Založ si blog

Zopár mojich obľúbených receptov a fanatizmus zberateľov

Zopár mojich obľúbených receptov a fanatizmus zberateľov

Všetko so všetkým súvisí a viac ako inokedy je to u mňa pre mňa počas Mikuláša a Vianoc. Vraj čo? No zberateľstvo. V súčasnosti jednoducho záujem o zbieranie čohokoľvek medzi mladšími ročníkmi akosi neexistuje. Poznám rôznych zberateľov stavebníc, servítok, diapozitívov, fotoaparátov, známok, cigaretových škatuliek (hlavne tých s pôvodným dizajnom bez tých obrázkov pľúc atď.) autíčok, hodiniek a môžem pokračovať prakticky donekonečna. Stretávame sa na burzách či komunikujeme medzi sebou na sieťach. Ja som prepadol zbieraniu figúrok z kindervajíčok. Kedysi boli dostať len v Tuzexe a stáli 0,5 Bona, potom 1 a neskôr 1,5. Zbieram ich už vyše 45 rokov. Dlhá doba? Možno u nás, ale poznám starších zberateľov, na ktorých sa jednoducho nechytám. Radosť z nájdenia nejakej figúrky je neskutočná. Najviac cenené sú práve nejaké nepodarky z výroby, ktoré sa dostanú cez kontrolu a vznikne originálny kus.

Darčeky pre mňa naozaj nie sú problém. Dostanem vajce a je to. Ak mi niekto pošle zbytočnú krabicu plnú starých kinderiek, ktorá mu ostala niekde na povale a má trebárs viac ako tridsať rokov, určite sa nejako dohodneme a aj hrnček či džbán mu z vďaky pre radosť vytočím. Pre niekoho odpad, no pre nás zberateľov hotový poklad.

Preto nevyhadzujte staré hračky, tie si to vôbec nezaslúžia, radšej pohľadajte nejakého zberateľa, ktorý sa o nich určite postará. Jednak mu urobíte radosť a jednak neznečisťujete životné prostredie.

No a teraz k tým receptom. Mnohokrát sa mi nakopí kopa čokolády a ja som kedysi nevedel, čo s tým. Tak som začal experimentovať s čokoládovým likérom, japonskými koláčikmi, zebra rezmi či iným využitím čokolády. No a to ma zase priviedlo k overovaní mojich schopností pri tvorbe rôznych koláčov ako napríklad laskoniek, cheese caku, medovníčkov či pečeniu oblátok. Jednoducho naozaj všetko so všetkým súvisí a nakoniec prečo aj nie? Ako keramik som sa mnoho krát inšpiroval aj figúrkami z kinder vajíčok.

Hanba ako Klus, problémy bánk a už aj nemeckých a výročie bombardovania Srbska

25.03.2023

Pozrel som si prejav Klusa. Vôbec som sa nečudoval, že nedostal ani jeden hlas. Podľa toho, na čo sa odvolával, aké mám skúsenosti, tak som ja podstatne lepšie pripravený na audítora ako Klus. Len jednoducho si myslím, že ani moja prax a vedomosti z tejto oblasti na to nestačia. Klus vystupoval ako malé decko, ktoré trepalo všetku možnú omáčku dookola, len nie to, čo bolo [...]

Jablko čaká na červíka a Hegerovi Demokrati ako z Jesenského. Zápis do knihy rekordov?

08.03.2023

Nuž, Nicholsonová uviedla pilotnú časť sitcomu Jablko hľadá červíka alebo Čo všetko dokáže nasľubovať politik ľuďom. Dokonca aj veci, ktoré už dávno sú. Ale nevadí. Tak ako národné strany aj tieto, ani neviem aké smerovanie majú (to je mi záhadou u každej strany) trpia egom svojich lídrov! Ešte viac, ešte viac strán! Málo ich máme! O chvíľu budú rozdávať nie [...]

Šípoš sekunduje Matelkovi, Dzurinda politický zombie a Udaj

05.02.2023

To, čo predvádza Matovičov obdivovateľ Šípoš, je priam niečo neskutočné. Klamstvá a demagógia v priamom prenose. Vraj Republika, Hlas či Smer neurobili nič pre ľudí v pandémii! Vraj oni majú poctivé peniaze z volieb a iné haluze. To je niečo neskutočné. Tak tento demagogicky asi bývalý učitelík si dovolí v priamom prenose obviniť opozíciu, že nič nerobila v čase [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu odvolal ministra, ktorý žiadal pozastavenie justičnej reformy

26.03.2023 21:33

Galant v sobotu vyzval na okamžité pozastavenie kontroverznej vládnej reformy súdnictva v Izraeli.

protest prezidentský palác peace no war

Všetci chceme mier, ale vieme, aký?

26.03.2023 19:00

Mierom sa dnes oháňa kadekto, a neraz s nekalými motívmi. Predstavte si teda, že máte moc rozhodnúť o tom, ako by mal vyzerať spravodlivý mier medzi Ukrajinou a Ruskom. Ako by vyzeral?

tula

Rusko tvrdí, že v Kirejevsku explodoval ukrajinský dron naložený trhavinou

26.03.2023 17:22, aktualizované: 22:30

V centre mesta v Tulskej oblasti mohutný výbuch vyhĺbil veľký kráter, zranili sa najmenej traja ľudia.

bielorusko

Budú Putinove taktické jadrové zbrane v bezpečí pred bieloruskými partizánmi?

26.03.2023 16:05

Po ruskej invázii na Ukrajinu začali bieloruskí partizáni vo svojej krajine vykonávať sabotáže.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 590
Celková čítanosť: 3483377x
Priemerná čítanosť článkov: 5904x

Autor blogu

Kategórie

Archív