Založ si blog

Matovič Slovákom neverí a zrušil Veľkú noc, denne zomiera na hladomor vo svete vyše 27. 000 ľudí

To, čo predviedol doslova MATELKO v nedeľu sa nedá inak nazvať, len totálna schizofrénia aj s celou perepúťou tzv. odborníkov, ktorí jediní majú patent na rozum, hoci nestáli v dvojmetrových odstupoch a bolo ich tam ako na prvomájový sprievod.
Na jednej strane pochváli Matovič Slovákov, akí sme zodpovední a na druhej, nás hneď trestá zákazom vychádzania. Slováci dodržiavajú, až na pár výnimiek aj nosenie rúšok, aj minimálny pohyb a určite by aj bez takýchto opatrení to dodržiavali aj cez Veľkú noc. No toto, čo spravil Matovič, je už cez určitú psychologickú červenú čiaru, ktorá sa môže v budúcnosti veľmi vypomstiť. Samotné sviatky predsa vôbec nie sú problémom. Pondelok mal byť kritický a nie piatok, sobota či nedeľa, keď väčšina ľudí aj počas riadnych sviatkov čučí radšej doma a chystá sa na sobotu či nedeľu, kedy posvätia pasku a to je asi všetko. Návštevy sú až v pondelok. Proste vidno, ako Matovič aj s „odborníkmi“ poznajú tieto sviatky z praktického hľadiska a z toho náboženského už ani nevravím.
Šupol Matovič výnimočný stav od stredy vraj kvôli osadám či Bratislave trestá celé Slovensko. Namiesto toho mali sprísniť pokuty za nosenie rúšok na ulici či v doprave. Policajtov som dlhodobo ani nevidel, aby pokutovali ľudí. Všetko je len na papieri a dobrovoľnosti zodpovedných ľudí. Doteraz sme ako tak zodpovední boli, ale pri takýchto cirkusoch a neistote je to čistá katastrofa. Po včerajšku už tu máme od rána rady pred obchodmi a totálny chaos. Vraj nám dnes oznámia, ako to budú kontrolovať a čo budeme potrebovať. Nuž, vážení experti, trošku neskoro, nezdá sa vám? Ako má človek vybaviť všetko v skrátených úradných hodinách počas jedného dňa, keď XY vecí nefunguje???
Ešte k tej korone a hladomoru, denne zomrie vo svete 27.000 ľudí od hladu. Tu sa prejavuje náš totálny egoizmus a strach o vlastný zadok z vírusu, ktorý doteraz napadol cca koľko že to percent populácie? V Taliansku to v súčasnosti predstavuje cca 0,3% populácie, ešte sa nedostali ani k jednému percentu a Slovensko? Ak štatistky neklamú, tak je to cca 0,009%. No výborne, a pri takomto čísle máme výnimočný stav!

Slovenské železnice a ich prístup k platiacim zákazníkom

30.05.2020

Témou sú naše železnice. Spoločnosť ZSSK, ktorej pracujúci prispievajú kupovaním lístkov na ich výplaty a štátny rozpočet dotuje toto verejno-prospešné úložisko financií z našich daní. Máme tu neslávny chaos okolo corony a obmedzenie prevádzky, ktoré vôbec nemuselo byť. Ako predplatiteľ nie akurát najlacnejšej celosieťovej karty Maxi klasik som sa rozhodol [...]

13. dôchodok sa utopil, cestovky držia rukojemníkov a akú pomoc podnikateľom?

24.05.2020

Vážení dôchodcovia, memorandum o spolupráci, či akú to hlúposť ste podpisovali s vládou, vám 13. dôchodok už asi neprinesú. Z debát o prázdnej špajze je mi tak trošku zle. Ak štát hospodári so schodkom, alebo má vyrovnaný rozpočet, je nad slnko jasné, že nemôže mať prebytok peňazí!!! To len k tej prázdnej špajze, s ktorou Matelko neustále operuje. Mali sme [...]

Stravné lístky, voľné nedele nielen pre predavačov a appka, ktorú musí schváliť Google a Apple?

23.05.2020

Máme tu znovu kopu „geniálnych“ nápadov a sľubov, ktoré sa sľúbili, ale znovu nedodržali, respektíve ich absurdita nemá hraníc a je tu dokonca aj jeden dobrý nápad. Poďme k stravným lístkom. V tomto prípade existujú len dve riešenia a všetko ostatné je odpad a absurdita. Absurdný bol totálne mimo návrh Matoviča – vraj, že za lístky sa budeme môcť stravovať [...]

Joie Biden

Biden sa postaví Trumpovi. Získal dostatok hlasov demokratov

06.06.2020 06:19

Bývalý viceprezident USA Joe Biden si zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre novembrové prezidentské voľby.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kamarátstvo s SMK stroskotalo. Matovičov kalkul alebo naivita?

06.06.2020 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová zdvihla varovný prst. Ak koalícia pri novom prokurátorovi necúvne, vráti zákon do parlamentu?

pocasie-6-6-2020

Kam zmizli letné dni? A kedy sa vrátia?

06.06.2020 00:00

Teplý vzduch, frontálne systémy - čo môže vyjsť z takéhoto mixu v počasí? Kto dostane riadnu porciu slnečných lúčov a kto búrku?

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 387
Celková čítanosť: 1953157x
Priemerná čítanosť článkov: 5047x

Autor blogu

Kategórie