Založ si blog

Na všetkých životoch záleží, ostatné heslá sú rasistické

Po článku v Pravde a reportážach na webe, či dokonca po obhajobe hnutia na Black Lives Matter ako jediného správneho nerasistického skĺzavame do neskutočnej hystérie „korektnosti“, kde nám o chvíľu neostane nič, len držať hubu a krok.
Dekapitovanie sôch Krištofa Kolumba či ničenie iných sôch historických osobností mi veľmi pripomína nacizmus a jeho krištáľovú noc, kedy sa tiež toleroval len jediný názor. Akékoľvek extrémy sú extrémne nebezpečné pre spoločnosť a polarizujú ju až na hraničnú situáciu. Oslava zločincov, kriminálnikov a ich glorifikácia je niečo neskutočné. Áno, dostal niekto po papuli od policajtov za to, že kradli, vyhrážali sa atď.. Dokonca tu boli prípady aj zabitia zločincov políciou. Áno, stane sa, hoci by sa stať nemalo. Koľkým ľuďom však polícia pomohla? Načo potom máme políciu? Odovzdajme vládu mafii a bude to. Jáj, som zabudol. My, už sme si mafiu zvolili a pokračujeme v tom „úspešne“ ďalej.
V USA za jeden víkend len tak hore dolu 160 zabitých pri doslova vojne gangov. No, čo už. Kedysi, ak na mňa policajt krivo pozrel, ak som sa nevedel spratať do kože, okamžite som stíchol a do tej kože sa vpratal. Bohapusté presadzovanie slobody menšín či jednotlivcov, bez akéhokoľvek dodržiavania zákonov, etiky a etikety všeobecné záväzných princípov je cestou do pekla a k anarchii. To sa v súčasnosti deje. Sedíme na sude s pušným prachom, kedy ľudia, ktorí sa jednoducho riadia morálkou, môžu zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Tam presne smeruje naša spoločnosť. Tie vreskoty hnutia BLM, či iných hnutí a dokonca aj to bozkávanie nôh pápežom (ak to nebol hoax), je dehonestujúce.
Prečo? Pretože súčasný človek, ktorý nemá nič spoločné s históriou sa nemá prečo ospravedlňovať za to, že je biely. O Slovákoch už ani nevravím. Nám by sa mali ospravedlňovať ani všetci zaradom. Maďarizácia, centralizácia, napadnutie Nemeckom, Poľskom, Maďarskom, Česi za nastolenie vlády komunistickej diktatúry, ZSSR za 68 rok, Únia za totálnu vytvorenie odpadovej potravinovej banky, oligarchovia či poisťovne a banky za ožobračovanie Slovákov a vláda za to, čo s nami robia deň čo deň. No prežili sme. Zatiaľ.
Každá doba mala svoj ráz a charakter. Sochy sú len pamätníkmi udalostí. Ak by nebolo Kolumba, ani tá pani čo sa rozkrikovala, keď ho likvidovali, že má toho dosť, by tam asi nebola. Nebolo by USA. Spojené štáty by boli indiánskym územím. Nebolo by žiadnej demokracie a otrokárstvo by možno prekvitalo do súčasnej doby. História tu nie je na to, aby sa ničila, ale aby sme sa z nej poučili. No robíme presný opak. Namiesto hľadania ciest a slobody prejavu sa zavádza cenzúra a doslova lynčovanie oponentov. Žiadna socha ani žiaden pamätník nemôžu za dejiny ľudstva. Sú len ich pripomienkou. Niekedy dobrou a niekedy zlou, ale v každom prípade je potrebné sa z toho poučiť. Nenávisť a rozdeľovanie spoločnosti pokračuje ďalej. Ak bude niekedy vojna, tak už nie globálna, ale občianska. K tomu smerujú činy politikov a polarizácia spoločnosti. Z neoliberalizmu sa stala diktatúra porovnateľná s ostatnými diktatúrami. Klasická demokracia zomiera na vírus korektnosti. Ľudia prestali rozprávať vtipy, čo ak by neboli korektné? Dovoľuje sa urážať len väčšinový národ a ostatné podskupiny si uzurpujú nadpráva a toleranciu za hranicami morálky a zákona. No a to je problém súčasnej doby. Slovensko svoju cestu dokráčalo. Chcete niekoho voliť zo súčasnej garnitúry? Nemáte koho. Jeden väčší mešuge mesiáš ako druhý. Politici sa nesmú kritizovať, ináč vás ich obdivovatelia ukameňujú. Budujeme kulty namiesto diskusie. Nie, žiadne ospravedlňovanie sa za minulosť, ale hľadanie spolupráce pre budúcnosť a poučenie sa z minulosti. V skutočnosti, ak by nebol vývoj taký, aký bol, tak by to hnutie vôbec neexistovalo, pretože by sa navzájom vraždili a predávali do otroctva u seba v Afrike. Nikto im predsa nebráni, aby sa vrátili naspäť do svojej rodnej krajiny.

Prezidentka hrá vabank, Demoláti si zbožne želajú nezlučiteľné zlúčiť a nová strana NASOSKA

16.05.2023

Tak sa nám tá kampaň krásne rozbehla a to je len začiatok, nová vláda je taká predpríprava na možno novú prezidentskú kampaň, pretože to je skutočne vabank pre prezidentku. Síce veľa toho neschvália, ale vydláždiť cestu PS môžu veľmi dobre. Iste, nepôjdu kandidovať, ale môže to byť taká budúca tieňová vláda, veď nepovedali, že už nebudú ani ministrami či [...]

Sme rodina so Smerom nepôjde, relácie bez ĽSNS či Republiky, Matelko splnil jeden sľub, Sulík je neoliberál a vypočítavá prezidentka?

14.05.2023

Nie je koho. Skutočne v súčasnosti nie je koho voliť. Témy otrepané, riešenia žiadne, každý má nejaké to maslo na hlave. Heger si poplačkal, že vraj mu bolo cťou slúžiť Slovensku. Vtipálek, kde nechal tú česť? Jeden sľub však spolu s Matelkom dodržali. Svojou neschopnosťou sa zapísali do učebníc dejepisu. Ešte ani len ten pád z ústavnej väčšiny do stoky nebol so [...]

Tragédia Hegera a jeho Demolátov v priamom prenose a prezidentkin podiel

07.05.2023

Je to tragický koniec už terajšej politickej mŕtvoly Hegera, ktorý ešte dúfa, že ho pod svoje krídla zoberie KDH, ktoré by asi takýmto činom urobila charizmatickú samovraždu. Ukázal skutočne aj študentom Prešovskej univerzity, ako si predstavuje Slovensko v budúcnosti a to jednoznačne bez neho. Hegerov tábor sa nám rozpadol. Najlepšie asi dopadol Vlčan aj so svojim 1,4 [...]

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 598
Celková čítanosť: 3533751x
Priemerná čítanosť článkov: 5909x

Autor blogu

Kategórie

Archív