Založ si blog

17. november – deň, kedy si pripomíname zosnulú slobodu a demokraciu na Slovensku

Matovič nás chce vyčistiť od podlahy. Na Bratislavu sa už chystajú pravdepodobne aj vodné delá. Zatiaľ si to dovolili len pred vyše tridsiatimi rokmi komunisti, potom Lipšic a teraz Matelko. Tak tu máme nového diktátora, ktorý pravdepodobne zneužíva políciu a armádu ku svojim mocenským hrátkam s obyvateľmi. Jedno stretnutie má byť v Bratislave, ale pokiaľ mám informácie tak aj ostatné krajské mestá by sa mohli zapojiť. Zapálenie sviečky za zosnulú slobodu a demokraciu by nemal byť až taký problém. Sviečok ešte dosť, keď Matelko zrušil po Veľkej noci aj Všetkých svätých a dôchodcov nechal zamknutých doma. Žartoval som, keď som v predchádzajúcom blogu písal o tom, že zruší aj Mikuláša a Vianoce a podarilo sa. Núdzový stav potrvá či už 45 dní alebo 90. Pre istotu Matelko pridal aj zákaz nočného vychádzania ako stabilný schizofrenik, keď v predchádzajúcich zákazoch nám aspoň dovolil sa prechádzať medzi 1. a 5. hodinou rannou. No čo už.
Strana SaS je takým zberateľom hlasov s minimálnym odporom a nasledujúcim súhlasom s Matelkom. Tu citujem Bukovského z jeho statusu na FB:
Nie, pán Richard Sulik, ŽIADNY KOMPROMIS! Na riešenie infekcie s výskytom menej ako 1% v populácii nie je potrebný ANI JEDINÝ DEŇ NÚDZOVÉHO STAVU. A nikdy ani nebol. Zachráňte seba a svoju stranu pred trestnoprávnymi následkami nezodpovedného konania predsedu vlády. S úctou Igor Bukovský
Richard Sulik, 10.novembra 2020 napísal:
Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní. Za takéto rozhodnutie nemôžeme na vláde hlasovať. Viem si predstaviť kompromis – predĺženie o maximálne 30 dní, avšak na viac dní to teraz nemá zmysel.

Sme rodina, zradilo na celej čiare a zapredalo svoje svedomie za Judášsky groš. Teraz k tej odnoži z OĽaNO. Vraj radikálni kresťania z krídla OĽaNO? Jedna katastrofa bez názoru a svedomia. Len prikyvujú ako takí gašparkovia na šnúrke. Oni predstavujú katolícku a kresťanskú filozofiu tejto vlády? Toto je naozaj hanba celej vlády a poslancov.
Väčší diktátor ešte na Slovensku nebol, ak nerátam komunistov, ktorí tiež mali politické procesy a Hitlera s jeho bábkovým Slovenským štátom.

Zákazy, preukazovanie sa papierov ako za protektorátu. Vyhrážky premiéra občanom, že ich vyčistí od podlahy! Kto si toto dovolil za posledných tridsať rokov? Za toto som štrngal 17. na námestí v 89.?
Tieto tiché spomienky na demokraciu a slobodu by sa mali naozaj organizovať vo všetkých krajských mestách a ak nie tak aspoň v Bratislave, Banskej Bystrici – už keď tretie SNP tak to skutočné, v Prešove, Košiciach či Žiline. Pripoja sa aj v týchto mestách k organizovaniu pietnej spomienky strany a hnutia ako HLAS, SNS, Vlasť, SHO, Smer, ĽSNS atď.. Už tu nejde o to kto ma aký názor, ale ide o základné princípy demokracie a ukážku zneužitia právomoci verejného činiteľa v priamom prenose Matelkom a jeho družinou. Nie som právnik, v tomto by možno pomohol pán Harabin. Optimálny začiatok prechádzok by bol o 15:00 a v tej spomínanej Bratislave o tej 16:00. Iste, sú to len dohady a možno ani nikto nepríde, možno sú ľudia spokojní so súčasným stavom.

