Založ si blog

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici by sa mali zamyslieť nad obsahom a formou reklamy. Na Slovensku sme si už zvykli, že najprv sa koná a potom rozmýšľa. Ak chcete vidieť trápne voľby v americkom štýle na slovenský spôsob, máte nekonečné možnosti sa vyšantiť nad najstupídnejšími reklamami. Tak ako Slováci nedokážu točiť kvalitné sitcomy a to si musíme priznať, že na toto jednoducho nikdy mať nebudeme. Dabovať, to áno, ale natáčať to, to asi ťažko. Nemáme v tom jednoducho tradíciu.
Zato tradíciu sme získali v súdnych procesoch za názor. Názor už nemôžete mať. Ideopolícia vám nadiktuje, čo si máte a čo nemáte myslieť. Myslel som si, že politické procesy už nikdy nezažijeme. Prvé lastovičky som už zažil v minulosti, keď sem tam nejakého kamaráta vyhodili z práce, pretože napísal nekorektnú knihu. To boli len také závany. Vyhrážanie sa v práci, že píšeme a akurát nie v jednej línii s ideopolíciou, respektíve centrálnym myslením. Stalo sa. Máme tu diktatúru, ktorá už nerozlišuje slobodný názor a dokonca už netoleruje ani len slobodné myslenie. Začínajú sa nám objavovať prokurátori či novinári, ktorí vedia, čo si myslíme a musíme byť preto súdení, šikanovaní či odsúdení. Musíte si už dávať pozor na každé jedno slovíčko, pretože čo ak náhodou sa objaví nejaký Benčík a zúfalo vás bude prenasledovať?
Hon na čarodejnice začal. Tridsať rokov po nežnej revolúcii sme sa dostali pod pazúry novej neoliberálnej diktatúry. No Fico a „Nový“ Smer má na tom nemalú zásluhu. Samotný ideozákon je protiústavný a jeho tvorcovia sú si sami na vine. Iste aj Harabin mal vo videu kus pravdy a čo adresoval prokurátorovi mala hlavu aj pätu. No sám sa tiež podieľal na tomto ideozákone, ktorý ako som predpokladal, sa bude časom zneužívať na odrovnanie politických súperov.
A teraz k tomu dedičnému hriechu Židov. Sami o sebe tvrdia, že to majú ako svoj údel od Boha. Vždy a všade som tvrdil, že to čo sa stalo počas druhej svetovej vojny, ale nielen počas nej, nemá opodstatnenie a už vôbec nie ospravedlnenie. Sám všade hovorím, že Židia nám majú slúžiť ako príklad viery, komunity a spolupráce. Iste, majú to jednoduchšie, pretože národ majú prepojený s vierou. No nemyslím si (ak môžem), že Rostasov článok bolo niečo protižidovské.
Môžete ma posadiť na detektor lži a rovnako budem ľutovať životy Židov, Bielorusov, Arménov, Srbov, Sýrčanov … proste kohokoľvek, koho len tak pre vieru či národnosť, alebo dokonca pre názor popravili či odstránili. Veď takých Bielorusov asi v prepočte na počet obyvateľov bolo zavraždených asi najviac, celkovo 25% populácie a o nich sa nič nehovorí. ČSR tiež celkom slušne zdecimovala druhá svetová vojna a to aj zásluhou Britov, Francúzov, Talianov a hlavne Nemcov.
V Biblii sa toho veľa píše. Je to jednoducho krvavý kúpeľ, kde aj Židia po meči vykynožili na ceste do zasľúbenej zeme celé národy, bez akéhokoľvek zľutovania. Nuž, píše sa o tom v Biblii a teraz by mala NAKA túto knihu okamžite zakázať. Je politicky a nábožensky absolútne nekorektná. Znalkyňa Plichtová by ju mala okamžite zakázať a keďže sa v nej holokaust nespomína, tak Krista by mali odsúdiť za ohováranie a kritizovanie židovského náboženstva, pretože je to nekorektné. Vlastne Krista popravili, takže Plichtová by až toľko práce s posudkom nemala. Odsúdili ho za názor. Svätého Jána Krstiteľa tiež len tak sťali pre rozmar. Hra vabank týchto dvoch, čo položili život za myslenie by nám mala byť vzorom. Nevyhrali tento súboj myslenia s oligarchami vtedajšej doby podobne ako Hus či mnoho iných vedcov či kazateľov, ale po smrti sa stali ich mená a myšlienky o to väčšími.
SAV asi bude tiež prepúšťať vo veľkom, okrem Blahu asi celý zbor. No a čo keby sa sami zrušili pre svoju názorovú a myšlienkovú nekorektnosť? Prepájať prácu človeka s jeho súkromnými vyjadreniami nie je nič iné ako začiatok úpadku demokracie a nástupu totality. Prečítal som si aj status M. Havrana, prepáč Mišo, ale teba mali z RTVS na základe takýchto statusov už dávno vyhodiť. Blaha je len slabý odvar voči tebe. V súkromnej televízii si rozprávaj, čo chceš, ale týmto vyzývam pána riaditeľa RTVS na okamžité zrušenie takýchto relácií. Buď nech sú názorovo vyrovnané, aj po moderátorskej stránke, alebo nech nie sú vôbec.

Matovičov cirkus pokračuje a principál Naď sa riadne činil

12.01.2020

Dnes to bol v politických diskusiách ťažký náklad. Thrash metal je len slabý odvar a Cirque du Soleil sú obyčajní amatéri a náš politický cirkus nám môžu závidieť. To, čo predviedol viac »

Čo si Kiska ešte požičia?

12.01.2020

Nebudem písať, že ukradol, každý si urobí svoj názor. Poďme na to, prečo sa vlastne Kiska postavil za ľudí a nie pred ľudí či pre ľudí. Ono sa lepšie vystupuje spoza davu, to je pravda. viac »

Hlina zabudol na to, že je predseda KDH a nie občiansky aktivista

10.01.2020

Hlina si asi myslí, že je anjel pána. To, čo predvádza, nie je nič iné ako čistý populizmus a ukazovanie sa tam, kde ho ani vlastní voliči nechcú. Voliči KDH by mali veľmi zvážiť svoje viac »

čína vírus rúško japonsko

Čína hlási ďalšie prípady nakazenia novým vírusom

18.01.2020 09:26

Novému vírusu podľahli zatiaľ dve osoby, ďalších päť je vo vážnom stave. USA zavedú letiskové kontroly.

Košice Počasie Stromy Námraza

Cez víkend trocha snehu, inak opäť hmla

18.01.2020 09:00

Počas víkendu príde studený front, na chvíľku sa vyčasí, potom však krajinu opäť zovrie inverzia.

srbsko smog protest znečistenie ovzdušia belehrad maska

Proti smogu v Belehrade protestovali stovky ľudí

18.01.2020 08:21

Vysoké koncentrácie látok znečisťujúcich ovzdušie zaznamenali aj v ďalších veľkých mestách na Balkáne.

Vladimir Putin

Západ sa do zmien v Rusku nebude miešať

18.01.2020 07:00

Rusko ovládol. Vladimir Putin je lídrom krajiny od konca roku 1999. A chce, aby sa na túto éru spomínalo ako na Putinovo Rusko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 339
Celková čítanosť: 1410766x
Priemerná čítanosť článkov: 4162x

Autor blogu

Kategórie