Založ si blog

1144 verzus 1488, Pročko verzus Blaha, najdrahšia cestná daň a Smer – zodpovedná zmena?

Volebný program rovnajúci sa rozsahom temer Leninovým spisom som už dlho nevidel. Viac bodov v programe ako počet pracovných dní, ktoré by trvalo volebné obdobie. Kedysi mali len zopár bodov v programe, myslím 150. Teraz je to už asi Klusov elaborát politickej frašky. Zaujalo ma však to konšpiračné číslo 1144, veľmi totiž pripomína iné číslo, o ktorom som ani len nevedel, čo znamená, kým ho neoliberáli neobjasnili a spravili tak mamutiu službu propagácii. Presne tak, ako Truban v súčasnosti propaguje ĽSNS. Kotleba mu musí za to poďakovať, ináč to nevidím.
Teraz k tomu Pročkovi a Blahovi. To, čo predvádzal Pročko sa ináč nedá nazvať iba pokračovanie Matovičovho a Naďovho cirkusu. Neviem, či mali rovnaké školenie u trápnohercov, ale vyzerá to tak. Ideálnou doslova schizofréniou Pročka v priamom prenose bolo obhajovanie daňovej optimalizácie jeho predsedu Matoviča a odôvodnenie, že to tak robia všetci podnikatelia, teda aj on. No super, že to takto berie. Bolo to trápne vystúpenie s veľmi amatérskym hereckým výkonom. Veľmi zle nacvičené a neprirodzené vystúpenie Pročka ma len utvrdilo, že jednoducho politik z neho nebude. A ak bude, tak asi taký, ako je herec. Pročko to s Blahom prehral na celej čiare.
Teraz k jednému z megaprúserov Smeru a to diaľniciam. Vysvetlenie kompetentných ma voľajako neuspokojilo. Zjavne to však uspokojilo banky a súkromného investora. Štát má v rámci monetárnej finančnej politiky značné možnosti získavania financií na svoju činnosť. To, čo predviedli a aké výhovorky majú v rámci tohto megapodvodu sa nedá ani popísať. Autodopravcovia mali pravdu a aj termín štrajku si zvolili dobrý. Najviac sa dá vybaviť práve tesne pred voľbami. Určite to súvisí s ich novým sloganom „Smer – zodpovedná zmena“, čo v preklade znamená, že doteraz vládla nezodpovedná kontinuita? Ako môžu dať do programového hesla zodpovednú zmenu, keď tu vládnu už zopár rokov? To nech mi niekto vysvetlí.
Nejako ma začínajú všetky tieto strany nudiť. Ide len o korytá, respektíve ich udržanie. Najlepšie sa kradne zo spoločného. Truban s Beblavým robia neskutočne dobrú prácu pre Kotlebu, až začínam mať podozrenie, že si hľadajú svojho nového koaličného partnera. Všade spolu a medzi nimi to len srší láskou a toleranciou. Iba Trubanov názor je ten dobrý a správny. Naozaj Kotleba nemusí absolútne nič robiť, aby bol v TV, či dokonca vyhral voľby. Na to tu má Trubana a Beblavého. Kiska sa len rehoce, ako strácajú voličov. To je asi ďalší koaličný partner pre možný budúci rozdelený Smer. Menšie strany nedostávajú absolútne žiaden priestor. Napríklad Slovenské Hnutie Obrody a Šveca som ešte nikde nevidel. Iste, vraj sa nenachádzajú v prieskumoch, no o to viac by ma zaujímali nové strany. Skutočne nové. Nie tie staré, či tzv. nové poskladané zo starých politikov. Tie neprinesú žiadne novinky.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

horecký

Veľká reforma školstva. Nečakáme revolúciu: Klasické hodiny či témy môžu byť minulosťou

07.12.2022 19:00

Učivo sa bude redukovať, školy budú môcť výučbu prispôsobiť a cieľom bude najmä kvalita a nie kvantita učiva.

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423695x
Priemerná čítanosť článkov: 5873x

Autor blogu

Kategórie

Archív