Založ si blog

Koniec slobody slova, nástup diktatúry liberalizmu, Harabin verzus Chmelár a 6 hodín v práci

Načo nám je NAKA? Na potláčanie slobody slova a názoru. Prokuratúra je už úplne mimo a napĺňanie scenára knihy Zvláštna smrť Európy od Douglasa Murraya beží krásne podľa popísaných postupov. Táto kniha by mala byť povinným čítaním na všetkých školách. Čítal som Huntingtona či iných autorov, ale toto bola top reportážna kniha plná faktov. Predchádzajúce knihy boli skôr filozofického charakteru.
No a teraz k Blahovi a NAKA. Vraj u nás nie sú 50. roky a návrat politických procesov. Tak vážení politickí neoliberálni oponenti si už našli svojich nepriateľov. Presne podľa kľúča. Ich vzory z Tretej ríše by boli na nich hrdí. Za hviezdu s kosákom a kladivom trest? To fakt? Politické procesy v plnom prúde a rovno pred voľbami. Blahovi samozrejme stúpnu preferencie, o tom nie pochýb. No je už akosi toho veľa. Rostas, Daňo, Vaský … vyhrážky, zákazy, no len z jednej strany. Na Slovákov sa môže pľuť, na stránke Zomri sa môžu ľudia urážať do nemoty, lebo vraj „sarkazmus“, DenníkN sa vytešuje, že nemali dobrý deň, Kotleba je súdený a navyšuje sa mu trest za číslo, o ktorom asi vedel čo znamená, no spopularizovali ho práve jeho oponenti, ale občanov, čo kričali na Kotlebovcom, že ich treba zabiť,i s tým sa nič nedeje, o Emilkovi ani nevraviac. Mimochodom, mám doma ocenenie deviatich mladých budovateľov zo základnej školy za zber druhotných surovín a je tam červená hviezda! Príde po mňa NAKA? Som na to hrdý, že som pomáhal prírode a bol som ako najlepší zberač odmenený zájazdom do Juhoslávie. Postupy neoliberálov idú do krajností. Presne tento postup je popísaný aj vo vyššie menovanej knihe.
Áno, nastupuje nám nová diktatúra. Nemali sme demokraciu veľmi dlho. Existuje len jedna pravda a zákon platí len pre jednu skupinu a trestať sa môžu len oponenti neoliberálnej diktatúry.
Teraz trošku k besede Harabin verzus Chmelár na Aktualitách. Pozrel som si ju. No to, čo predvádzal Chmelár voči Harabinovi, bol čistý odpad. Mal som o ňom väčšiu mienku a aj som si myslel, že sa už trošku zmenil a prekročil svoj tieň, ale bol to len zúfalý pokus slniečkára zaujať publikum tým, že bude útočiť na Harabina a s totálne trápnymi argumentmi nedosiahol absolútne nič. Nuž, Chmelár sa odpísal. Je pravdou, že v danej besede vôbec nešlo o riešenia, ale skôr o to, kto má väčšie ego. Proste obe skupiny majú podobných voličov, no debata nepriniesla nič nové.
Len ma neoznačujte za harabinovca, skutočne kandidujem za Slovenské hnutie obrody a nie som nikým riadený. Dokonca ani zo strany SHO, kde sme sa bavili o šesťhodinovom pracovnom čase, ktorý som navrhoval. Prečo nie? Ľudia sú už dosť vyčerpaní a produktivitu by to neznížilo, skôr zlepšilo. Samozrejme, celková cena práce by ostala tá istá ako za osemhodinový pracovný čas. Bola by to aj určitá prevencia proti globálnej ekonomickej kríze. Čas na rodinu by bol väčší, podobne ako na záujmy či hobby. Naozaj nie zlé riešenie.
No a jeden obrovský potlesk pre Nigela Faragea. Exceletný prejav a dôvody opustenia EÚ a totálna trápnosť predsedajúcej a jej upozornenia, aby si skryli vlajočky. EÚ a jej parlament je predsa zástupcom národných štátov a ich symboly by mali byť pre EÚ posvätné. Osobne som si myslel, že by to mala byť ich povinnosť sa prezentovať krajinou, za ktorú tam sedia. A áno, je to začiatok konca EÚ, pretože krajiny odrazu vedia, že sa to dá. Dá sa opustiť diktatúra Bruselu, ak sa nezmení samotná EÚ.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419110x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie