Výzva Blahovi, Rostasovi a ostatným na novú Chartu 2019 či 2020

Áno, je potrebná nová Charta a noví chartisti. Znovu sa dostávame do područia diktatúry. Píšem už o tom veľa, pred pár rokmi ma mnohí vysmievali, že som poukazoval na možné zneužitie zákonov a trestanie za slobodu prejavu a už to tu máme v plnej paráde. Aj keď mnohí z nás tzv. „konšpirátorov“ nemajú rovnaké názory a často je medzi nami aj ostrejšia výmena názorov, tolerovali sme jeden druhého. Nie je to náhodou tá demokracia?
Jednou z možností je aj budúca voľba. V súčasnej dobe tu máme jednu, jedinú istú parlamentnú stranu a to ĽSNS. Lenže je tu obrovský omyl voličov. Sama táto strana nič neurobí a s tým rátajú neoliberálne partaje. SNS už dávno nie je to čo bolo a Sme rodina je jedna veľká rodina jedného ocka. Preto kto nemá rád Kotlebu, môže mať ešte naporúdzi Vlasť – Harabina a kto ani to nie, tak má možnosť voliť Slovenské hnutie obrody (momentálne bez korupcie a prakticky mladé hnutie). Bol som na mnohých predvolebných stretnutiach a zákulisné ťahy boli veľmi nešťastné. Egá národných lídrov mali naozaj nekonečnú sebadôveru. Smer to naozaj hrá na tri strany a to sa mu stane osudným. No nie o Smere som chcel, ten má toho za ušami viac ako dosť a sebareflexia nikde. Ak sa už voliči majú preskupiť z radov kresťanov či národovcov, tak odporúčam sa zamyslieť nad tým, koho voliť. Neoliberáli to majú jasné, len sú ešte v pomykove, lebo tých liberálnych strán ostalo akosi veľa a k nim sa pridali ešte aj liberálni kresťania.
Táto výzva je určená všetkým, ktorým leží na srdci sloboda slova a názoru, nech je akýkoľvek. Citát prokurátora o slobode: Sloboda jedného človeka končí tam, kde začína sloboda druhého, je jednoducho veľmi zlý a nelogický. Pretože jeden človek si môže posunúť svoju slobodu až za slobodu toho druhého. Presne to sa stalo. Zneužili a posunuli slobodu. Osobne mám radšej moje vyjadrenie k slobode: Hranica slobody, práva a povinnosti substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúci živú aj neživú prírodu a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny končí zásahom do slobody, práva a povinnosti inej substancie, jedinosti, vo všeobecnom význame (zahrňujúcim živú aj neživú prírody a prostredie) a v ľudskom ponímaní jednotlivca, skupiny.
Úplne v skratke. Sloboda človeka končí presne tam, kde narazí na hranice slobody druhého človeka.
To je to, čo sa od nových chartistov bude očakávať sloboda s hranicami a úplne slobodný názor. Takto nám našu slobodu slova neoliberáli bezprecedentne zobrali a posunuli svoje hranice za tie naše. Pohrávanie sa s akýmkoľvek súdením za názor je veľmi nebezpečná vec a je to skutočný nástup diktatúry.

Voda na východe – zlatá baňa. Halóóóóó, pán minister Taraba, pán premiér, to vám vôbec nevadí? ?? ? Asfalt smrdí, voľby sa blížia, pozor, voliči!

17.07.2026

Tak mi prišla faktúra za vodu. Samozrejme, čím menej míňame, tým viac platíme. Už sa nám tam objavujú všelijaké nové poplatky a už to ide. VVS začala bačovať ako nikdy a to si ešte v pohode navyšuje zálohy. Pretože bude z toho splácať dlhopisy??? Zadlžovať verejný podnik? Na to im kto dal právo? Podľa môjho názoru má Andrassy z NKÚ pravdu. Pozerali ste, ako [...]

Odpoveď Braňovi Královi a Matovič zneužíva deti

08.07.2026

Braňo Král dal výzvu na FB, že chce od nás reakciu na súčasné médiá – čo sa nám páči, čo nepáči a kam by sa možno mala žurnalistika uberať a kam sa uberá teraz. Tu si dovolím napísať svoj názor. Mám za sebou vyše 1000 blogov na rôznych platformách a vcelku aj celkom slušnú, aspoň akú-takú čítanosť. Prečo som ja začal písať? Aby som sa vypísal a nedusil [...]

Naď ako generátor výhovoriek. A fakt sme na tom ekonomicky tak dobre?

06.07.2026

Po totálnom fiasku Jarka Naďa, ktorý mi – nevedno prečo – pripomína gestikuláciu a komunikáciu Duceho, hľadá dotyčný toľko výhovoriek ako nepripravený študent na skúške. Niečo neskutočné. Namiesto toho, aby si priznal, že to dodrbali na celej čiare. Fakt už neviem, kam sa to rútime. Vznikajú tu zoznamy nepohodlných osôb atď. To sme kde? Skutočne musím dať za [...]

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 697
Celková čítanosť: 4451478x
Priemerná čítanosť článkov: 6387x

Autor blogu

Archív