Založ si blog

Benčík je vo svojom živle, prečo Singapur a špirála tlačenia zlých peňazí

Poslanec Benčík musí byť teraz vo svojom živle. Určite mu očká zasvietili pri tom novom zákone o odpočúvaní. Neviem, či sa nemal volať aj corona Benčík z úcty k jeho predchádzajúcej práci. Namiesto sankcií za nenosenie rúšok je tu len jalový zákon na sledovanie a odpočúvanie. Sa stavím, že „biela vrana“ bude vedúcou odboru odpočúvania. Dožili sme sa to teda riadnej totality a Veľký brat je vo svojom živle.
Vždy nám dávajú za vzor Singapur, Čínu radšej nie, to by bolo veľké sústo chváliť komunistický štát. Vážení, je tu jeden obrovský rozdiel v kultúre a myslení! Východná Ázia je pretkaná konfucionizmom, budhizmom a zen budhizmom, kde si pridali aj synkretizmus. Oni totiž to majú úplne iné myslenie. Oni sú „MY“, kým naša európska civilizácia je tvorená egoistami, kde sa presadzuje sila jednotlivca, teda stredobodom pozornosti je „JA“. Nie zdravotníctvo, nie bohatstvo, ale myslenie a filozofia je úplne iná! Oni sú zvyknutí nosiť rúčka sústavne a bez problémov. Zažil som to v Japonsku. Ako náhle bol niekto len trošku chorý, chodil v rúšku a niektorí len tak preventívne kvôli smogu. Dodržiavali intímny priestor a vzdialenosti, dotyky sú vylúčené.
Teraz si zoberte žoviálnych Talianov či Španielov, ktorí vždy kašľali na predpisy. Jednoducho je to v nich a k tomu ešte vybudovaný kult dieťaťa. Večer stretávačky a večere, nekonečné objímanie, bozkávanie a pripíjanie. Fajn život, kým nepríde korona. K tomu pridáme neskutočné fajčenie a máme to. Naozaj sú južania viac postihnutí ako sever Európy a majú aj hlavne viac smrteľných prípadov starších občanov.
Hyperinfláciu máme v plnom prúde. Zase na tom niekto nenormálne zbohatne. Tlačenie peňazí sa začalo vo veľkom štýle. Najprv USA a teraz EÚ. Mám taký pocit, že korona bola takou skúškou, čo vydrží ekonomika a ono nevydrží ani dva týždne. Dokonca aj EÚ si priznala, že zlyhala na celej čiare a majster rezňov Šefčovičovie to povedal na plné ústa. Beňová je radšej ticho.
Celú EÚ aj NATO zahanbilo Rusko, ktoré sa okľukou vydalo na pomoc Taliansku. EÚ odrazu zistila, že nie je sebestačná a voľný trh je na dve veci. My s tými našimi automobilkami môžeme ísť tak do r.ti, keď sú potrebné k životu úplne iné veci. Môže sa stať, že nebudeme mať ani „co žrát“. Tlačia sa bilióny zlých peňazí (teda ničím nekrytých a virtuálnych). Skutočne je tu otvorená hyperinflácia, ktorá nemá obdobu a korona je veľmi dobrá výhovorka prebytku na trhu. Devana to tiež v blogu dobre vystihla. Nemáme nič okrem, chvála bohu neminutých eurofondov. Tak teraz neviem, tá neschopnosť míňať eurofondy nakoniec bude sláviť úspech a konečne pôjdu financie na niečo užitočné.

Sledovanie mobilmi? Totálna somarina! Vláda aj opozícia sa zbláznili!

25.03.2020

Prečo? Aj smerácky aj vládny návrh je totálna blbosť a vyhodené peniaze. Smerácky návrh nemá logiku, pretože sa nedajú dať appky na všetky mobily a vládny je blbosť, pretože len ja mám napríklad tri telefónne čísla. Ak jeden nechám doma a druhý vypnem, ako ma budú sledovať? Celé zle. Jedine, ak by naozaj chceli mať informácie prístup k hovorom a odpočúvať nás. [...]

Matovič ma vypočul, Rusko, Čína či Kuba pomáhajú, no a čo s platmi poslancov a zákonom o hmotnej zodpovednosti?

24.03.2020

Som veľmi rád, že nielen mňa napadla myšlienka o zrušení pendlovania študentov zadarmo vo vlakoch. Bol som pravdepodobne prvý, čo sa do toho obul vo svojich blogoch. Teraz ešte poriešiť nezmyselnosť krokov Slovenskej pošty, na ktorú poukazujú už aj mestá o obce. Teraz k tomu zlému Rusku, Kube či Číne. Momentálne je stredobodom pozornosti Čína, ktorá má jediná [...]

Na Slovenskej Pošte je vedenie totálne mešuge? Ako ďalej ekonomika a corona v dobe pôstu

22.03.2020

To čo predvádza Slovenská Pošta je už menšia panika. Namiesto toho, aby naďalej doručovali doporučené zásielky budú vytvárať rady ľudí pred poštou. Ešte aj ten ich geniálny elektronický systém, ktorý viac spomaľuje ako urýchľuje, je totálnou katastrofou. Čiže namiesto toho, aby dôchodcom či ľuďom pošta v karanténe pomáhala, ich ide sústrediť k sebe. Veď nie [...]

Bratislava hasiči koronavírus vzorky pacient

Hasiči dohliadajú na karanténne centrum v Gabčíkove

29.03.2020 18:32

Slovákom prichádzajúcim do karanténneho centra odoberajú vzorky.

sklad, práca, zamestnanci

SNS vníma prvé ekonomické opatrenia zatiaľ ako nejasné

29.03.2020 17:44

Prvým krokom vlády malo byť odpustenie zdravotných, nemocenských a sociálnych platieb.

SR Bratislava voľby 2020 parlament OĽaNO Matovič RTVS BAX

Strany pre mimoriadnu situáciu presúvajú snemy

29.03.2020 16:14

Bez predsedu ostali po neúspechu vo voľbách mimoparlamentné strany Most-Híd, Spolu, Progresívne Slovensko (PS) či KDH.

manželia, seniori, papiere, prekvapenie, zhrozenie

Kollár: Som za 13.dôchodok,ale možno naň pre koronakrízu nebudeme mať

29.03.2020 14:53

Poslanec Richard Raši vyhlásil, že Smer bude trvať na tom, aby seniori dostali 13. dôchodok.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 374
Celková čítanosť: 1815753x
Priemerná čítanosť článkov: 4855x

Autor blogu

Kategórie