Založ si blog

Horalka verzus neočkovaní, prípad Tesco a Billa verzus Zem a vek. Stiahne Billa a Tesco z predaja výrobky firmy Sedita?

Po mierne povedané segregačnom vyjadrení majiteľa Sedity prišlo k neočakávano-očakávanej reakcii. Veď aj antireklama je reklama. Negatívnych komentárov na Horalky sú tisíce po celom webe. Len neviem, čo sledovali poslanci, ktorí sa postavili za Horalky a podporili súkromnú firmu, čo im zákon priamo zakazuje! No pozriem sa na Horalky aj z druhej strany.

Cena za kilogram Horaliek je cca 8,4 €, čo predstavuje cca 8 kíl ovocia alebo zeleniny. Kam tým mierim?
Zloženie:

Múka pšeničná, Tuk rastlinný palmový a kokosový, Cukor, Arašidy pražené 8%, Poleva kakaová 7,5 % (cukor, tuk rastlinný palmový a maslovníkový, kakao odtučnené 17%, srvátka sušená, emulgátor E442 a E476, aróma), Srvátka sušená, Múka sójová, Kakao odtučnené, Mlieko sušené plnotučné, Škrob kukuričný, Olej rastlinný slnečnicový, Emulgátor (lecitíny), Kypriaca látka (uhličitany sodné), Žĺtok vaječný sušený, Aróma

Výživové hodnoty v 100 g:
Energetická hodnota: 2256 kJ/541 kcal
Tuky: 33 g
z toho nasýtené mastné kyseliny: 19 g
Sacharidy: 51 g
z toho cukry: 33 g
Vláknina: 4 g
Bielkoviny: 8 g
Soľ: 0,2 g

Vážený pán majiteľ firmy, ktorá je istým spôsobom priamo zodpovedná za pandémiu obezity a likvidáciu pralesov, (ono, ten palmový olej by sa dal nahradiť) si dovolí segregovať ľudí, ako to robili kedysi nacisti. Iste, je to len v začiatkoch, ale nacisti šli na to podobne salámovou metódou a kam sa dostali? K meritu veci. Konzumácia sladkostí všeobecne sa podieľa na znižovaní imunity. Sladké jednoducho závislosť vyvoláva. Aké to má následky? Okrem vysmiatych zubárov to môžu byť srdcovocievne choroby, cukrovka a primárne obezita. To sú mimochodom hlavné faktory zníženej imunity pri boji s covidom. Kto mal najväčšie problémy s covidom? Hyperobézni ľudia či cukrovkári. Na jednu zjedenú Horalku je potrebné spáliť poriadne množstvo energie.

Cukor je jed, hlavne ten biely – o tom niet pochýb. V Horalkách, ale ani iných príbuzných sladkostiach nie je nič zdravého okrem tej trošky vlákniny. Sú to výslovne neužitočné, respektíve prázdne kalórie. Teda človek, ktorého produkty sú opakom zdravej výživy, ide rozdeľovať ľudí! Človek, ktorého výrobky sú jednou z príčin pandémie obezity, segreguje ľudí. Človek, ktorý nepriamo podporuje výrub pralesov súvisiacich s palmovým olejom, segreguje ľudí a môžem pokračovať napríklad o areáli v Jasnej. Jednoducho, čistý „altruista a ochranca životného prostredia“. Teda čo prinášajú dané sladkosti okrem chuti? Absolútne nič! Podieľajú sa na devastácii zdravia národa a takýto producent a človek si dovoľuje segregovať ľudí, ktorí naozaj nemusia mať dôveru voči experimentálnej vakcíne. No a to je kopa takých, ktorí nie sú antivaxeri, len majú strach a nedôveru. Sladkosti by mali byť podobne zdanené spotrebnou daňou ako alkohol či cigarety.

Množstvo ľudí sa postavilo aj na stranu Horaliek po tom, čo niektoré firmy odmietli ich predaj. Pán majiteľ by jednoducho mal vrátiť každému nezaočkovanému, alebo človeku, ktorý nesúhlasí s jeho názorom financie. Veď tie Horalky nevyrába pre menovanú skupinu ľudí.

Kedysi, keď stiahli Zem a Vek z Billy a Tesca na podnet pána Godu, ktorý sa z blogera prepracoval na ministerstvo zdravotníctva, s ktorým nemá ale vôbec nič spoločné ani jeho vzdelanie, ani jeho odbornosť. Goda sa vytešoval z toho, že Billa a Tesco stiahli časopis Zem a Vek. No budiž. Ich rozhodnutie! No stiahnu aj výrobky od Sedity, ak sú takí zásadoví a nedelia ľudí? Podľa Godu je ZaV konšpiračný časopis. No to je nič proti segregácii. Tak ako to bude s danými reťazcami? Stiahnu výrobky, alebo sa ukáže, že to bolo len celé zohraté? Na ľuďoch im zrejme nezáleží. Nepočul som Godu, aby protestoval proti vakcinačnej lotérii a nezmyselným pravidlám! Prvý, kto upozornil na komplex chýb, som bol ja vo svojom blogu. Nakoniec ich všetky do jednej uznali.
Zabudol som. Goda je už platený z daného ministerstva očkovania a testovania. On už kritizovať nemôže. Nuž čo, taká je demokracia neoliberalizmu v praxi.

Prezidentka hrá vabank, Demoláti si zbožne želajú nezlučiteľné zlúčiť a nová strana NASOSKA

16.05.2023

Tak sa nám tá kampaň krásne rozbehla a to je len začiatok, nová vláda je taká predpríprava na možno novú prezidentskú kampaň, pretože to je skutočne vabank pre prezidentku. Síce veľa toho neschvália, ale vydláždiť cestu PS môžu veľmi dobre. Iste, nepôjdu kandidovať, ale môže to byť taká budúca tieňová vláda, veď nepovedali, že už nebudú ani ministrami či [...]

Sme rodina so Smerom nepôjde, relácie bez ĽSNS či Republiky, Matelko splnil jeden sľub, Sulík je neoliberál a vypočítavá prezidentka?

14.05.2023

Nie je koho. Skutočne v súčasnosti nie je koho voliť. Témy otrepané, riešenia žiadne, každý má nejaké to maslo na hlave. Heger si poplačkal, že vraj mu bolo cťou slúžiť Slovensku. Vtipálek, kde nechal tú česť? Jeden sľub však spolu s Matelkom dodržali. Svojou neschopnosťou sa zapísali do učebníc dejepisu. Ešte ani len ten pád z ústavnej väčšiny do stoky nebol so [...]

Tragédia Hegera a jeho Demolátov v priamom prenose a prezidentkin podiel

07.05.2023

Je to tragický koniec už terajšej politickej mŕtvoly Hegera, ktorý ešte dúfa, že ho pod svoje krídla zoberie KDH, ktoré by asi takýmto činom urobila charizmatickú samovraždu. Ukázal skutočne aj študentom Prešovskej univerzity, ako si predstavuje Slovensko v budúcnosti a to jednoznačne bez neho. Hegerov tábor sa nám rozpadol. Najlepšie asi dopadol Vlčan aj so svojim 1,4 [...]

Bešeňová, obec, Liptov

Rarita na Liptove: V Bešeňovej prudko rastie počet obyvateľov. Čo je za tým?

06.06.2023 05:00

Kým inde bojujú s poklesom obyvateľstva, obec Bešeňová zaznamenala za ostatné roky jeho prudký nárast – počet sa takmer zdvojnásobil.

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 598
Celková čítanosť: 3533759x
Priemerná čítanosť článkov: 5909x

Autor blogu

Kategórie

Archív