, viac »

Truban vytrúbil, Mečiar nastúpil, Hlina prehodnocuje

07.08.2019

Udalostí ako maku. Voľby sú prakticky predo dvermi. Truban to dal na „robotníka“ piatej cenovej skupiny. Pozrel som si ukážku prednášky Trubana vystupujúceho pred študentmi. Toľko vulgarizmov viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 310
Celková čítanosť: 1097414x
Priemerná čítanosť článkov: 3540x

Autor blogu

Kategórie