Založ si blog

17. november – deň, kedy si pripomíname zosnulú slobodu a demokraciu na Slovensku

Matovič nás chce vyčistiť od podlahy. Na Bratislavu sa už chystajú pravdepodobne aj vodné delá. Zatiaľ si to dovolili len pred vyše tridsiatimi rokmi komunisti, potom Lipšic a teraz Matelko. Tak tu máme nového diktátora, ktorý pravdepodobne zneužíva políciu a armádu ku svojim mocenským hrátkam s obyvateľmi. Jedno stretnutie má byť v Bratislave, ale pokiaľ mám informácie tak aj ostatné krajské mestá by sa mohli zapojiť. Zapálenie sviečky za zosnulú slobodu a demokraciu by nemal byť až taký problém. Sviečok ešte dosť, keď Matelko zrušil po Veľkej noci aj Všetkých svätých a dôchodcov nechal zamknutých doma. Žartoval som, keď som v predchádzajúcom blogu písal o tom, že zruší aj Mikuláša a Vianoce a podarilo sa. Núdzový stav potrvá či už 45 dní alebo 90. Pre istotu Matelko pridal aj zákaz nočného vychádzania ako stabilný schizofrenik, keď v predchádzajúcich zákazoch nám aspoň dovolil sa prechádzať medzi 1. a 5. hodinou rannou. No čo už.
Strana SaS je takým zberateľom hlasov s minimálnym odporom a nasledujúcim súhlasom s Matelkom. Tu citujem Bukovského z jeho statusu na FB:
Nie, pán Richard Sulik, ŽIADNY KOMPROMIS! Na riešenie infekcie s výskytom menej ako 1% v populácii nie je potrebný ANI JEDINÝ DEŇ NÚDZOVÉHO STAVU. A nikdy ani nebol. Zachráňte seba a svoju stranu pred trestnoprávnymi následkami nezodpovedného konania predsedu vlády. S úctou Igor Bukovský
Richard Sulik, 10.novembra 2020 napísal:
Budem dôrazne apelovať, aby sa núdzový stav nepredĺžil o ďalších 90 dní. Za takéto rozhodnutie nemôžeme na vláde hlasovať. Viem si predstaviť kompromis – predĺženie o maximálne 30 dní, avšak na viac dní to teraz nemá zmysel.

Sme rodina, zradilo na celej čiare a zapredalo svoje svedomie za Judášsky groš. Teraz k tej odnoži z OĽaNO. Vraj radikálni kresťania z krídla OĽaNO? Jedna katastrofa bez názoru a svedomia. Len prikyvujú ako takí gašparkovia na šnúrke. Oni predstavujú katolícku a kresťanskú filozofiu tejto vlády? Toto je naozaj hanba celej vlády a poslancov.
Väčší diktátor ešte na Slovensku nebol, ak nerátam komunistov, ktorí tiež mali politické procesy a Hitlera s jeho bábkovým Slovenským štátom.

Zákazy, preukazovanie sa papierov ako za protektorátu. Vyhrážky premiéra občanom, že ich vyčistí od podlahy! Kto si toto dovolil za posledných tridsať rokov? Za toto som štrngal 17. na námestí v 89.?
Tieto tiché spomienky na demokraciu a slobodu by sa mali naozaj organizovať vo všetkých krajských mestách a ak nie tak aspoň v Bratislave, Banskej Bystrici – už keď tretie SNP tak to skutočné, v Prešove, Košiciach či Žiline. Pripoja sa aj v týchto mestách k organizovaniu pietnej spomienky strany a hnutia ako HLAS, SNS, Vlasť, SHO, Smer, ĽSNS atď.. Už tu nejde o to kto ma aký názor, ale ide o základné princípy demokracie a ukážku zneužitia právomoci verejného činiteľa v priamom prenose Matelkom a jeho družinou. Nie som právnik, v tomto by možno pomohol pán Harabin. Optimálny začiatok prechádzok by bol o 15:00 a v tej spomínanej Bratislave o tej 16:00. Iste, sú to len dohady a možno ani nikto nepríde, možno sú ľudia spokojní so súčasným stavom.

Dôchodcovia sú spokojní so znížením trinásteho dôchodku.
Študenti sú spokojní s tým, že nechodia do školy.
Živnostníci sú spokojní s tým, že pomaly končia so živnosťami.
Reštaurácie a ubytovacie zariadenia sú spokojné s tým, že sú zatvorené.
Zamestnanci sú spokojní s tým, že majú nižšie platy a podstatne nižšie, ako ich kolegovia v zahraničí napríklad Nemecku pri tej istej produktivite práce.
Učitelia sú spokojní s tým, že musia ísť do škôl a odtiaľ učiť v prázdnych triedach.
Športovci sú určite spokojní s tým, že môžu tak akurát!
No a čo herci či speváci teda umelci? Najväčší to zástancovia Matelka? Títo sú najspokojnejší.
Odborári sú určite spokojní s tým, že už s nimi nikto nekomunikuje.
Môžem pokračovať a písať o spokojnosti s plagiátormi, daňovými podvodníkmi, dosadzovaní kamarátov do funkcií a pokračovanie oligarchie v budovaní moci.

Tu prikladám link na pána Prof. Staneka, ktorého si nesmierne vážim. Vysvetlil to tak krásne a polopate, že viac sa to už ani nedá. Naozaj super video.
Volali ma na prechádzku do Bratislavy, ale dám prednosť môjmu východu v Prešove. Jednak cesta do Bratislavy je dlhá a do začiatku zákazu nočného vychádzania by som to nemusel stihnúť a jednak, kvôli hodine stratiť ďalších desať sa mi až tak neoplatí. Aj na východe žijú ľudia a aj keď tu nie je nič, tak dúfam, že aspoň zopár ľudí bez strachu sa tu nájde. Nezabúdajte, že aj 300 Sparťanov dokázalo zastaviť a spôsobiť devastujúce škody Peržanom, ktorí si boli istým porážkou Grékov. Tí sa však aj napriek rozporom zjednotili a nakoniec rozdrvili Peržanov.

Daň za prevod v bankách? Hromadná doprava, kolaps slušnosti a štátni zamestnanci idú do štrajku? A čo s Ursulou?

21.07.2024

Neviem, čo sú to za šumy, rubnúť nám novú daň za prevody alebo výbery z bánk. Trošku to odporuje tej celkovej miere digitalizácie, kde by sa skôr aj samotné poplatky v bankách mali znižovať, pretože už temer všetko je on-line a prakticky banku už nenavštevujem. Maximálne, ak mi zablokujú kartu pre vraj podozrivú platbu v zahraničí. Úroky z vašich peňazí na [...]

Pohoda v nepohode, Trump práve vyhral voľby a beriem vážne slová ministra Tarabu ohľadne vody

14.07.2024

Uhorková sezóna toto leto naozaj nie je. Udalosti sa dejú v jednom kuse. Pohoda sa z chýb nepoučila a opakuje ich. Toto nech však rozhodne komisia. Mňa skôr zaujíma prečo takýto komerčne stratový podnik, aspoň podľa výkazov v hlbokej strate a podľa liberálneho trhového prístupu by fakticky už nemal existovať, pretože trh rozhoduje, ešte stále funguje. Skôr ma zaujíma, [...]

Voda zaspievala, pán Soták s klubom 500 tak isto, alebo kto to celé vymyslel? PS sa postavilo za občanov a čo vláda? Občania sa majú načo tešiť.

10.07.2024

Blog sa skladá z dvoch častí. Tú prvú venujem človeku, ktorého som si vážil, ale to už pominulo. Klub 500 na čele s pánom Sotákom sa akosi začali veľmi angažovať v prípade pitnej vody. V prvom rade by som mu odporúčal, aby sa radšej venoval diagramu železo uhlík, máme vyštudované podobné odbory a technológia ma vždy bavila. Teraz však k meritu veci. Ak chce [...]

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Odporúčania EK nezohľadňujú mnohé opatrenia prijaté koalíciou. Susko: Správa je nevyvážená až zavádzajúca

24.07.2024 18:13, aktualizované: 20:51

Vo svojom stanovisku Fico zdôraznil, že príslušné rezorty budú s EK viesť ďalší dialóg.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 650
Celková čítanosť: 3960966x
Priemerná čítanosť článkov: 6094x

Autor blogu

Archív