Založ si blog

Svedomie mnohých politikov patrí do čistiarne

Dostali sme sa do stavu, keď v rámci politiky na Slovensku tu z našich lídrov má každý na niekoho niečo. Česť a sláva, alebo rytierske cnosti sa už nenosia. Ono aj v stave rytierstva to trvalo len niečo vyše sto rokov, kým sa nezačali tituly dediť. Vzletné myšlienky sa vytratili s chuťou vládnuť a ovládať. Nič sa nezmenilo. Peniaze vládnu a ľudská nenažranosť nemá hraníc.
Nové strany vraj nemajú šancu, vraj preto, že nemajú dostatok peňazí na reklamu a nemajú vraj odborníkov. No na tých odborníkov sa pozrime, množstvo bývalých aparátčikov z bývalej jednej strany, ktorí nemali ani len odvahu svoju stranu kritizovať. V podobnom duchu pokračujeme až doteraz. Predseda sa nemôže kritizovať. Sú politické strany naozaj plné odborníkov? Tak sa pozrime na to, stredoškoláčka, vedúci supermarketu ide robiť ministra obrany, bývalí novinári na ministerstve školstva či práce a sociálnych vecí atď.. V skutočnosti ide len o jedno, či človek má na politiku žalúdok, alebo nie. Poznám kopu odborníkov, ktorí ani nechcú počuť o tom, že by išli do politiky. Iste, je to vec špinavá. Teraz jedna paralela, mojím koníčkom je aj keramika a práca s hlinou. Milujem točiť na kruhu, spracovávať beztvárnu hlinu a dať jej konečný tvar. Sem tam sú aj nepodarky, na ktoré vplýva množstvo faktorov. No jedna vec je pravdou, dokážem si umyť ruky a mať ich čisté.
Koľko politikov to dokáže povedať o sebe, že majú ruky čisté? Kiska, Matovič, Fico, Danko, Dzurinda, Truban, Čaputová… Zoznam je možné dopĺňať. Všetci z týchto klamali, podvádzali, prekrúcali a kto to platí? Práve ten obyčajný pracujúci. Práve na toho priemerne až podpriemerne zarábajúceho pracujúceho dopadajú všetky poplatky a dane, bez možnosti podvádzať. Platíme elektrinu, vodu, plyn, DPH, poplatky v bankách, za internet, poistky. Súdiť sa veľmi nemôžete, ak vás nezastupuje Lipšic a nemáte za sebou väčšiu či menšiu kauzu. Novodobí oligarchovia politiky v podobe mesiášskych predsedov strán, ktorí si o sebe myslia, že sú nenahraditeľní, nám gumujú mozgy. Novinári sa pridávajú práve k tejto elite a tiež nám tvrdia, že len oni majú pravdu a my sme také ovce. Zastierajú nám oči kauzami, kto ukradol viac miliónov. No a čo my? Na nás sa spoliehajú pred voľbami. Po voľbách sme znovu len odpad a prečo? Pretože nás nezastupujú ľudia, ktorí dennodenne cestujú v hromadnej doprave, čo čakajú na staniciach, chodia na nákupy a žijú od výplaty k výplate. Zabudli akosi na tých, čo ich živia. Iste, čože je to pre primátora plat vo výške cca 6000 €, nemá žiadnu zodpovednosť a má kopu poradcov a pre istotu ešte zvýši aj dane. No úžasné! Veď on si to zaslúži! On je chudáčik a potrebuje teplé rožky v nedeľu. Nech mu ich Sulík upečie.
Ono niekedy stačí malý impulz a skončí to revolúciou. No v súčasnosti už to nie je možné. Spoločnosť sa atomizovala a vedenie prebral všemocný internet. Zoberte si len, že musíte mať bankové účty, mobily, registrácie… Všetko je už na webe a kto tam nie je, ten neexistuje. Kto bude tvrdiť opak, klame. V súčasnej spoločnosti sa to už jednoducho nedá.
No a to posledné – aj v dnešnej diskusii sa riešili dotácie strán zo strany štátu. Znovu opakujem: politika je vec dobrovoľná! Financovanie strán je proti akémukoľvek zdravému rozumu. Dokonca by som prijal pravidlá, že maximálny rozpočet strán na štyri roky pôsobenia by mal byť maximálne jeden milión. Aj ten milión by mal byť iba z členských príspevkov. Nič viac, nič menej. Zrovnoprávniť pravidlá a povymetať ten Augiášov chliev. Len to musia ľudia chcieť! Taký malý, ale podstatný detail.
Čistiareň politického svedomia je (nielen) na Slovensku priam nevyhnutná.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419049x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie