Založ si blog

Klinická smrť SNS, KDH to má už za sebou

Reinkarnácia nehrozí, aj Raymond Moody by sa čudoval.
Blíži sa nám nominačný snem SNS. Ako sledujem rozbroj medzi Hrnkom a Dankom, či totálnu neschopnosť definovať novú cestu a jej smerovanie. Strana, ktorá mala byť určitým zjednocujúcim prvkom národnej identity na Slovensku a ktorá mala mať už dávno aj medzinárodných partnerov, nedokázala ani len vyvodiť zodpovednosť za totálny prepadák vo voľbách.
Nielen Danko je zodpovedný za jeho neskutočné veľké „JA“ ego! Zodpovední sú všetci funkcionári od okresných po krajských až po celé vedenie SNS. Jednoducho, z SNS sa stala privátna strana, ktorá už neráta s podporou obyvateľstva, pretože ľudia už majú dosť sebectva tzv. národných lídrov! To platí asi o všetkých národných stranách. Rozštiepenie, atomizácia a neskutočný egoizmus národných lídrov a totálne nespolupráca urobila mamutiu službu neoliberálnej lúze. Presne tam to dotiahli národní papaláši. Tvorba kandidátok náhodným výberom, poprípade miesto na kandidátke za nejaké službičky sa odzrkadlili neschopnosťou osloviť voliča. Volič nie je ovca. Spočítal to a dal svoj hlas najavo jasne a zreteľne.
Mrzí ma úpadok SNS. Danko sa spoliehal na svojich členov, o ktorých nemá ani šajnu, či sú ešte vôbec členovia. Operoval tu širokou členskou základňou, z ktorej nedokázal vybrať ani jedného ministra. Hral na dve strany. Demokracia a hlas členov v SNS sa stratil v preklade Dankovho osobitého výrazového štýlu, vždy s dodatočným dovysvetlením. Neuvážené kroky, nečinnosť v regiónoch a nekonečné ego a stokrát zopakujem, až mesiášky komplex. Ak chce niekedy ľudí líder typu Danka či Harabina pochopiť, musí ich počúvať. Hlas ľudu, hlas boží! Národné strany absolútne stratili krok s realitou, žijú vo svojej megabubline. Namiesto spájania rozdeľujú. Útočia na svojich možných budúcich koaličných partnerov. Sám si pamätám, keď po absolútne nepochopiteľnom rozdelení SNS, kedy Danko odstránil Belousovovú sa do parlamentu nedostali ani jeden ani druhý (nečudo). NaS absolútne prepadla a keď som na to upozornil, žeby bolo dobré sa spojiť a navrhol som to, letel som ako špinavé prádlo. Nikdy si nedávam servítku pred ústa, ale tak úbohé národovectvo, ako predvádzajú súčasní „Hej“ Slováci, nemá s dnešnou modernou dobou nič spoločné. Absolútne sa nevyužívajú moderné nástroje komunikácie a propagandy. Chýba cieľ a výstupy. Cesta bude dlhá a s prekážkami, no vodcovia si musia uvedomiť, že v prvom rade musia slúžiť a začať používať slovo MY namiesto JA. Istý druh konfucionizmu by sa zišiel aj v našej spoločnosti. Blíži sa snem temer mŕtvej strany. KDH to už zakopalo. Nepoučili sa a odchádzaniu na smetisko dejín. SNS či Vlasť po varení pervitínu asi čaká podobný osud. Patriot bude tak akurát stále v arzenáli NATO a spojených štátov.
Bude snem SNS vraj už teraz je rozhodnuté, že voľba nebude tajná, ale verejná. Obchádzajú sa delegáti snemu a lobuje sa. Osobne si myslím, že kandidáti by mali predviesť svoje výsledky, aké dosiahli a potom predstavu kam chcú stranu dotiahnuť. Staré mená s novým obalom už toho veľa neurobia. Všetci boli zodpovední za volebný výprask a neskutočne sa spoliehali na základňu, ktorú ani nemali. Možno bude jeden z protikandidátov Dankovi Peter Švec, ktorý by mohol byť alternatívou, ale možno že mu ani pre istotu neschvália členstvo. Aj keď zoznamy členov majú pravdepodobne v katastrofálnom stave a tak by som fakticky mohol podľa nich ísť kandidovať aj ja. Veď nech ma navrhnú, ak nemajú strach. Povedal by som svoje. Sú potrebné mená, ktoré nemajú oligarchické pozadie a korupčné škandály za sebou. Peter Švec patrí medzi ľudí, ktorý má určitú históriu, je s ním možná komunikácia a čuduj sa svete, zatiaľ nemá škandály. No a hlavne to nepotrebuje.
V mojom ponímaní by mal byť predseda strany určitým vedomostným facilitátorom širokého názorového spektra založeného na základných tézach rozvoja strany a cieľa, ktorý chce dosiahnuť. Toto platí o všetkých stranách a hlavne by mal odísť po takých debakloch, ako boli tieto voľby a nielen parlamentné.

