Založ si blog

Na Slovenskej Pošte je vedenie totálne mešuge? Ako ďalej ekonomika a corona v dobe pôstu

To čo predvádza Slovenská Pošta je už menšia panika. Namiesto toho, aby naďalej doručovali doporučené zásielky budú vytvárať rady ľudí pred poštou. Ešte aj ten ich geniálny elektronický systém, ktorý viac spomaľuje ako urýchľuje, je totálnou katastrofou. Čiže namiesto toho, aby dôchodcom či ľuďom pošta v karanténe pomáhala, ich ide sústrediť k sebe. Veď nie je problém dezinfikovať zásielky a vírus sa až tak dobre nedrží na papieri či kartóne. No a čo dôchodcovia? To ich budeme teraz vyháňať na poštu pre doporučené zásielky, za ktoré pošta vybrala financie, že ich doručí. Mestá a obce, ale aj štát budú mať sťaženú úlohu. Akurát pred dvoma dňami som dostal voľajakú blbosť zo štatistického úradu. To naozaj nemajú čo riešiť na štatistickom úrade? Predstavte si, že kvôli takému niečomu sa budeme musieť trepať na poštu. Nie je lepšie vybaviť poštárov rúškami a okuliarmi, ako aj dezinfekciou a ochranným odevom a nech radšej poštu roznášajú, ako by ohrozovali pracovníkov za pultmi ako aj samotných zákazníkov.
Som za dodržiavanie pravidiel, ale nezmyselné nariadenia, ktoré idú cez a sú proti logike sa mi priečia. Podobne je to s cestovaním zadarmo pre študentov. Zrušte to jednoducho počas doby, kedy sme vo vojnovom stave s vírusom. Je pravdou aj to, že do súčasnej doby nie je nakazených viac ako 1% populácie a to vrátane Talianska. Nosme rúška, spomaľme ochorenie, dodržujme vzdialenosti a pripravme sa na najhoršie, ale nepanikárme.
Obchody nestíhajú, ale výrobcovia postupne prerušujú výrobu. Momentálne len v odvetviach, bez ktorých ľudia dokážu prežiť. Čo sa však stane, ak Taliani či Nemci prestanú dodávať potraviny do svojich reťazcov v cudzích krajinách a nechajú si ich doma ako rúška! Potravinová sebestačnosť je v súčasnosti prioritou ktorejkoľvek vlády. Nechali sme si zlikvidovať živnostníkov a malé firmy, ktoré najrýchlejšie reagujú na trh a potreby a ktoré sú hlavne doma! Teraz sa nám to vypomstilo!
Zdravotníctvo a personál je poddimenzovaný. Pritom pri tomto type vírusu ani tak nejde o miesta v nemocnici, to môžu nahradiť ubytovne či školy ako alternatívy, ale skôr o personál a samozrejme dýchacie zariadenia. V rámci Slovenska a celej EÚ zlyhal určitý typ prípravy na katastrofický scenár. Pritom, kto si pozrel Planétu opíc – novú verziu, bolo krásne poukázané, ako sa v súčasnom svete veľmi ľahko vírus môže šíriť. Je to však naozaj zdvihnutý prst matky prírody.
Prečo prišiel corona vírus do Európy v dobe pôstu? Teraz len taká úvaha o pachtení a uponáhľanej dobe. Strata viery a určitého nadhľadu v niečo, čo je nad nami je viac ako očividná. Prílišná dekadencia a doslova strata akýchkoľvek morálnych hodnôt je priam ukážková. Je to ako istý typ morovej rany, podobne ako klimatické zmeny. Nádherne nám to ukázala corona a nie Grétka! Corona dosiahla za tri mesiace viac ako preferovaná Greta v médiách. Temer čisté ovzdušie a nebo zníženie produkcie, hľadanie hodnôt, spolupráca a istá forma dodržiavania pravidiel. Taliani, ale aj Španieli tak trošku trpia na svoju žoviálnosť, večerné stretnutia, objímanie, bozkávanie atď.. Odjakživa som bol proti prehnaným bozkávačkám pri stretnutiach či objímaniu ako zmyslov zbavený, ostalo mi len to podávanie ruky.
Iste by sme mali prehodnotiť to svoje pachtenie za niečím, čo má len materiálnu cenu a aj tú stratí po čase. Taký Diogenes vedel, o čom píšem. Samozrejme, nemôžeme ísť v jeho šľapajach, ale môžeme obmedziť spotrebu a radšej sa vrátiť k podpore miestnych výrobcov, podotýkam výrobcov a nie priekupníkov a začať si vážiť vlastnú hrudu hliny, pretože aj tak v nej raz všetci skončíme a bez viery, humoru a dobrej nálady, s ktorou sa zdolá množstvo problémov to jednoducho nepôjde. Sme tu len krátky čas. Dá sa povedať, že z pohľadu vesmíru sme len taký zanedbateľný prach.
Postupne si na to zvykneme, aj na coronu aj na život s ňou či bez nej. Zázračne sa objaví očkovanie. Možno tu bola corona aj skôr len sa dalo za vinu chrípke, ktorá ja podstatne väčší zabijak a sme tu a už sa vôbec nerozčuľujeme nad chrípkou.

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Dráčik a Lego, referendum áno a pád vládnych strán

12.11.2022

Nuž čo už, Lego som mal rád a aj mám na neho pekné spomienky. Asi najradšej som mal ako decko sériu Castle. Teraz však ku problému, ktorý vyvolali naši neoliberálni propagátori nacizmu, ktorý začínal podobným spôsobom aj v Nemecku a krištáľová noc mala nedávno výročie. Udávanie za názor, podnecovanie k nekalej súťaži či ohováranie. No, nechcel by som byť v koži [...]

Ján Budaj

Envirorezort preberie od lesníkov ďalšie pozemky. Budaj ohlásil tri národné parky, ktoré prejdú zonáciou

03.12.2022 17:25

Šéf ministerstva Ján Budaj prezradil aj ďalšiu ambíciu - chce vymenovať aj úplne nový národný park.

ALDE

Európski liberáli prijali v Bratislave rezolúciu o právach pre LGBTI+ ľudí

03.12.2022 17:02

Navrhovateľom rezolúcie bolo hnutie Progresívne Slovensko. Je reakciou na nedávny teroristický útok na Zámockej.

Peter Pellegrini, Richard Sulík

Politológ: Spolupráca SaS s Hlasom je politická realita. Ďalšie dýky do chrbta koalícia prežiť nemusí

03.12.2022 17:00

Hlas je pre Sulíka to najmenšie zlo a vládu s Petrom Pellegrinim by aktuálne zrejme uprednostnil pred vládou s Igorom Matovičom.

Miroslav Kollár / Spolu /

Spolu bude na sneme riešiť postup do volieb, má prísť aj Dzurinda

03.12.2022 15:21

Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán.Tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 582
Celková čítanosť: 3419082x
Priemerná čítanosť článkov: 5875x

Autor blogu

Kategórie