Založ si blog

Osuský, Matovič či Hlina – agresori tváriaci sa ako kresťania

Áno, poslednú dobu sa ukazujú neoliberálne hodnoty v plnej kráse. Menovaní traja „násilníci“ a doslova provokatéri by sa uplatnili aj v táboroch. Keďže nemôžem písať paralely, že akých kápov mi to pripomína, tak nebudem. Ukázali svoje zúbky a dokonca dvaja menovaní sa prezentujú ako praktizujúci kresťania a aj také krídla vytvárajú. KDH už nie je ani kresťanské a ani demokratické, o rozpore týchto dvoch významov nemožno pochybovať.
KDH ako také stratilo už dávno svoj kredit a prihlásením sa k neoliberalizmu stratilo aj poslednú súdnosť. Politická kultúra je na bode mrazu. V kom má potom taký Emilko príklad? ,Už sa o tomto chlapcovi akosi prestalo písať. Na FB sa len hemží s vybranými slovami a častovaním opačných názorov. Dokonca aj tu na Pravde sa to akosi hemží. Obdivujem takého Arthur45, ten si vystačí iba s Ficom. To je jedno, o čom píšete, Fico, Fico, Fico. Mnohokrát zaslepení obdivovatelia svojich vodcov obdivujú aj skoky do studne a neváhali by skočiť, ak by vodca prikázal. Nuž, zbohom, zdravý rozum.
Posledné dva prípady agresie neoliberalizmu, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť v praxi a to inzultácia Lukáša Perného, alebo ukážka lásky a tolerancie Petry Procházkovej na redaktora Sputniku, Vladimíra Frantu.
Agresia, špehovanie a udávanie sa stalo pre týchto ľudí doslova modlou. Druhá strana to zatiaľ akosi neopätuje, toleruje a nechá po sebe šliapať. Dokedy to však takto bude? Kým neprasknú nervy ako Harmanovi, alebo kým nezačne občianska vojna? To, že tú máme biele vrany typu Benčíka, ktoré sa ešte chvália, že ľudí nahlasujú, ale len pre istotu z jedného tábora, pretože ináč by museli celý profil stránky Zomri zrušiť. Dostali sme sa až tak ďaleko, že namiesto pohŕdania ich oceňujeme. Ich nenávistné výroky sa prehliadajú a tolerujú. Ukážkou slovenskej „kultúry“ sú napríklad aj Silné reči, proti gustu žiaden dišputát, problém nie je v tom, že daní, ako to povedať – vulgaristi nadávajú. Problém je to, že im ľudia za to platia a sa zabávajú na čisto prízemnom humore. Áno, aj ja si zahreším, keď sa s kladivom tresknem po prste, a ešte ako! Vraj to aj pomáha. Ale, kde je viac píp…. slov ako tých slušných, tak je to na úrovni krčmových rečí! Najhoršie na celej veci je, že aj ľudia si začínajú z toho brať príklad a mládež je ukážkovým vzorom a nielen ona, aby som nekrivdil. Kde sú časy humoru Lasicu a Latinského či Hlaváčka s Krajíčkom, ešte mierne drží zástavu Štepka.
Tento príklad podvedome preberá aj spoločnosť. Niekedy aj samotní diskutéri si hneď odporujú. Napíšu, že nenávidíme, ale oni nás by najradšej zožrali. Nemali by napísať, síce s tebou nesúhlasím, ale čo už, je to tvoj názor. Okamžite vás škatuľkujú a nadávajú vám. Anonymita z niektorých robí hrdinov.
No, čo už, máme príklad v ústavných činiteľoch – facka sem, facka tam.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423573x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív