Založ si blog

Ministerstvo zdravotníctva zavádza, alebo prispôsobuje štatistiky?

Na sociálnej sieti FB kolujú obrázky o nákladoch na liečenie covidových pacientov, ktorí neboli očkovaní a ktorí boli očkovaní. Tak sa na to pozrime, či ministerstvo zdravotníctva hovorí pravdu, alebo propaguje hoaxy.
Aké náklady predstavujú napríklad nezaočkovaní pri podávaní vakcín? Veľká 0.
Aké náklady sa vynaložili na očkovanie? Ak jedna vakcína stojí cca 20 €, tak to uvádzajú aj vaxeri a tzv. odborníci, tak celkovo sa minulo len za vakcíny cca 2.500.000 x 20 € čo predstavuje cca 50.000.000 € bez obsluhujúceho personálu, čo môže predstavovať cca doteraz ďalších 100.000.000 € – čo zahŕňa očkovacie centrá atď. Ďalej je to nepodarená očkovacia lotéria, kde na ceny pre očkovaných šlo 25.000.000 € a na výrobu možno ďalších 20 až 25 mil €.
Ďalších 800.000.000 € išlo na atómové testovanie a brutálne odfajčenie €! Niečo neskutočné, ale ministerstvo zdravotníctva porovnáva sumu za liečenie očkovaných a neočkovaných. Sumu, ktorá je tak nízka, že pri okradnutí úradu práce o 25 mil € je naozaj smiešna.
Je na stole zdravotnícka reforma, ktorá má zlikvidovať vraj 11.000 lôžok, ale problém je 3.500 pre pacientov s covidom? Nie náhodou je problém skôr v zdravotnom personále a v celkovom riadení rezortu? Nemá kto obsluhovať ventilácie atď? Nie je náhodou pravda, že do nemocnice už idú pacienti v závažnom stave?
Ďalej sú to neskutočné straty v ekonomike, ale čo už. Všetko je pripísané antivaxerom. Veď je potrebné nájsť nepriateľa pre svoju neschopnosť riešiť situácie. Teda skutočne ministerstvo zdravotníctva nezavádza? Veď si utvorte vlastný názor. Nie, nie som proti očkovaniu. Veď som covid prekonal a následne sa dal aj zaočkovať, pretože som chcel cestovať, ale dôveru v takto zvrátený systém jednoducho nemám. Ak je problém tých zopár miliónov na liečenie covidových pacientov, potom prestaňte liečiť fajčiarov, drogovo závislých, alkoholikov, obéznych a všetkých, ktorí si svoje problémy spôsobili sami.
Pripojme k tomu permanentný stres, ktorým táto vláda neustále kŕmi občanov a máme tu takú nenávisť, aká tu nikdy nebola a to idú Vianoce!
PS: O tom, koľko sa nabalili tzv. odborníci, že zasadajú sa voľajako mlčí. Možno to robia zadarmo, naozaj neviem, má niekto čísla, koľko zarábajú za zasadnutia a návrhy pandemická komisia či konzílium odborníkov a všetci možní poradcovia?
Mimochodom, takéto porovnanie je veľmi nehumánne, pretože možno niektorí nevakcinovaní sa ani nemohli dať zaočkovať pre svoje diagnózy. Teda pre mňa hnusná až odporná.

Slovensko už vojnu prehralo aj s EÚ, na čele s totálnymi diletantmi

04.06.2022

„Kto chce vidieť Idiota, nech sa dostaví do riaditeľne“. Použijem parafrázu. Kto chce vidieť idi..tov, nech sa pozrie na slovenskú vládu. Žiaľ, ináč sa táto situácia, ktorá smeruje strmhlav ku krachu SR, nedá popísať. Jeden nadáva na druhého. Redaktor Bielik sfúkne Matoviča ako sopľavé decko (slovami Matelka). Heger vyzerá ako neschopný babrák, ktorý je horší ako [...]

Pellegrini a Fico si z nás asi robia srandu. Orbán bojoval namiesto Hegera za Slovensko a Greenpeace predal mier za zbrane.

31.05.2022

Inak sa nedá nazvať znovuzrodená aktivita strán Smeru a Hlasu a pravdepodobne aj množstva ostatných menších či väčších strán, ktoré sa zapoja do zberania podpisov za predčasné voľby. Dokonca aj samotní progresívci asi majú Matoviča dosť, ktorý koniec koalície oznámil na jeseň. Orbán horko nad Slovenskom zaplakal a radšej zaloboval aj za nás, keď videl pred sebou [...]

Mladí aktivisti žiadajú embargo na fosílne palivá a Putin je vraj mŕtvy, kam že to mám poslať faktúru tomu študentskému hnutiu? Nová epidémia a potom ďalšia. ..

29.05.2022

Máme tu znovu nejakých zmyslu zbavených aktivistov Z lavíc do ulíc! No hlúpučká požiadavka to teda je, bol by som zvedavý, čo na to ich rodičia? To hnutie by sa malo premenovať a malo by sa volať Z ulíc späť do lavíc! Zrejme im chýba základná logika a použitie základných informácií o finančnej gramotnosti. Na tých uliciach asi strávili veľa času a minimum v tej [...]

Robert Fico, Ide o pravdu

Fico: Koalícia je pod ochranou abatiše, a Heger je zbabelec

28.06.2022 19:22

Kríza v koalícií sa prehlbuje. „Ak by Heger odvolal Matoviča, padla by vláda,“ povedal pre TV Pravda predseda Smeru Robert Fico.

hasič, požiar, hasiči, požiarnik, záchranár, sanitka

Polícia a hasiči prehľadávajú nádrž Ružiná, utopiť sa v nej malo 11-ročné dievča

28.06.2022 19:15

Polícia a hasiči prehľadávajú vodnú nádrž Ružiná v okrese Lučenec. Utopiť sa v nej malo len 11-ročné dievča.

Samuel Vlčan

Poslanci budú odvolávať Vlčana, Kollár narýchlo zvolal schôdzu

28.06.2022 18:44

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) expresne zvolal mimoriadnu schôdzu na odvolávanie ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana (OĽaNO).

Bulharsko, protest

Bulharsko vyhostilo 70 ruských diplomatov, časť viní zo špionáže

28.06.2022 18:27, aktualizované: 19:20

Sofia odmieta zasahovanie do svojich vnútorných záležitostí, dodal prozápadný predseda vlády Petkov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 3268408x
Priemerná čítanosť článkov: 5795x

Autor blogu

Kategórie