Založ si blog

1144 verzus 1488, Pročko verzus Blaha, najdrahšia cestná daň a Smer – zodpovedná zmena?

Volebný program rovnajúci sa rozsahom temer Leninovým spisom som už dlho nevidel. Viac bodov v programe ako počet pracovných dní, ktoré by trvalo volebné obdobie. Kedysi mali len zopár bodov v programe, myslím 150. Teraz je to už asi Klusov elaborát politickej frašky. Zaujalo ma však to konšpiračné číslo 1144, veľmi totiž pripomína iné číslo, o ktorom som ani len nevedel, čo znamená, kým ho neoliberáli neobjasnili a spravili tak mamutiu službu propagácii. Presne tak, ako Truban v súčasnosti propaguje ĽSNS. Kotleba mu musí za to poďakovať, ináč to nevidím.
Teraz k tomu Pročkovi a Blahovi. To, čo predvádzal Pročko sa ináč nedá nazvať iba pokračovanie Matovičovho a Naďovho cirkusu. Neviem, či mali rovnaké školenie u trápnohercov, ale vyzerá to tak. Ideálnou doslova schizofréniou Pročka v priamom prenose bolo obhajovanie daňovej optimalizácie jeho predsedu Matoviča a odôvodnenie, že to tak robia všetci podnikatelia, teda aj on. No super, že to takto berie. Bolo to trápne vystúpenie s veľmi amatérskym hereckým výkonom. Veľmi zle nacvičené a neprirodzené vystúpenie Pročka ma len utvrdilo, že jednoducho politik z neho nebude. A ak bude, tak asi taký, ako je herec. Pročko to s Blahom prehral na celej čiare.
Teraz k jednému z megaprúserov Smeru a to diaľniciam. Vysvetlenie kompetentných ma voľajako neuspokojilo. Zjavne to však uspokojilo banky a súkromného investora. Štát má v rámci monetárnej finančnej politiky značné možnosti získavania financií na svoju činnosť. To, čo predviedli a aké výhovorky majú v rámci tohto megapodvodu sa nedá ani popísať. Autodopravcovia mali pravdu a aj termín štrajku si zvolili dobrý. Najviac sa dá vybaviť práve tesne pred voľbami. Určite to súvisí s ich novým sloganom „Smer – zodpovedná zmena“, čo v preklade znamená, že doteraz vládla nezodpovedná kontinuita? Ako môžu dať do programového hesla zodpovednú zmenu, keď tu vládnu už zopár rokov? To nech mi niekto vysvetlí.
Nejako ma začínajú všetky tieto strany nudiť. Ide len o korytá, respektíve ich udržanie. Najlepšie sa kradne zo spoločného. Truban s Beblavým robia neskutočne dobrú prácu pre Kotlebu, až začínam mať podozrenie, že si hľadajú svojho nového koaličného partnera. Všade spolu a medzi nimi to len srší láskou a toleranciou. Iba Trubanov názor je ten dobrý a správny. Naozaj Kotleba nemusí absolútne nič robiť, aby bol v TV, či dokonca vyhral voľby. Na to tu má Trubana a Beblavého. Kiska sa len rehoce, ako strácajú voličov. To je asi ďalší koaličný partner pre možný budúci rozdelený Smer. Menšie strany nedostávajú absolútne žiaden priestor. Napríklad Slovenské Hnutie Obrody a Šveca som ešte nikde nevidel. Iste, vraj sa nenachádzajú v prieskumoch, no o to viac by ma zaujímali nové strany. Skutočne nové. Nie tie staré, či tzv. nové poskladané zo starých politikov. Tie neprinesú žiadne novinky.

Pár rád Matelkovi, čo s pandémiou

23.02.2021

1. začni liečiť – po prvé seba na psychiatrii a po druhé nech lekári začnú konečne liečiť ľudí nielen po telefóne! Ten počet mŕtvych je zo zanedbania starostlivosti! Seba Matelko liečiť vie Isoprinosinom, ale nás špajchľuje! V živote som nevidel, aby test niekoho vyliečil! 2. otvor obchody a vracaj ľudí do normálneho života. Nech dodržujú prísne hygienické a [...]

Keď Matelkova atómovka zabíja ľudí namiesto vírusu, Remišovej sa včera muselo čkať a budú dva milióny Sputnikov?

19.02.2021

Celé riadenie štátu a krízy je jedna obrovská katastrofa približujúca sa k Hirošime. Na Slovensku naozaj vybuchla atómovka vládnej blbosti. Matelko po prepade preferencií si zahral divadielko aj s bábkoherečkou. Ľudia môžu pre ich blbosť kapať ako muchy. Štatistiky už nezverejňujú počet uzdravených. Už to je zakázané. O chvíľu už nebudú potrebné ani vakcíny, veď [...]

Matelkovo brutálne ohýbanie štatistík a neschopnosť

16.02.2021

Koľko že to máme tých expertov v tých komisiách? Úroveň vzdelania asi klesla hlboko a štatistika sa už hádže len tak hore dolu! „Tote počitače“ sú tiež už na nič. Uzdravených už do štatistík radšej nedávame, aby sme neutrpeli ešte väčšiu hanbu, ako je Matelkova vláda. Ono potom tieto čísla chorých a uzdravených vyzerajú trošku ináč. Dokonca pokles [...]

Nemecko, ČR, Bavorsko

ONLINE: Lídri EÚ sa poradia, čo s nedostatkom vakcín

25.02.2021 06:00, aktualizované: 07:13

Dvojdňová videokonferencia lídrov EÚ sa bude týkať najmä problémov s očkovaním a situáciou na hraniciach.

Koronavírus / Celoplošné testovanie /

Potvrdí parlament núdzový stav? V poslednej chvíli

25.02.2021 06:00

Ak by vo štvrtok Národná rada SR nepotvrdila vyhlásenie núdzového stavu, tak by sa skončil.

Richard Sulík

Lenč: Sulík sa zbavuje zodpovednosti. Silné slová, žiadne skutky

25.02.2021 05:30

Vyzerá to tak, že Sulík a SaS budú naďalej robiť to, čo doposiaľ - snažiť sa o silné slová, ale žiadne skutky, očakáva politológ Jozef Lenč.

pocasie-25-2-2021

Februárové leto? Teploty sa môžu šplhať k 20 °C

25.02.2021 00:00

Aj február môže pripomínať leto, aspoň teplotami. Tam, kde bude slnečné počasie, sa dokážu vyšplhať poriadne vysoko. Kde to bude?

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2560973x
Priemerná čítanosť článkov: 5437x

Autor blogu

Kategórie