Založ si blog

Harabin ustúpil, ĽSNS získala reklamu, Truban a Beblavý znovu na zlatú malinu, lebo Fico

Tak, a máme to tu, ešte pred voľbou radšej Harabin odišiel z tejto frašky, ktorú v pohode regulujú médiá či opoziční politici aj s pani prezidentkou. Už mu veľa možností neostáva, ak chce zmeniť systém, žiaľ, musí ísť do politiky. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Ak dokáže spojiť malé národné strany bez starých politikov a k tomuto by som priradil ešte aj komunistov, tak šanca by tu bola. Áno, aj komunistov, ak sa môže spájať KDH s PS, nevidím problém, aby sa spojili strany, ktoré podporujú Slovensko a občanov. Za posledné roky vzrástla nenávisť medzi občanmi na neúmernú mieru.
Ani za čias Mečiara a Čarnogurského nebola medzi ľuďmi taká nenávisť. Neoliberáli vytvorili absurdný precedens. Len ich názor je ten správny, aj keď nikto nevie, čo vlastne chcú a JA povýšili nad MY. Rozhoduje ulica a demokracia je prakticky v troskách. Odsudzuje za názory či reči. Posledným príkladom bol Mazurek, čím len znovu stúpli preferencie ĽSNS, ale to sudcovia nepochopili a neoliberáli si zbytočne mädlia ruky ĽSNS si zabezpečila reklamu ako málokto. Druhým tajfúnom a mega reklamou tváre ĽSNS sa stala Lívia, nečudoval by som sa, ak by kandidovala do parlamentu, asi by bola najmladšia poslankyňa v SR. Tu už pridám len to, lebo Fico. Krajina, kde sa NAKA zaoberá názormi ľudí a nie skutočnou trestnou činnosťou, trebárs aj Trubanovými drogami a odkiaľ ich kupoval, už naozaj nie je právnou krajinou, ale je na prechode k anarchii a následnej diktatúre. Krajina, kde sa zakazujú knihy, názory, autori iného myslenia a doslova dehonestuje osoba s „nesprávnym názormi“ je na pokraji diktatúry, ak to už samozrejme nie je diktatúra. Prezidentka, ktorá si dovolí trepať dve na tri na adresu iných štátov a dovolí si dopredu ovplyvňovať súdnictvo, sa stavia do úlohy vodcu? Nepripomína vám to nacizmus? Hitler by bol na súčasných neoliberálov hrdý. To, čo sa jemu nepodarilo, sa podarilo neoliberálom dotiahnuť zatiaľ ešte nie celkom do zdarného konca.
Neoliberalizmus nie je žiadnym mierumilovným hnutím. Má jednoducho pripraviť prostredníctvom anarchie a nespútanej „JA“ slobody k neobmedzenej diktatúre.
Áno, viem predstaviť spoluprácu Harabina, SHO, komunistov či iných politikov a odborníkov. Viem si predstaviť spoločný program a dokonca si viem aj predstaviť, aby jednotlivé politické zoskupenia dávali pozor na seba a komunikovali formou argumentov v prospech Slovenska a jeho občanov. Doteraz sa to akosi nedeje a najviac utláčanou vrstvou sú práve tvorcovia HDP a to pracujúci. Slovensko ako montážna linka je pri možnej blížiacej sa hospodárskej kríze zraniteľné ako máloktorý štát v okolí. Malé podniky temer prestali existovať a administratívna záťaž je stále vysoká. Veľké firmy valcujú menšie a doslova valcujú trh a likvidujú malých podnikateľov. Typické ukážky v stavebníctve, obchode či iných odvetviach. Štvrtá priemyselná revolúcia je absurdný dríst. Ľudia jednoducho potrebujú pracovať a nejako sa uplatniť v spoločnosti, aj keď poniektoré skupiny dokonalo využívajú systém a prakticky parazitujú na spoločnosti.
Teraz k tým neoliberálom a ďalšiemu pokusu dostať Zlatú malinu za herecké výkony a scenár. Týmto radím Trubanovi a Beblavému radšej netočiť žiadne reklamy. Bolo to na smiech, ale taký fajnový, ironický a bolo to veľmi, ale veľmi trápnučké. Asi si málo šľahli z bieleho webu. Aké herecké výkony, taká budúca slovenská politika.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419063x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie