Založ si blog

Politickí zombíci Mikloš, Galko či Lipšic a totálny prepad tzv. národných strán

To, čo súčasná vláda predvádza a ako Matovič dokáže obhajovať človeka, ktorý zabil a mal sedieť v base, je priam neuveriteľné. Kde ostal akýkoľvek morálny kredit? Matelkovi už udrela korona do hlavy až tak, že mu nedochádza kyslík do mozgu? Vyťahovanie politických mŕtvol naspäť do politiky svedčí o jednej veci. Politickým stranám sa minuli ľudia. Nemajú jednoducho už koho dať, a tak sa obracajú na svojich bývalých kolegov. Som zvedavý, kedy prídu na scénu „skokani“ ako Krajcer a spol.. Miháľ sa dlho neohrial a radšej odišiel hneď na začiatku. Sulík asi ešte niečo dlhoval Miklošovi tak ho trepe kade tade do diskusie. Mimochodom, tá rovná daň nie je až taká svetoborná myšlienka a veľmi nezohľadňuje sociálnu štruktúru. Jednoducho, je iné platiť tú istú daň z milióna a z päťsto €.
Vraj sa Galko vráti odpočúvať rozhovory a predávať samopaly na ministerstvo obrany, či kde ho to uliali, po tom ako rozvrátil Demokratickú stranu a chcel sa stať asi jej predsedom.
Mikloš so svojou najväčšou privatizáciou strategických podnikov a doslova okradnutím Slovenska by mal byť iba tichučko niekde na Ukrajine vysedávať pri kvase a nie sa vracať do politiky. Takých ekonómov, čo nedokážu ani zariadiť, aby štátne podniky riadili schopní ľudia je na Slovensku viac ako dosť. Dostať zadarmo a potom predať a chváliť sa, koľko sme to vlastne prerobili a nie zarobili. Jedna ekonomická katastrofa a totálna neschopnosť viesť hoci aj živnosť. Títo páni by pravdepodobne nevyrobili ani jogurt, žijú len vo svete lacno kúpiť, draho predať, nabaliť sa a zdúchnuť bez akejkoľvek zodpovednosti.
Kdeže je ten zákon o hmotnej zodpovednosti politikov???
Teraz k tým presláveným tzv. národným stranám, ktoré úplne zlyhali vo voľbách a lídri nedokázali prekročiť svoj tieň. SNS, Vlasť …. a kopa menších strán a ich správanie je doslova katastrofou. Nedokázali priniesť žiadnu koncepciu, s ktorou by oslovili voliča. Bitie sa do hrude, aký som to ja Slovák, je priam zúfalým zakrývaním neschopnosti ponúknuť občanom reálny program. Orientácia na Rusko a nadávanie na USA z jednej strany a naopak neoliberáli to robia v tom istom garde, kde sa to už ako bumerang vrátilo aj progresívcom, sú len dve strany tej istej mince. Chýba normálna triezva politika a mnoho lídrov – teraz mám na mysli tých tzv. národných doslova balansujú na témach niekedy až pochybných a s tým chcú osloviť svojich sympatizantov. Atomizácia týchto strán nevyhnutne skončila na dne parlamentných volieb. Neschopnosť postaviť nových ľudí a dať na posty predsedov schopných lídrov s čistým štítom je niečo nepochopiteľné. Nie je možné priamo diskutovať a kritizovať politických lídrov a to z akejkoľvek strany. Ihneď vás radšej zo strany vysáčkujú. Chýba nám tu reálna politika a reálne ciele rozvoja Slovenska orientované na slovenských občanov. V medzinárodnej politike sme stále príliš zastrčení v niečom zad.u. V rámci národných strán je možná len spolupráca a nájdenie novej paradigmy zmeny systému, kde bude na prvom mieste občan, ktorý dodržiava zákony a nie oligarchia priemyselná či politická.

Slovenské železnice a ich prístup k platiacim zákazníkom

30.05.2020

Témou sú naše železnice. Spoločnosť ZSSK, ktorej pracujúci prispievajú kupovaním lístkov na ich výplaty a štátny rozpočet dotuje toto verejno-prospešné úložisko financií z našich daní. Máme tu neslávny chaos okolo corony a obmedzenie prevádzky, ktoré vôbec nemuselo byť. Ako predplatiteľ nie akurát najlacnejšej celosieťovej karty Maxi klasik som sa rozhodol [...]

13. dôchodok sa utopil, cestovky držia rukojemníkov a akú pomoc podnikateľom?

24.05.2020

Vážení dôchodcovia, memorandum o spolupráci, či akú to hlúposť ste podpisovali s vládou, vám 13. dôchodok už asi neprinesú. Z debát o prázdnej špajze je mi tak trošku zle. Ak štát hospodári so schodkom, alebo má vyrovnaný rozpočet, je nad slnko jasné, že nemôže mať prebytok peňazí!!! To len k tej prázdnej špajze, s ktorou Matelko neustále operuje. Mali sme [...]

Stravné lístky, voľné nedele nielen pre predavačov a appka, ktorú musí schváliť Google a Apple?

23.05.2020

Máme tu znovu kopu „geniálnych“ nápadov a sľubov, ktoré sa sľúbili, ale znovu nedodržali, respektíve ich absurdita nemá hraníc a je tu dokonca aj jeden dobrý nápad. Poďme k stravným lístkom. V tomto prípade existujú len dve riešenia a všetko ostatné je odpad a absurdita. Absurdný bol totálne mimo návrh Matoviča – vraj, že za lístky sa budeme môcť stravovať [...]

Joie Biden

Biden sa postaví Trumpovi. Získal dostatok hlasov demokratov

06.06.2020 06:19

Bývalý viceprezident USA Joe Biden si zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre novembrové prezidentské voľby.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kamarátstvo s SMK stroskotalo. Matovičov kalkul alebo naivita?

06.06.2020 06:00

Prezidentka Zuzana Čaputová zdvihla varovný prst. Ak koalícia pri novom prokurátorovi necúvne, vráti zákon do parlamentu?

pocasie-6-6-2020

Kam zmizli letné dni? A kedy sa vrátia?

06.06.2020 00:00

Teplý vzduch, frontálne systémy - čo môže vyjsť z takéhoto mixu v počasí? Kto dostane riadnu porciu slnečných lúčov a kto búrku?

USA / armáda / vojak /

Trump nariadil zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku

05.06.2020 23:22

Americký prezident Donald Trump mal nariadiť Pentagónu, aby do septembra 2020 stiahol z Nemecka takmer 10-tisíc amerických vojakov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 387
Celková čítanosť: 1953172x
Priemerná čítanosť článkov: 5047x

Autor blogu

Kategórie