Založ si blog

Smatana s Budajom upiekli zdravý rozum v appke

To, čo predviedol na tlačovke neúspešný učiteľ dejepisu, ktorého hlavnou náplňou bolo rátať konflikty, v ktorom sa zúčastnilo Rusko a hádzať hlava nehlava údaje bez ohľadu na dobu zriadenie a hlavne nevedel ani veľmi rozdiel medzi Ruskom a ZSSR. O to tak ani veľmi nejde. Teraz je z tohto učiteľa dejepisu expert na životné prostredie a najnovšie sa zviditeľnil absolútne nezmyselnou appkou.
Vraj nejaký turistický semafor, ktorý má byť dostupný každý deň okolo 10. hodiny. No je to fakt fór! Turista totiž nebude čakať, kým sa nejaký, neviem odkiaľ údaj zjaví na webe. Prečo? Pretože v takom čase už zarezáva niekde na ceste. To asi len blavácka smotánka sa chystá na túry niekedy okolo obeda, po kávičke na SNPčku a prechádzke po obchodnej skončia niekde pod Michalskou bránou a je po túre! Teraz majú istotu, že ani ten sema-fór nepotrebujú. Turistov totiž zrušili ich nariadenia. Majú kaviarničky pre seba.
Fakt totálne mešuge nápad. Nejako pozabudli na to, že u nás sa pestuje hlavne jednodňová turistika. Už vidím takých dôchodcov, ako čakajú pri mobile na desiatu hodinu a či pôjdu, alebo nepôjdu na vlak o jedenástej, ak nejaký vôbec ešte pôjde o takomto čase. Hory sú vraj podľa nich preplnené! No chvála Bohu, aspoň ľudia začali využívať prírodu. Skôr by sa mali venovať osvete turizmu, čo sa môže a čo nie v prírode. Čo v prípade stretu s medveďom. Lebo Yogi má veľmi rád piknikové košíky. Teda u nás tie odpadkové.
Akosi som sa od tých „expertov“ nedozvedel, ako to chcú rátať. Či podľa áut, alebo sa každého chcú ráno do desiatej opýtať, kam to vlastne cestujú a čo mienia v tom danom dni robiť. Fakt, taký tupý nápad som ešte nevidel. Bol by som dosť zvedavý, koľko tento absurdný nezmysel stál a či už bol navrhnutý na Zlatú malinu. Nepoznám turistu, ktorý by sa riadil nejakým automatom, ak to náhodou nie je kalašnikov. Ja sa riadim výsostne podľa toho, či mám čas a aké bude počasie. Na ostatné môžem tak akurát. Som rád, ak na vychádzkach stretám ľudí, ktorí sa v prírode vedia správať, ale to je o inom a nie automate. To je tak, ako vravel Ján Werich: „Dej blbci funkci a vymyslí lejstro“.
No tých blbostí tento vládny cirkus navymýšľal už toľko, že sa v tých lajstrách už sám stráca.

Lipšic si už robí alibi, Bábkoherečka v totálnych koncoch, Šulino pracuje na rozvrate, Hegerov zmocňovací zákon, Matel-KO a rozohnený multiotecko

18.09.2021

Títo nám vládnu a smejú sa nám. Multiotecko až teraz zistil, že tá jeho vláda nič nerobí, len nastoľuje ďalšiu mafiánsku kompániu. Čo urobili pre ľudí? No skryli sa za ľudí Žaludi. Oni nič. Všetci sú mafia, len oni sú včely! No včela po bodnutí zomiera. Nepamätám si takýto chaos za celý svoj život a to som bol v uliciach v 89. Toto sme naozaj nechceli. No za toto [...]

Matelko to opäť dal na totálneho idio. a

12.09.2021

Vitaj, padre! Toto si dovolil Matelko na svojom FB. Ja neviem, ale to už naozaj neexistuje nik, kto mu povie, že je čistý …. To nebolo z jeho výtvorov tento týždeň ešte všetko. Ako absolútny diletant v ekonomike vyzval a podpísal nejaké vyhlásenie o brutálnom uťahovaní opaskov. To urobil po tom, čo Slovensko doviedol ku krachu a nasmeroval ho na grécku cestu. Matelko rád [...]

Sralabande sa už zakalil mozog, ostalo im „lebo Fico“, no a mňa Fico veru nezaujíma

01.09.2021

To, čo predvádza súčasná koalícia, je už totálne zúfalstvo. Neschopnosť, klamstvo v priamom prenose a doslova totálny diletantizmus nemá obdobu! To sa do parlamentu dostali už úplne zmyslov zbavení ľudia? To im fakt ku šťastiu stačí iba „lebo Fico“? Majú univerzálneho vinníka, alebo mu dláždia cestu k víťazstvu v ďalších voľbách? To im už fakt lezie na mozgy? [...]

Epos / Gilgameš /

USA vrátia Iraku 3 500-ročnú tabuľku s Eposom o Gilgamešovi

21.09.2021 09:47

Tabuľku odcudzili z múzea v Iraku po začiatku vojny v Perzskom zálive v auguste 1990. UNESCO jej vrátenie označilo za "významné víťazstvo".

Ivan Korčok

Korčok v New Yorku: Musíme predísť humanitárnej katastrofe v Afganistane

21.09.2021 09:38

Popri Valnom zhromaždení OSN v New Yorku sa konalo neformálne zasadnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ venované situácii v Afganistane.

Vladimir Putin

Švédsky úrad nepovolil rodičom, aby svojho syna pomenovali Vladimir Putin

21.09.2021 07:00

Úrad svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že v súlade so švédskymi zákonmi nemôžu byť krstnými menami také mená, ktoré by mohli svojmu nositeľovi spôsobiť prípadné utrpenie či vystaviť ho urážakam.

Justin Trudeau

Trudeau ostáva kanadským premiérom. Väčšinu však nezískal

21.09.2021 06:50, aktualizované: 08:24

Trudeau, ktorý doposiaľ vládol s menšinovým kabinetom, vyhlásil predčasné voľby v auguste potom ako uviedol, že pri presadzovaní legislatívy sa musí spoliehať na podporu iných parlamentných strán.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 2850692x
Priemerná čítanosť článkov: 5701x

Autor blogu

Kategórie