Založ si blog

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici by sa mali zamyslieť nad obsahom a formou reklamy. Na Slovensku sme si už zvykli, že najprv sa koná a potom rozmýšľa. Ak chcete vidieť trápne voľby v americkom štýle na slovenský spôsob, máte nekonečné možnosti sa vyšantiť nad najstupídnejšími reklamami. Tak ako Slováci nedokážu točiť kvalitné sitcomy a to si musíme priznať, že na toto jednoducho nikdy mať nebudeme. Dabovať, to áno, ale natáčať to, to asi ťažko. Nemáme v tom jednoducho tradíciu.
Zato tradíciu sme získali v súdnych procesoch za názor. Názor už nemôžete mať. Ideopolícia vám nadiktuje, čo si máte a čo nemáte myslieť. Myslel som si, že politické procesy už nikdy nezažijeme. Prvé lastovičky som už zažil v minulosti, keď sem tam nejakého kamaráta vyhodili z práce, pretože napísal nekorektnú knihu. To boli len také závany. Vyhrážanie sa v práci, že píšeme a akurát nie v jednej línii s ideopolíciou, respektíve centrálnym myslením. Stalo sa. Máme tu diktatúru, ktorá už nerozlišuje slobodný názor a dokonca už netoleruje ani len slobodné myslenie. Začínajú sa nám objavovať prokurátori či novinári, ktorí vedia, čo si myslíme a musíme byť preto súdení, šikanovaní či odsúdení. Musíte si už dávať pozor na každé jedno slovíčko, pretože čo ak náhodou sa objaví nejaký Benčík a zúfalo vás bude prenasledovať?
Hon na čarodejnice začal. Tridsať rokov po nežnej revolúcii sme sa dostali pod pazúry novej neoliberálnej diktatúry. No Fico a „Nový“ Smer má na tom nemalú zásluhu. Samotný ideozákon je protiústavný a jeho tvorcovia sú si sami na vine. Iste aj Harabin mal vo videu kus pravdy a čo adresoval prokurátorovi mala hlavu aj pätu. No sám sa tiež podieľal na tomto ideozákone, ktorý ako som predpokladal, sa bude časom zneužívať na odrovnanie politických súperov.
A teraz k tomu dedičnému hriechu Židov. Sami o sebe tvrdia, že to majú ako svoj údel od Boha. Vždy a všade som tvrdil, že to čo sa stalo počas druhej svetovej vojny, ale nielen počas nej, nemá opodstatnenie a už vôbec nie ospravedlnenie. Sám všade hovorím, že Židia nám majú slúžiť ako príklad viery, komunity a spolupráce. Iste, majú to jednoduchšie, pretože národ majú prepojený s vierou. No nemyslím si (ak môžem), že Rostasov článok bolo niečo protižidovské.
Môžete ma posadiť na detektor lži a rovnako budem ľutovať životy Židov, Bielorusov, Arménov, Srbov, Sýrčanov … proste kohokoľvek, koho len tak pre vieru či národnosť, alebo dokonca pre názor popravili či odstránili. Veď takých Bielorusov asi v prepočte na počet obyvateľov bolo zavraždených asi najviac, celkovo 25% populácie a o nich sa nič nehovorí. ČSR tiež celkom slušne zdecimovala druhá svetová vojna a to aj zásluhou Britov, Francúzov, Talianov a hlavne Nemcov.
V Biblii sa toho veľa píše. Je to jednoducho krvavý kúpeľ, kde aj Židia po meči vykynožili na ceste do zasľúbenej zeme celé národy, bez akéhokoľvek zľutovania. Nuž, píše sa o tom v Biblii a teraz by mala NAKA túto knihu okamžite zakázať. Je politicky a nábožensky absolútne nekorektná. Znalkyňa Plichtová by ju mala okamžite zakázať a keďže sa v nej holokaust nespomína, tak Krista by mali odsúdiť za ohováranie a kritizovanie židovského náboženstva, pretože je to nekorektné. Vlastne Krista popravili, takže Plichtová by až toľko práce s posudkom nemala. Odsúdili ho za názor. Svätého Jána Krstiteľa tiež len tak sťali pre rozmar. Hra vabank týchto dvoch, čo položili život za myslenie by nám mala byť vzorom. Nevyhrali tento súboj myslenia s oligarchami vtedajšej doby podobne ako Hus či mnoho iných vedcov či kazateľov, ale po smrti sa stali ich mená a myšlienky o to väčšími.
SAV asi bude tiež prepúšťať vo veľkom, okrem Blahu asi celý zbor. No a čo keby sa sami zrušili pre svoju názorovú a myšlienkovú nekorektnosť? Prepájať prácu človeka s jeho súkromnými vyjadreniami nie je nič iné ako začiatok úpadku demokracie a nástupu totality. Prečítal som si aj status M. Havrana, prepáč Mišo, ale teba mali z RTVS na základe takýchto statusov už dávno vyhodiť. Blaha je len slabý odvar voči tebe. V súkromnej televízii si rozprávaj, čo chceš, ale týmto vyzývam pána riaditeľa RTVS na okamžité zrušenie takýchto relácií. Buď nech sú názorovo vyrovnané, aj po moderátorskej stránke, alebo nech nie sú vôbec.

Je Matovič vrahom, alebo mu nejako nejde karta? Protesty v Rusku a slovenskí lekári ako pašeráci.

23.01.2021

Vraj, kto nazve Matoviča vrahom, ten od neho dostane na solar. Ha, há, há, on sa mláti doma pred zrkadlom? Tak mi napadlo, že tento expertný schizofrenik s titulom úplne na všetko nie že nie je kompetentný, ale presiahol aj posledné politické dno a občan stále len čaká, kam ho Matelko dokáže dohnať. Možno občan raz dostane rozum. Matelkovi a jeho vláde akosi karta nejde s [...]

Matovič je. .. i tie testy do Dunaja, zober PCR od Čechov a jeho krvavé ruky kvôli invermektínu

21.01.2021

Tak znovu padla ponuka z Čiech na testovaciu metódu zo slín, kde sa nebude špárať v nose. Cena sa rovná Matelkovmu antigénovému šialenstvu z jeho spriaznenej firmičky, ale je podstatne kvalitnejšia, nenáročná na profesionálnu obsluhu. Minister zdravotníctva Krajčí dnes vyzeral ako puk, ktorý havaroval s traktorom do cibule a nefungovali mu brzdy. Budú jeho testy plávať v [...]

Úbohá a až absurdná demagógia 0pičiaka Naďa a rada Pelému

20.01.2021

To, čo predviedol Naď v relácii Téma dňa s Bielikom na TA3, bolo niečo absurdné. Vraj máme 200.000 pozitívnych! Lož ako vyšitá! No pri tejto vláde sa ani nečudujem. Naď nemusí byť testovaný, lebo je po Covide? Áno? A ostatní, čo mali pred viac ako 90 dňami, s nimi čo? Ale čo s tými, ktorým čas už vypršal. Aj keď je preukázateľné majú protilátky aj pol roka po [...]

Jiří Paroubek

V teplickom hoteli sa konala zakázaná akcia, zúčastnil sa jej i expremiér Paroubek

25.01.2021 14:04

Okrem Paroubka sa na akcii zúčastnil i podnikateľ Petr Benda, poslanec a predseda Národnej športovej agentúry Milan Hnilička, podpredseda Rady ČT Jiří Šlégr a ďalších niekoľko desiatok osôb.

Davos, Svetové ekonomické fórum, ostreľovač

Svetové ekonomické fórum v Davose bude online: vystúpi na ňom Putin i Si Ťin-pching

25.01.2021 13:40

Fórum bude mať on-line formát pre epidémiu covidu vôbec po prvý raz vo svojej histórii. Organizátori očakávajú diskusiu približne 2-tisíc účastníkov.

Vojany / Laborec /

Na rieke Laborec sa narušila hrádza, na dolnom Zemplíne hrozia záplavy

25.01.2021 12:55

K narušeniu hrádze došlo počas prác na výstavbe plynovodu pri obci Vojany v okrese Michalovce. Správca toku Laborca vydal návrh na vyhlásenie III. stupňa povodňovej aktivity.

fico

Dušan Kováčik je podľa Fica obeťou voľby špeciálneho prokurátora

25.01.2021 12:32

Fico poukázal na údajný rodinný vzťah Klimenta s prokurátorom ÚŠP Repom, ktorý dal voči bývalému špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi návrh na väzobné stíhanie.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 461
Celková čítanosť: 2511933x
Priemerná čítanosť článkov: 5449x

Autor blogu

Kategórie