Plyn je drahý a bude ešte drahší vďaka sankciám, tak nech ho platí EÚ

29.11.2023

Veľmi zvláštne, že obyčajní ľudia, nie z Olajna blázna Matelka, ale fakt my ostatní, musíme doplácať na rozhodnutia EÚ. Ja nechcem priemernú burzovú cenu plynu za minulý rok, ale chcem plyn a cenu spred vyše dvoch rokov, ktorá bola vyrokovaná hoci aj s Ruskom na základe dlhodobých kontraktov. Za posledné dva roky stúpla cena plynu pre domácnosti cca o 50%, kto neverí nech [...]

Slovenské železnice pokračovanie hororu a pridáva sa aj Slovenská pošta. Pozor, zajtra prekvapí cestárov snehová kalamita, o ktorej už vedia cca 5 dní!

27.11.2023

Znovu tu máme extra adrenalínový zážitok z cestovania slovenskými železnicami spoločnosti ZSSK. Minulý týždeň sme zažili výluku vlakov na trati Lipany – Prešov až do Košíc. Napísali vraj z Prešova odchádzajú REXy načas, len akosi zabudli povedať, že dané vlaky už ďalej nepremávajú, respektíve boli zrušené. Tak vám cca 45 minútová cesta trvala 1:45. No nie sú [...]

Stačí mať známeho prokurátora a byť oznamovateľ, ani 363 nepotrebujete, alebo megakonšpirácia?

10.11.2023

Máme tu ďalší zákon a vraj ochranu oznamovateľov? Táto ochrana oznamovateľov zo strany prokuratúry nabrala teda veľmi rýchly spád. Tak si trošku zakonšpirujem. Čo ak je to jeden a ten istý kruh a jedna veľká organizovaná skupina, v ktorej sú si blízke osoby z polície, politikov SaS, KDH či PS, špeciálnej prokuratúry a súdnictva? Boli vyhodení tzv. oznamovatelia z [...]

Kolóna / Kamióny / Polícia /

Autodopravcovia zablokujú v piatok hraničný priechod s Ukrajinou, protestovať chcú do odvolania

29.11.2023 19:36

Únia autodopravcov Slovenska kritizuje dohodu, ktorou EÚ umožnila výnimku pre ukrajinských dopravcov spod potreby disponovať prepravným povolením.

Ivan Korčok

Korčok: Ľudia chcú rovnováhu, preto kandidujem. Vyzývam Pellegriniho na férovú súťaž

29.11.2023 19:00

Ivan Korčok v rozhovore pre Pravdu vysvetľuje, prečo vyzýva lídra Hlasu na férovú súťaž, na čom by sa zhodol s premiérom a či si myslí, že by sa v prípade vybočenia zahraničnej politiky slovenská diplomacia zmobilizovala.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.

kočner, černák

Kočner sa vo väznici pochytil s Černákom. Dôvod bol vskutku bizarný

29.11.2023 17:20

Černák si v Leopoldove odpykáva doživotie za vraždy. Kočnera poslal súd za mreže na 19 rokov za falšovanie zmeniek.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 630
Celková čítanosť: 3809351x
Priemerná čítanosť článkov: 6047x

Autor blogu

Archív