Založ si blog

Benčík je vo svojom živle, prečo Singapur a špirála tlačenia zlých peňazí

Poslanec Benčík musí byť teraz vo svojom živle. Určite mu očká zasvietili pri tom novom zákone o odpočúvaní. Neviem, či sa nemal volať aj corona Benčík z úcty k jeho predchádzajúcej práci. Namiesto sankcií za nenosenie rúšok je tu len jalový zákon na sledovanie a odpočúvanie. Sa stavím, že „biela vrana“ bude vedúcou odboru odpočúvania. Dožili sme sa to teda riadnej totality a Veľký brat je vo svojom živle.
Vždy nám dávajú za vzor Singapur, Čínu radšej nie, to by bolo veľké sústo chváliť komunistický štát. Vážení, je tu jeden obrovský rozdiel v kultúre a myslení! Východná Ázia je pretkaná konfucionizmom, budhizmom a zen budhizmom, kde si pridali aj synkretizmus. Oni totiž to majú úplne iné myslenie. Oni sú „MY“, kým naša európska civilizácia je tvorená egoistami, kde sa presadzuje sila jednotlivca, teda stredobodom pozornosti je „JA“. Nie zdravotníctvo, nie bohatstvo, ale myslenie a filozofia je úplne iná! Oni sú zvyknutí nosiť rúčka sústavne a bez problémov. Zažil som to v Japonsku. Ako náhle bol niekto len trošku chorý, chodil v rúšku a niektorí len tak preventívne kvôli smogu. Dodržiavali intímny priestor a vzdialenosti, dotyky sú vylúčené.
Teraz si zoberte žoviálnych Talianov či Španielov, ktorí vždy kašľali na predpisy. Jednoducho je to v nich a k tomu ešte vybudovaný kult dieťaťa. Večer stretávačky a večere, nekonečné objímanie, bozkávanie a pripíjanie. Fajn život, kým nepríde korona. K tomu pridáme neskutočné fajčenie a máme to. Naozaj sú južania viac postihnutí ako sever Európy a majú aj hlavne viac smrteľných prípadov starších občanov.
Hyperinfláciu máme v plnom prúde. Zase na tom niekto nenormálne zbohatne. Tlačenie peňazí sa začalo vo veľkom štýle. Najprv USA a teraz EÚ. Mám taký pocit, že korona bola takou skúškou, čo vydrží ekonomika a ono nevydrží ani dva týždne. Dokonca aj EÚ si priznala, že zlyhala na celej čiare a majster rezňov Šefčovičovie to povedal na plné ústa. Beňová je radšej ticho.
Celú EÚ aj NATO zahanbilo Rusko, ktoré sa okľukou vydalo na pomoc Taliansku. EÚ odrazu zistila, že nie je sebestačná a voľný trh je na dve veci. My s tými našimi automobilkami môžeme ísť tak do r.ti, keď sú potrebné k životu úplne iné veci. Môže sa stať, že nebudeme mať ani „co žrát“. Tlačia sa bilióny zlých peňazí (teda ničím nekrytých a virtuálnych). Skutočne je tu otvorená hyperinflácia, ktorá nemá obdobu a korona je veľmi dobrá výhovorka prebytku na trhu. Devana to tiež v blogu dobre vystihla. Nemáme nič okrem, chvála bohu neminutých eurofondov. Tak teraz neviem, tá neschopnosť míňať eurofondy nakoniec bude sláviť úspech a konečne pôjdu financie na niečo užitočné.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

Polícia / Policajná páska /

V galantskom byte našli mŕtvu ženu, podozrivú osobu polícia zadržala

07.12.2022 17:33

63-ročnú ženu bez známok života našli v kúpeľni s viacerými zraneniami na tele.

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423610x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív