Založ si blog

Na všetkých životoch záleží, ostatné heslá sú rasistické

Po článku v Pravde a reportážach na webe, či dokonca po obhajobe hnutia na Black Lives Matter ako jediného správneho nerasistického skĺzavame do neskutočnej hystérie „korektnosti“, kde nám o chvíľu neostane nič, len držať hubu a krok.
Dekapitovanie sôch Krištofa Kolumba či ničenie iných sôch historických osobností mi veľmi pripomína nacizmus a jeho krištáľovú noc, kedy sa tiež toleroval len jediný názor. Akékoľvek extrémy sú extrémne nebezpečné pre spoločnosť a polarizujú ju až na hraničnú situáciu. Oslava zločincov, kriminálnikov a ich glorifikácia je niečo neskutočné. Áno, dostal niekto po papuli od policajtov za to, že kradli, vyhrážali sa atď.. Dokonca tu boli prípady aj zabitia zločincov políciou. Áno, stane sa, hoci by sa stať nemalo. Koľkým ľuďom však polícia pomohla? Načo potom máme políciu? Odovzdajme vládu mafii a bude to. Jáj, som zabudol. My, už sme si mafiu zvolili a pokračujeme v tom „úspešne“ ďalej.
V USA za jeden víkend len tak hore dolu 160 zabitých pri doslova vojne gangov. No, čo už. Kedysi, ak na mňa policajt krivo pozrel, ak som sa nevedel spratať do kože, okamžite som stíchol a do tej kože sa vpratal. Bohapusté presadzovanie slobody menšín či jednotlivcov, bez akéhokoľvek dodržiavania zákonov, etiky a etikety všeobecné záväzných princípov je cestou do pekla a k anarchii. To sa v súčasnosti deje. Sedíme na sude s pušným prachom, kedy ľudia, ktorí sa jednoducho riadia morálkou, môžu zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Tam presne smeruje naša spoločnosť. Tie vreskoty hnutia BLM, či iných hnutí a dokonca aj to bozkávanie nôh pápežom (ak to nebol hoax), je dehonestujúce.
Prečo? Pretože súčasný človek, ktorý nemá nič spoločné s históriou sa nemá prečo ospravedlňovať za to, že je biely. O Slovákoch už ani nevravím. Nám by sa mali ospravedlňovať ani všetci zaradom. Maďarizácia, centralizácia, napadnutie Nemeckom, Poľskom, Maďarskom, Česi za nastolenie vlády komunistickej diktatúry, ZSSR za 68 rok, Únia za totálnu vytvorenie odpadovej potravinovej banky, oligarchovia či poisťovne a banky za ožobračovanie Slovákov a vláda za to, čo s nami robia deň čo deň. No prežili sme. Zatiaľ.
Každá doba mala svoj ráz a charakter. Sochy sú len pamätníkmi udalostí. Ak by nebolo Kolumba, ani tá pani čo sa rozkrikovala, keď ho likvidovali, že má toho dosť, by tam asi nebola. Nebolo by USA. Spojené štáty by boli indiánskym územím. Nebolo by žiadnej demokracie a otrokárstvo by možno prekvitalo do súčasnej doby. História tu nie je na to, aby sa ničila, ale aby sme sa z nej poučili. No robíme presný opak. Namiesto hľadania ciest a slobody prejavu sa zavádza cenzúra a doslova lynčovanie oponentov. Žiadna socha ani žiaden pamätník nemôžu za dejiny ľudstva. Sú len ich pripomienkou. Niekedy dobrou a niekedy zlou, ale v každom prípade je potrebné sa z toho poučiť. Nenávisť a rozdeľovanie spoločnosti pokračuje ďalej. Ak bude niekedy vojna, tak už nie globálna, ale občianska. K tomu smerujú činy politikov a polarizácia spoločnosti. Z neoliberalizmu sa stala diktatúra porovnateľná s ostatnými diktatúrami. Klasická demokracia zomiera na vírus korektnosti. Ľudia prestali rozprávať vtipy, čo ak by neboli korektné? Dovoľuje sa urážať len väčšinový národ a ostatné podskupiny si uzurpujú nadpráva a toleranciu za hranicami morálky a zákona. No a to je problém súčasnej doby. Slovensko svoju cestu dokráčalo. Chcete niekoho voliť zo súčasnej garnitúry? Nemáte koho. Jeden väčší mešuge mesiáš ako druhý. Politici sa nesmú kritizovať, ináč vás ich obdivovatelia ukameňujú. Budujeme kulty namiesto diskusie. Nie, žiadne ospravedlňovanie sa za minulosť, ale hľadanie spolupráce pre budúcnosť a poučenie sa z minulosti. V skutočnosti, ak by nebol vývoj taký, aký bol, tak by to hnutie vôbec neexistovalo, pretože by sa navzájom vraždili a predávali do otroctva u seba v Afrike. Nikto im predsa nebráni, aby sa vrátili naspäť do svojej rodnej krajiny.

Daň za prevod v bankách? Hromadná doprava, kolaps slušnosti a štátni zamestnanci idú do štrajku? A čo s Ursulou?

21.07.2024

Neviem, čo sú to za šumy, rubnúť nám novú daň za prevody alebo výbery z bánk. Trošku to odporuje tej celkovej miere digitalizácie, kde by sa skôr aj samotné poplatky v bankách mali znižovať, pretože už temer všetko je on-line a prakticky banku už nenavštevujem. Maximálne, ak mi zablokujú kartu pre vraj podozrivú platbu v zahraničí. Úroky z vašich peňazí na [...]

Pohoda v nepohode, Trump práve vyhral voľby a beriem vážne slová ministra Tarabu ohľadne vody

14.07.2024

Uhorková sezóna toto leto naozaj nie je. Udalosti sa dejú v jednom kuse. Pohoda sa z chýb nepoučila a opakuje ich. Toto nech však rozhodne komisia. Mňa skôr zaujíma prečo takýto komerčne stratový podnik, aspoň podľa výkazov v hlbokej strate a podľa liberálneho trhového prístupu by fakticky už nemal existovať, pretože trh rozhoduje, ešte stále funguje. Skôr ma zaujíma, [...]

Voda zaspievala, pán Soták s klubom 500 tak isto, alebo kto to celé vymyslel? PS sa postavilo za občanov a čo vláda? Občania sa majú načo tešiť.

10.07.2024

Blog sa skladá z dvoch častí. Tú prvú venujem človeku, ktorého som si vážil, ale to už pominulo. Klub 500 na čele s pánom Sotákom sa akosi začali veľmi angažovať v prípade pitnej vody. V prvom rade by som mu odporúčal, aby sa radšej venoval diagramu železo uhlík, máme vyštudované podobné odbory a technológia ma vždy bavila. Teraz však k meritu veci. Ak chce [...]

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Odporúčania EK nezohľadňujú mnohé opatrenia prijaté koalíciou. Susko: Správa je nevyvážená až zavádzajúca

24.07.2024 18:13, aktualizované: 20:51

Vo svojom stanovisku Fico zdôraznil, že príslušné rezorty budú s EK viesť ďalší dialóg.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 650
Celková čítanosť: 3960989x
Priemerná čítanosť článkov: 6094x

Autor blogu

Archív