Založ si blog

Liberálny fašizmus nie je mýtus, Brexit a čo robil Mistrík s OĽaNO

Vznikla tu diskusia, čo je ten liberálny fašizmus a či to nie je nezmysel. Minimálne je to taký istý nezmysel od extrémnych neoliberálov, ako každého, kto s nimi nesúhlasí, nazvať fašistom. Ono sa to veľmi rýchlo môže otočiť a presne to sa stalo. Iste, liberálny fašizmus naozaj existuje a môžete si vygúgliť aj význam tohto slovného spojenia. Okrem Goldberga začalo používať tento význam mnoho ľudí a či chcú neoliberáli, alebo nechcú, už im prischla nálepka liberálneho fašizmu. Je to niečo podobné ako Antifa. Sama je extrémny protipól tej istej mince. Absolútne žiaden rozdiel medzi nimi nie je. Extrémne skupiny z okrajov oboch scén sú príliš agresívne. Je však zarážajúce, že polícia výsadne zasahuje iba proti jednej z týchto skupín a to proti tzv. národným skupinám. Globalisti sa nechávajú tak.
Začali sme kráčať po tenkom ľade dôvery väčšiny občanov, ktorá mlčí. Otázne je, dokedy bude mlčať. Na revolúcie niekedy stačili iba iskierky. Teraz sa rozdúchava riadna pahreba. Zo strany neoliberálov ide o otvorené provokácie.
Fašizmus sa až príliš začal používať a doslova zneužívať. Murray to vo svojej knihe Zvláštna smrť Európy veľmi dobre opísal a je to vždy ten istý scenár. Ak chceš prevziať moc, nájdi si nepriateľa, ktorý za to môže. Nepripomína vám to Tretiu ríšu? V súčasnosti neoliberáli označujú pojmom fašista každého národovca, vlastenca či reprezentanta iného názoru. Presadzujú otvorený konflikt jednotlivca verzus väčšinová mlčiaca spoločnosť. Samotný liberalizmus v tom pravom slova zmysle bol na vrchole v minulom storočí a splnil svoju úlohu. Od polovice deväťdesiatych rokov, po revolúciách vo východnej Európe mal skončiť. Namiesto toho vznikol ďalší -izmus. Nastolená diktatúra doslova vyhnala Britániu z EÚ a budú ďalší. Ľudia odrazu zistili, že odísť je možné. Ak sa nebude EÚ reformovať, rozpadne sa a budú za to môcť práve neoliberálni fašisti.

„Dejiny učia, že demokracia bez hodnôt sa rýchlo premieňa na jasnú, alebo kamuflovanú totalitu.“
Ján Pavol II.

Európa postavená na kresťanstve a viere prechádza do stavu latentného nihilizmu spôsobeného prehnaných egoizmom sebadeštrukcie seba samého, ktorého valcujú materiálne statky. Viera sa čím ďalej viac vytráca z nášho života a spoločenstva. Tento trend však začal už v polovici 19. storočia a to nie je žiadna novinka.

Milé slniečka, zmierte sa s tým, že pojem liberálny fašizmus sa bude čím ďalej viac používať na vaše extrémistické hnutia a na vaše označenie. Už je to nezvratné, aj keby tento pojem sám o sebe si protirečil, už vám to nepomôže. Je to niečo podobné ako KDH. Kresťanskí demokrati – nejako to nepasuje, ale konečne sa to už ukázalo. V rámci demokracie si odhlasovali liberalizmus.

No a tu idem k tej druhej téme. Len tak mimochodom na besedách OĽaNO pekne krásne sa prezentuje Mistrík. O čo ide v tejto hre – Matovič pekne krásne počúva Mistríka? Alebo je to naopak? Potom je to celé niečo absurdné a z Matovičovej strany ohromná hra, priam divadlo, veď hercov má tam dosť. Akože partner budúcej vlády, ktorý sa tvári ako úplne nezávislá strana a voličov to tak trošku mätie. Nechcú dávať hlasy ani liberálom a ani národniarom. Tak Matovič si prizve do svojej štvorčlennej strany katolíkov. Totálny mix na odoberanie hlasov a nádhernú zárobkovú činnosť. Jednoducho, táto hra je čím ďalej viac priehľadná. Ľudia na to krásne skočia. Vraj bojovník proti korupcii. Pozerá všade možne, len na tú svoju nie. Iste, čo je doma, to sa počíta! Majetok jeho manželky je rovnaký ako majetok každého bežného občana na Slovensku. Možno konkuruje aj tomu Počiatkovmu. Mimochodom, ešte som nikdy nepočul od Matoviča, aby sa zrušilo nezmyselné financovanie strán a ani som nepočul, aby chceli poupraviť volebný zákon a stransparentniť financovanie strán.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423629x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív