Založ si blog

Som Covid pozitívny a je mi dobre

Všade je kopa negatívnych správ, doslova strašenie ľudí a vytváranie politiky strachu. Priblížim vám skúsenosti, ktoré som nedávno mal s Covidom. Upozorňujem, že sú to moje príznaky a moje skúsenosti. Začalo to správou od manželky, že majú v škole pozitívneho žiaka a ide na testovanie. No super! Manželka to určite nemohla chytiť. Tá mala zodraté ruky od dezinfekcie a sústavne nosila rúško. Ešte aj po mne na začiatku pandémie v tom prvom predkole všetko dezinfikovala, len čo som vstúpil do dverí.

Musím podotknúť, že som rizikový pacient so zníženou kapacitou pľúc cca na 80%, silný alergik s nábehom na astmu, mám mierne zvýšený tlak a nadváhu cca 20 kg. Ešte minulý rok to bolo 35 kíl, ale behom roka som dal dolu 15 kg. Upravil sa mi aj tlak. Som ročník 72, už dlhšie sa neočkujem proti chrípke, mal som s tým veľmi zlé skúsenosti, ale neodhováram nikoho. To len na okraj pre porovnanie.

Strach bol väčší ako samotná Corona. Tak sme v tom ostali v dobrom aj v Corone. Manželka už pokašliavala a začali sa u nej prejavovať viaceré príznaky, no ja som si stále hovoril, že asi to nemám. Potom žene prišla sms s pozitívnym výsledkom. Na tretí deň po nakazení začali prejavy aj u mňa – mierne zvýšená teplota a rozhorúčené čelo. 37,6 nijaká výrazná teplota, ale dal som si paralen a začalo brutálne potenie. To som ešte nevedel, čo ma čaká. Druhý deň ako cez kopirák! Znovu jeden paralen. Nejako som si zvykol brať vitamíny – 1000 céčko, zinok, béčko a každé ráno si dávam granulovaný ostropesterc, ale nie kvôli Corone, ale kvôli pečeni, kde som mal mierne zhoršené výsledky pre zápal sedacieho nervu z analgetík. Pečeň upravená, ale akosi som si na ostropestrec zvykol.

3. až 5. deň sa vcelku nič nedialo, stav normálny a nastala strata čuchu. Necítil som ani najsmradľavejší parfum, čo som našiel a ktorý veeeeľmi dlho nepoužívam. Tá strata čuchu bola ohromná, cesnak a cibuľa ako jedno z mojich najobľúbenejších jedál boli na dennom jedálničku (sú doteraz). No manželka ma zradila a čuch sa jej vrátil podstatne skôr! To nebolo fér! Už som jej smrdel za cesnakom a to ja rád. Nevadí, spali sme v oddelených izbách, jednoducho aby sme sa vyspali a nevyrušovali sa, keď už sme coronoví. Manželka obsadila obývačku s TV, no a mne ostala spálňa a tak som počúval vážnu hudbu, v ktorej mám medzery, ale po organovej nonstop paráde som sa musel vrátiť k rocku a metalu.

6. deň nabehla teplota 37,9 a začala bolesť hlavy so soplíkom. Zobral som si dva paraleny a vtedy som zažil sprchu pod perinou! Nikdy som sa tak nepotil ako v tú noc! Doslova som si musel trik krát prezliecť a pyžamo som mohol doslova žmýkať!

Nasledujúci deň soplík a taký priebeh ako zápal nosných dutín, potreboval som nosné kvapky. Teploty už žiadne. Spotreboval som balík papierových vreckoviek. O tri dni návrat čuchu, ktorá sa mi navždy vryje do pamäti. Pečená klobása a cibuľa! Neviem, čo mi to napadlo s tou klobásou. Skôr preferujem zeleninu, mäsko na prírodno, snažím sa zdravšie stravovať, ak sa dá. Pokašliavanie som mal len mierne a to skôr v ranných hodinách, vykašliaval som hlieny. No pomohlo. Tekutín som pil do aleluja a to hlavne čaje – podbeľový, bazový, mätový – čajové mixy a pil som čistú vodu bez bubliniek.

Začali prvé dni bez príznakov a koniec Covidu. Som pozitívny a to nielen čo sa týka Covidu. Prekonali sme to z rodiny štyria. Manželke príznaky i priebeh trvali najdlhšie, no už je z toho tiež hádam vonku. Svokra už znovu objavila záhradu a svokor už lieta hore dole, akoby nič. Najhorší priebeh mala práva svokra, no zvládla to a to sú starobní dôchodcovia.

Tak sme prežili Coronu! Ja, rizikový pacient som už temer v poriadku, najskôr sa zotavili dôchodcovia a my po nich. Takže tak. Bukovský má pravdu a na našom zdraví záleží. No záležať nám má počas celého života. Bukovský neustále omieľa dookola ten istý a nesporný fakt, že jedným z najrizikovejších faktorov covidu je obezita. Keby si to Slováci uvedomili už niekedy v marci, začali by zdravšie žiť a hlavne s mierou a postupne chudnúť a znižovať rizikovú hmotnosť, mohlo tu dnes byť oveľa menej obetí. Zvyšovanie imunity a úprava hmotnosti je alfou a omegou v boji proti corone. (Samozrejme, hovorím o polymorbídnych ľuďoch, nie o starých, so zníženou imunitou, prípadne s ďalšími pridruženými diagnózami). Bol by som Bukovskému vďačný ak by mi pripravil jedálniček (to len na okraj).

Strach som si nepripustil a ani nepripúšťam. Rúško som vždy nosil a spôsobilo mi infekciu oka, ktoré doteraz nemám v poriadku. Teda načo rúška? Nosil som ho poctivo a Coronu som aj tak dostal o manželke ani nevravím! Mimo toho, že sa mi ako alergikovi veľmi zle dýcha pod rúškom, som možno trošku Coronu oddialil, ale neušiel som jej. Áno, budete namietať, že rúška nosíme hlavne pre ochranu druhých. No ja už naozaj nikoho neohrozím a keďže som chorobu prekonal, som takpovediac zaočkovaný, teda pravdepodobnosť, že coronu opäť chytím, je naozaj nízka.

Ľudia, myslite pozitívne, aj keď ste pozitívni. Na negatívne správy a myslenie už nie je čas. Viac bude zabíjať stres a samotný strach z Covidu ako Covid samotný. Onkologickí pacienti nemajú častokrát prístup k liekom, vraj sú drahé aj pred pár týždňami boli o tom reportáže. Denne ich zomrie cca 40, kam sa hrabe Covid. Chráňme najslabších, ale nestresujme ich! Nám veľmi pomohol optimizmus a vzájomná podpora! Strach z Matelka zahoďte za hlavu. Chcete sa testovať? Dajte sa, ak máte mať kvôli tomu problémy. Síce nie je to „povinné“, ale je to s donútením.

Ešte na jedno chcem upozorniť. Keďže som alergik a sústavne som na liekoch, píšem jednu konšpiráciu. Sprej či inhalátor, ktorý používam je v poslednej dobe značne nedostatkový a nedá sa už pomaly ani objednať a jeho doplatok sa zvýšil z 2,9 € ma cca 9,7 € čiže o vyše 300 %. Čo za tým bude? Keď sa mi skutočne po jeho používaní zlepšil stav a nemal som pravdepodobne napadnuté ani pľúca, priedušky a ani hrdlo?

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423568x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív