Založ si blog

Horalka verzus neočkovaní, prípad Tesco a Billa verzus Zem a vek. Stiahne Billa a Tesco z predaja výrobky firmy Sedita?

Po mierne povedané segregačnom vyjadrení majiteľa Sedity prišlo k neočakávano-očakávanej reakcii. Veď aj antireklama je reklama. Negatívnych komentárov na Horalky sú tisíce po celom webe. Len neviem, čo sledovali poslanci, ktorí sa postavili za Horalky a podporili súkromnú firmu, čo im zákon priamo zakazuje! No pozriem sa na Horalky aj z druhej strany.

Cena za kilogram Horaliek je cca 8,4 €, čo predstavuje cca 8 kíl ovocia alebo zeleniny. Kam tým mierim?
Zloženie:

Múka pšeničná, Tuk rastlinný palmový a kokosový, Cukor, Arašidy pražené 8%, Poleva kakaová 7,5 % (cukor, tuk rastlinný palmový a maslovníkový, kakao odtučnené 17%, srvátka sušená, emulgátor E442 a E476, aróma), Srvátka sušená, Múka sójová, Kakao odtučnené, Mlieko sušené plnotučné, Škrob kukuričný, Olej rastlinný slnečnicový, Emulgátor (lecitíny), Kypriaca látka (uhličitany sodné), Žĺtok vaječný sušený, Aróma

Výživové hodnoty v 100 g:
Energetická hodnota: 2256 kJ/541 kcal
Tuky: 33 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 19 g
Sacharidy: 51 g
z toho cukry: 33 g
Vláknina: 4 g
Bielkoviny: 8 g
Soľ: 0,2 g

Vážený pán majiteľ firmy, ktorá je istým spôsobom priamo zodpovedná za pandémiu obezity a likvidáciu pralesov, (ono, ten palmový olej by sa dal nahradiť) si dovolí segregovať ľudí, ako to robili kedysi nacisti. Iste, je to len v začiatkoch, ale nacisti šli na to podobne salámovou metódou a kam sa dostali? K meritu veci. Konzumácia sladkostí všeobecne sa podieľa na znižovaní imunity. Sladké jednoducho závislosť vyvoláva. Aké to má následky? Okrem vysmiatych zubárov to môžu byť srdcovocievne choroby, cukrovka a primárne obezita. To sú mimochodom hlavné faktory zníženej imunity pri boji s covidom. Kto mal najväčšie problémy s covidom? Hyperobézni ľudia či cukrovkári. Na jednu zjedenú Horalku je potrebné spáliť poriadne množstvo energie.

Cukor je jed, hlavne ten biely – o tom niet pochýb. V Horalkách, ale ani iných príbuzných sladkostiach nie je nič zdravého okrem tej trošky vlákniny. Sú to výslovne neužitočné, respektíve prázdne kalórie. Teda človek, ktorého produkty sú opakom zdravej výživy, ide rozdeľovať ľudí! Človek, ktorého výrobky sú jednou z príčin pandémie obezity, segreguje ľudí. Človek, ktorý nepriamo podporuje výrub pralesov súvisiacich s palmovým olejom, segreguje ľudí a môžem pokračovať napríklad o areáli v Jasnej. Jednoducho, čistý „altruista a ochranca životného prostredia“. Teda čo prinášajú dané sladkosti okrem chuti? Absolútne nič! Podieľajú sa na devastácii zdravia národa a takýto producent a človek si dovoľuje segregovať ľudí, ktorí naozaj nemusia mať dôveru voči experimentálnej vakcíne. No a to je kopa takých, ktorí nie sú antivaxeri, len majú strach a nedôveru. Sladkosti by mali byť podobne zdanené spotrebnou daňou ako alkohol či cigarety.

Množstvo ľudí sa postavilo aj na stranu Horaliek po tom, čo niektoré firmy odmietli ich predaj. Pán majiteľ by jednoducho mal vrátiť každému nezaočkovanému, alebo človeku, ktorý nesúhlasí s jeho názorom financie. Veď tie Horalky nevyrába pre menovanú skupinu ľudí.

Kedysi, keď stiahli Zem a Vek z Billy a Tesca na podnet pána Godu, ktorý sa z blogera prepracoval na ministerstvo zdravotníctva, s ktorým nemá ale vôbec nič spoločné ani jeho vzdelanie, ani jeho odbornosť. Goda sa vytešoval z toho, že Billa a Tesco stiahli časopis Zem a Vek. No budiž. Ich rozhodnutie! No stiahnu aj výrobky od Sedity, ak sú takí zásadoví a nedelia ľudí? Podľa Godu je ZaV konšpiračný časopis. No to je nič proti segregácii. Tak ako to bude s danými reťazcami? Stiahnu výrobky, alebo sa ukáže, že to bolo len celé zohraté? Na ľuďoch im zrejme nezáleží. Nepočul som Godu, aby protestoval proti vakcinačnej lotérii a nezmyselným pravidlám! Prvý, kto upozornil na komplex chýb, som bol ja vo svojom blogu. Nakoniec ich všetky do jednej uznali.
Zabudol som. Goda je už platený z daného ministerstva očkovania a testovania. On už kritizovať nemôže. Nuž čo, taká je demokracia neoliberalizmu v praxi.

Lipšic si už robí alibi, Bábkoherečka v totálnych koncoch, Šulino pracuje na rozvrate, Hegerov zmocňovací zákon, Matel-KO a rozohnený multiotecko

18.09.2021

Títo nám vládnu a smejú sa nám. Multiotecko až teraz zistil, že tá jeho vláda nič nerobí, len nastoľuje ďalšiu mafiánsku kompániu. Čo urobili pre ľudí? No skryli sa za ľudí Žaludi. Oni nič. Všetci sú mafia, len oni sú včely! No včela po bodnutí zomiera. Nepamätám si takýto chaos za celý svoj život a to som bol v uliciach v 89. Toto sme naozaj nechceli. No za toto [...]

Matelko to opäť dal na totálneho idio. a

12.09.2021

Vitaj, padre! Toto si dovolil Matelko na svojom FB. Ja neviem, ale to už naozaj neexistuje nik, kto mu povie, že je čistý …. To nebolo z jeho výtvorov tento týždeň ešte všetko. Ako absolútny diletant v ekonomike vyzval a podpísal nejaké vyhlásenie o brutálnom uťahovaní opaskov. To urobil po tom, čo Slovensko doviedol ku krachu a nasmeroval ho na grécku cestu. Matelko rád [...]

Sralabande sa už zakalil mozog, ostalo im „lebo Fico“, no a mňa Fico veru nezaujíma

01.09.2021

To, čo predvádza súčasná koalícia, je už totálne zúfalstvo. Neschopnosť, klamstvo v priamom prenose a doslova totálny diletantizmus nemá obdobu! To sa do parlamentu dostali už úplne zmyslov zbavení ľudia? To im fakt ku šťastiu stačí iba „lebo Fico“? Majú univerzálneho vinníka, alebo mu dláždia cestu k víťazstvu v ďalších voľbách? To im už fakt lezie na mozgy? [...]

očkovanie

Počet nakazených stúpol o 880, pribudlo ďalších sedem úmrtí

21.09.2021 10:10

Do nemocníc pribudlo 49 hospitalizovaných pacientov, momentálne ich tam leží 438.

Epos / Gilgameš /

USA vrátia Iraku 3 500-ročnú tabuľku s Eposom o Gilgamešovi

21.09.2021 09:47

Tabuľku odcudzili z múzea v Iraku po začiatku vojny v Perzskom zálive v auguste 1990. UNESCO jej vrátenie označilo za "významné víťazstvo".

Ivan Korčok

Korčok v New Yorku: Musíme predísť humanitárnej katastrofe v Afganistane

21.09.2021 09:38

Popri Valnom zhromaždení OSN v New Yorku sa konalo neformálne zasadnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ venované situácii v Afganistane.

Vladimir Putin

Švédsky úrad nepovolil rodičom, aby svojho syna pomenovali Vladimir Putin

21.09.2021 07:00

Úrad svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že v súlade so švédskymi zákonmi nemôžu byť krstnými menami také mená, ktoré by mohli svojmu nositeľovi spôsobiť prípadné utrpenie či vystaviť ho urážakam.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 500
Celková čítanosť: 2850725x
Priemerná čítanosť článkov: 5701x

Autor blogu

Kategórie