Kofola sponzoruje Remišovú a prečo odignorujem štrajk 1. septembra

Demokraciu si pani Remišová predstavuje jednoducho. Na svojom profile zmaže všetky negatívne komentáre. To je také žalúďové. Trošku som ju skritizoval zato, že robí ako štátny zamestnanec reklamu Kofole, či antireklamu? Teraz neviem, či majiteľ značky Kofola to vôbec vedel a či „expertka“ na informatiku Remišová vie, že Kofola je registrovaný produkt. Ono aj jej niekdajší predseda a odovzdávateľ strany mal s týmto problém. Pozrel som si aj tlačovku z Humenného. No zabitých 22 minút.

Teraz k tomu avizovanému štrajku. Ono nazývať niečo štrajkom vo sviatočný deň je také zvláštne, ako keby som na druhý sviatok Vianočný odmietol ísť nakupovať a ostal na protest proti Vianociam doma. Áno, pôjdem protestovať proti útlaku či neslobode atď. Pôjdem manifestovať za slobodu, právo a spravodlivosť či demokraciu. Dokonca by som šiel aj štrajkovať, ako živnostníkovi by to bolo zbytočné, ale šiel by som. Preto by som rád nazýval veci tými správnymi slovami. Ináč to je kontraproduktívne. Prišli sme až do absurdného stavu, keď kedysi označkovaní nacionalisti idú brániť demokraciu a slobodu a kedysi liberáli spravujú štát tvrdou diktatúrou. No čo už, sralabanda aj s takým režimom. Pre vládu sú ľudia tupelá, opice, idioti, dezoláti. Táto znôška absurdít zašla až tak do krajností, že neprijímajú žiadnu objektívnu kritiku. Kedysi sa dostal lumpenproletariát a toto, čo tu máme dnes, mu skvele sekunduje. Vláda obyčajného olajna je niečo neskutočné, z čoho sa bude Slovensko spamätávať veľmi dlho. Naozaj dokázal Matovič za rok to, čo Fico nedokázal za tucet rokov. Najlepšie na celej veci je, že celú vládu mu odovzdá úplne v pohode. pretože ľudia radšej budú voliť znovu Fica či Pelého namiesto blázna. Len by som bol zvedavý, či Matelko s nimi nie je nejako dohodnutý, keď ich vracia zo zabudnutia na výslnie. Fakticky neprešiel deň, aby táto vláda neurobila nejaký prúser. Neviem, ako to robia, ale ide im to skvelo. Taká spomínaná Remišová bude o chvíľu celú stranu zvážať v Trabante. Väčší obsah na svoju členskú základňu nebude potrebovať.

Langoš sem, Lángos tam, ale nie je nám to jedno. Pasivita štátnych a verejných orgánov – takých príkladov je hoci aj na ÚPSVaR-e viac ako dosť.

16.05.2026

Chaos v DPH V celej tejto kauze je jedna vec, ktorá rozprúdila diskusiu, a to výška pokuty za, mierne povedané, trošku nezmysel – aj keď po prečítaní zákona je to diskutabilné, a hlavne po dodrbanej zápisnici. Lenže ono je potrebné pozrieť sa na to, kto za takýto zákon hlasoval, kto ho navrhol. Museli to byť len poslanci, a tu sa ukazuje ich „kvalita“. Pre zmenu [...]

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

Russia Ukraine War

ONLINE: Ruské útoky opäť zabíjali na Ukrajine: päť obetí a aj 14 zranených

08.06.2026 07:14

Údery zničili infraštruktúru, domy civilistov a vozidlá.

pohľad z okna, kaštieľ, nádvorie, Žiar nad Hronom

Neskutočná premena historického klenotu: Sprístupnili ho po dvoch rokoch náročných opráv

08.06.2026 07:00

Krásne nádvorie s mohutným platanom, zasklené arkádové otvory či repliky pozlátených drakov vyvolávajú obdivné pohľady. Nakukli sme aj do priestorov, ktoré bežný návštevník nevidí.

Jadrový výbuch - obrázok vytvorený AI

Svetové armády majú v arzenáloch skoro 10 000 jadrových hlavíc, uvádza SIPRI

08.06.2026 06:59

Armády jadrových veľmocí by mohli vo veľmi krátkom čase použiť 4012 jadrových hlavíc.

Zemetrasenie Afganistan

Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie: osem obetí a 200 zranených, na pobrežie udreli cunami

08.06.2026 06:22, aktualizované: 07:39

Otrasy poškodili množstvo budov a kľúčový most v meste General Santos.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 692
Celková čítanosť: 4407716x
Priemerná čítanosť článkov: 6370x

Autor blogu

Archív