Založ si blog

Stravné lístky, voľné nedele nielen pre predavačov a appka, ktorú musí schváliť Google a Apple?

Máme tu znovu kopu „geniálnych“ nápadov a sľubov, ktoré sa sľúbili, ale znovu nedodržali, respektíve ich absurdita nemá hraníc a je tu dokonca aj jeden dobrý nápad. Poďme k stravným lístkom. V tomto prípade existujú len dve riešenia a všetko ostatné je odpad a absurdita. Absurdný bol totálne mimo návrh Matoviča – vraj, že za lístky sa budeme môcť stravovať len v reštauráciách. Okamžitý protiargument – čo s alergikmi, ľuďmi čo si doma varia napríklad SZČO, čo s ľuďmi, ktorí jednoducho nechcú chodiť do reštaurácií, pretože im neveria? Je to absurdita ako samotné stravné lístky.
Jednoducho, buď ich zrušíte, čo by bola najlepšia cesta a do daňových priznaní by sa dala len odpisová suma ako nezdaniteľná čiastka a bolo by. To by platilo pre SZČO a pre zamestnancov by ostala len suma nezdaniteľná na výplatnej páske o daný príspevok. Hotovo. Bez akýchkoľvek provízií pre vydavateľov lístkov. Mimochodom, takéto zmeny nie je možné robiť v priebehu roka. Mnoho živnostníkov jednoducho už lístky má a nemieni ich míňať v reštauráciách a dupľovane po dvojmesačnej pauze v reštauráciách a otáznikmi ich fungovania. Straty reštaurácií idú na vrub štátu a nie občanov.
Pán premiér Matovič, čo spravíte s remeselníkmi a živnostníkmi, ktorí sa spoliehali na jarmoky počas leta, ktoré sú ich jedinými príjmom a ktoré ste zakázali? Povinne si budú musieť ľudia kupovať výrobky od remeselníkov? Bola by to cesta. Vydajte im poukazy na výrobky remeselného charakteru od slovenských živnostníkov napríklad vo výške 500 € podobne ako pri ubytovaní a bude to aspoň aká taká záplata. Pravidlá by mali byť pre všetkých rovnaké a nie protekcionársky uprednostňovať napríklad reštaurácie. Dopad bude zdrvujúci najmä pre remeselníkov a malých živnostníkov. Pomoc, ktorú štát prisľúbil je fakticky nulová. Možno naozaj stačilo rozdeliť miliardu plošne a bolo by pre prevádzky a výrobu, ktoré boli zasiahnuté. Mohli by sa pridať aj do daňových vyššie odpočty nezdaniteľných položiek atď.. No pomoc prišla neskoro, respektíve je stále na nejakej pomyselnej ceste, ktorú povedali na nejakej tlačovečke. Sústavná likvidácia živnostníkov od Dzurindu, cez Radičovú až po Fica pokračuje. Z viac ako 400.000 to kleslo na súčasných cca 300.000, temer každý rok stále klesá počet živnostníkov, asi výnimkou bol len rok 2017. Likvidácia je priam očividná a legislatívne podmienky a odvodovo-daňová záťaž je priam likvidačná a nevraviac o nevýhode ručenia celým majetkom.
Teraz k tým voľným nedeliam. Tu dávam Matovičovi za pravdu. Síce som o tom už písal podstatne skôr, ale voľné nedele by jednoducho mali byť a to nielen pre predavačky, či predavačov, ale aj pre výrobu. Ak si zoberiem tie Sulíkové nedeľné rožky. Ešte šťastie, že už Sulík kváskuje a nemusí čakať na teplé rožky. Priamo osobná skúsenosť z pekárne. Príchod z nočnej smeny, ktorá končila v soboru ráno o 6:00 a nástup na ďalšiu smenu v nedeľu poobede. Ó, aký oddych!!! Ak chceli zamestnanci voľno, hodili sa na maródku. Čítal som a počul aj také „inteligentné“ pripomienky, vraj môžu ísť na výlety aj cez týždeň. To môžu slobodní a poprípade bezdetní. Už vidím ako otec, alebo mama píšu decku ospravedlnenku do školy, lebo idú na výlet v stredu, pretože takto im vychádza voľno. No a zosúladiť dvoch zamestnaných rodičov je priam nemožné, ak nepracujú v tom istom podniku a tých istých smenách. Ľudia si zvyknú na zatvorené obchody, tak ako to je v Nemecku či Rakúsku. Napríklad Nemecko má štvrtky tzv. nákupné dni, kde majú predĺžený čas nakupovania, aspoň keď som tam kedysi pracoval a v piatok mali kratšie dni, aby vypadli na víkend niekam. No a to vravím o veľkom výrobnom podniku z oblasti poľnohospodárstva, kde počas víkendu sa akurát svietilo a polievalo na čo stačilo zopár zamestnancov. Ušetrené financie by zamestnávatelia mohli v pohode použiť na zvýšenie platov zamestnancom. Obraty by sa ustáli v nových nákupných časoch. Nič také by sa nedialo. Druhé riešenie je napríklad dať za prácu v nedeľu príplatok vo výške cca 500% oproti terajšiemu príplatku. Nech tá nedeľa už naozaj oplatí za prísnej kontroly, či naozaj zamestnávatelia toto dodržiavajú.
Ešte sa vrátim k tým pendlerom a nespustenej appke v piatok. Znova to bol len Matovičov sľub. Mňa však iné zaujíma. Čo má do toho vravieť Aplle či Google? Veď sú to štátne záležitosti a osobná vec cezhraničných pracovníkov. Načo máme miliardové štátne stránky, ak nevieme na nich zavesiť jednu appku, ktorá by pracovala v mobiloch nezávisle od ich operačných systémov a v súlade s nimi aby sa dali spustiť? To sme fakt pod dozorom súkromných gigantov, ktorí tu ani dane neplatia? Respektíve platia, ale veľmi mizerné?

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423558x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív