Založ si blog

Ministerstvo zdravotníctva zavádza, alebo prispôsobuje štatistiky?

Na sociálnej sieti FB kolujú obrázky o nákladoch na liečenie covidových pacientov, ktorí neboli očkovaní a ktorí boli očkovaní. Tak sa na to pozrime, či ministerstvo zdravotníctva hovorí pravdu, alebo propaguje hoaxy.
Aké náklady predstavujú napríklad nezaočkovaní pri podávaní vakcín? Veľká 0.
Aké náklady sa vynaložili na očkovanie? Ak jedna vakcína stojí cca 20 €, tak to uvádzajú aj vaxeri a tzv. odborníci, tak celkovo sa minulo len za vakcíny cca 2.500.000 x 20 € čo predstavuje cca 50.000.000 € bez obsluhujúceho personálu, čo môže predstavovať cca doteraz ďalších 100.000.000 € – čo zahŕňa očkovacie centrá atď. Ďalej je to nepodarená očkovacia lotéria, kde na ceny pre očkovaných šlo 25.000.000 € a na výrobu možno ďalších 20 až 25 mil €.
Ďalších 800.000.000 € išlo na atómové testovanie a brutálne odfajčenie €! Niečo neskutočné, ale ministerstvo zdravotníctva porovnáva sumu za liečenie očkovaných a neočkovaných. Sumu, ktorá je tak nízka, že pri okradnutí úradu práce o 25 mil € je naozaj smiešna.
Je na stole zdravotnícka reforma, ktorá má zlikvidovať vraj 11.000 lôžok, ale problém je 3.500 pre pacientov s covidom? Nie náhodou je problém skôr v zdravotnom personále a v celkovom riadení rezortu? Nemá kto obsluhovať ventilácie atď? Nie je náhodou pravda, že do nemocnice už idú pacienti v závažnom stave?
Ďalej sú to neskutočné straty v ekonomike, ale čo už. Všetko je pripísané antivaxerom. Veď je potrebné nájsť nepriateľa pre svoju neschopnosť riešiť situácie. Teda skutočne ministerstvo zdravotníctva nezavádza? Veď si utvorte vlastný názor. Nie, nie som proti očkovaniu. Veď som covid prekonal a následne sa dal aj zaočkovať, pretože som chcel cestovať, ale dôveru v takto zvrátený systém jednoducho nemám. Ak je problém tých zopár miliónov na liečenie covidových pacientov, potom prestaňte liečiť fajčiarov, drogovo závislých, alkoholikov, obéznych a všetkých, ktorí si svoje problémy spôsobili sami.
Pripojme k tomu permanentný stres, ktorým táto vláda neustále kŕmi občanov a máme tu takú nenávisť, aká tu nikdy nebola a to idú Vianoce!
PS: O tom, koľko sa nabalili tzv. odborníci, že zasadajú sa voľajako mlčí. Možno to robia zadarmo, naozaj neviem, má niekto čísla, koľko zarábajú za zasadnutia a návrhy pandemická komisia či konzílium odborníkov a všetci možní poradcovia?
Mimochodom, takéto porovnanie je veľmi nehumánne, pretože možno niektorí nevakcinovaní sa ani nemohli dať zaočkovať pre svoje diagnózy. Teda pre mňa hnusná až odporná.

Referendum určite Áno! Bieda tzv. národných strán

13.01.2023

Idem na referendum. Vždy som chodil na všetky voľby či referendá. Neviem prečo by som nemal ísť na referendum, keď je v ňom dôležitejšia otázka, ako bol vstup Slovenska do EÚ. Mať možnosť odvolať vládu, ktorá bola zvolená občanmi, je jednoducho nevyhnutnosť. Nie je to o Smere ani o Hlase, je to o možnosti odvolať aj možných diktátorov. Ak si niekto myslí, že dáva [...]

Matovič a Biden majú spoločného kamaráta? Médiá, redaktori aj herci začali brutálne prevracať kabáty

16.12.2022

Matovič sa zapísal do análov! Nie ako chcel, ale predsa jediný sľub splnil, aj to len napoly. Určite sa zapísal do budúcich učebníc ako najhorší premiér a minister. Človek, ktorý sa neustále vyhovára na niekoho iného. Nedokázal nikdy prevziať zodpovednosť, ale doslova že za nič. Ešte aj doma mu radšej zobrali všetku hotovosť, ktorú zarobil a ani len kreditnú kartu mu [...]

Naď je ruský špión? Matelkovi dobre bude

14.12.2022

Putin musí byť naozaj vďačný Naďovi a spol. za totálne odzbrojenie Slovenska. O chvíľu nám ostanú len vzduchovky. Galko rozpredal samopaly za šrot a súčasná vládna saralabanda to zavŕšila totálnym odzbrojením. Už nemáme nič a najnovšie ani patrioty, takže východ Slovenska – pozor na traktory. Ono to s tými patriotmi už je viac menej jasné, kde skončia. Jedna [...]

Ukrajina, utečenci, vojna na Ukrajine

Utrpenie Ukrajincov sa zväčšuje, ochota prijať ich sa zmenšuje

01.02.2023 02:30

Až deväť miliónov ľudí utieklo doteraz z Ukrajiny. Ďalší nepochybne ešte pribudnú, lebo vidina skončenia vojny je v nedohľadne.

parlament, predčasné voľby, hlasovanie, Robert Fico, Boris Kollár, Richard Sulík

Slovensko čaká ostrá kampaň. Čaputová varuje Hegera, Fico sa oháňa NAKA a Matovič zasa Sulíkom

01.02.2023 02:00

Jesenný termín podporilo 92 poslancov. Už teraz je jasné, že kampaň bude drsná, voľby budú 30. septembra.

protest

Zo 62 na 64. Milióny Francúzov protestovali proti Macronovej reforme dôchodkov

31.01.2023 20:04

Len v Paríži protestovalo okolo 500 000 ľudí.

vagnerovci srbsko

Dezertér od vagnerovcov sa ospravedlnil Ukrajincom

31.01.2023 18:52

Zbeh dáva najavo ochotu svedčiť o vojnových zločinoch.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 587
Celková čítanosť: 3454203x
Priemerná čítanosť článkov: 5885x

Autor blogu

Kategórie

Archív