Dôchodcovia sú spokojní so znížením trinásteho dôchodku.
Študenti sú spokojní s tým, že nechodia do školy.
Živnostníci sú spokojní s tým, že pomaly končia so živnosťami.
Reštaurácie a ubytovacie zariadenia sú spokojné s tým, že sú zatvorené.
Zamestnanci sú spokojní s tým, že majú nižšie platy a podstatne nižšie, ako ich kolegovia v zahraničí napríklad Nemecku pri tej istej produktivite práce.
Učitelia sú spokojní s tým, že musia ísť do škôl a odtiaľ učiť v prázdnych triedach.
Športovci sú určite spokojní s tým, že môžu tak akurát!
No a čo herci či speváci teda umelci? Najväčší to zástancovia Matelka? Títo sú najspokojnejší.
Odborári sú určite spokojní s tým, že už s nimi nikto nekomunikuje.
Môžem pokračovať a písať o spokojnosti s plagiátormi, daňovými podvodníkmi, dosadzovaní kamarátov do funkcií a pokračovanie oligarchie v budovaní moci.

Tu prikladám link na pána Prof. Staneka, ktorého si nesmierne vážim. Vysvetlil to tak krásne a polopate, že viac sa to už ani nedá. Naozaj super video.
Volali ma na prechádzku do Bratislavy, ale dám prednosť môjmu východu v Prešove. Jednak cesta do Bratislavy je dlhá a do začiatku zákazu nočného vychádzania by som to nemusel stihnúť a jednak, kvôli hodine stratiť ďalších desať sa mi až tak neoplatí. Aj na východe žijú ľudia a aj keď tu nie je nič, tak dúfam, že aspoň zopár ľudí bez strachu sa tu nájde. Nezabúdajte, že aj 300 Sparťanov dokázalo zastaviť a spôsobiť devastujúce škody Peržanom, ktorí si boli istým porážkou Grékov. Tí sa však aj napriek rozporom zjednotili a nakoniec rozdrvili Peržanov.

Referendum určite Áno! Bieda tzv. národných strán

13.01.2023

Idem na referendum. Vždy som chodil na všetky voľby či referendá. Neviem prečo by som nemal ísť na referendum, keď je v ňom dôležitejšia otázka, ako bol vstup Slovenska do EÚ. Mať možnosť odvolať vládu, ktorá bola zvolená občanmi, je jednoducho nevyhnutnosť. Nie je to o Smere ani o Hlase, je to o možnosti odvolať aj možných diktátorov. Ak si niekto myslí, že dáva [...]

Matovič a Biden majú spoločného kamaráta? Médiá, redaktori aj herci začali brutálne prevracať kabáty

16.12.2022

Matovič sa zapísal do análov! Nie ako chcel, ale predsa jediný sľub splnil, aj to len napoly. Určite sa zapísal do budúcich učebníc ako najhorší premiér a minister. Človek, ktorý sa neustále vyhovára na niekoho iného. Nedokázal nikdy prevziať zodpovednosť, ale doslova že za nič. Ešte aj doma mu radšej zobrali všetku hotovosť, ktorú zarobil a ani len kreditnú kartu mu [...]

Naď je ruský špión? Matelkovi dobre bude

14.12.2022

Putin musí byť naozaj vďačný Naďovi a spol. za totálne odzbrojenie Slovenska. O chvíľu nám ostanú len vzduchovky. Galko rozpredal samopaly za šrot a súčasná vládna saralabanda to zavŕšila totálnym odzbrojením. Už nemáme nič a najnovšie ani patrioty, takže východ Slovenska – pozor na traktory. Ono to s tými patriotmi už je viac menej jasné, kde skončia. Jedna [...]

Ukrajina, utečenci, vojna na Ukrajine

Utrpenie Ukrajincov sa zväčšuje, ochota prijať ich sa zmenšuje

01.02.2023 02:30

Až deväť miliónov ľudí utieklo doteraz z Ukrajiny. Ďalší nepochybne ešte pribudnú, lebo vidina skončenia vojny je v nedohľadne.

parlament, predčasné voľby, hlasovanie, Robert Fico, Boris Kollár, Richard Sulík

Slovensko čaká ostrá kampaň. Čaputová varuje Hegera, Fico sa oháňa NAKA a Matovič zasa Sulíkom

01.02.2023 02:00

Jesenný termín podporilo 92 poslancov. Už teraz je jasné, že kampaň bude drsná, voľby budú 30. septembra.

protest

Zo 62 na 64. Milióny Francúzov protestovali proti Macronovej reforme dôchodkov

31.01.2023 20:04

Len v Paríži protestovalo okolo 500 000 ľudí.

vagnerovci srbsko

Dezertér od vagnerovcov sa ospravedlnil Ukrajincom

31.01.2023 18:52

Zbeh dáva najavo ochotu svedčiť o vojnových zločinoch.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 587
Celková čítanosť: 3454199x
Priemerná čítanosť článkov: 5884x

Autor blogu

Kategórie

Archív