Počet zaočkovaných začne klesať a dvakrát opichaní budú noví dezoláti

Začína sa vytvárať jeden problém pre štatistiky: o chvíľu budú vypadávať zo štatistík ľudia dvakrát opichaní, ktorí sa už nemienia dať opichnúť vakcínou, ktorá absolútne neúčinkuje proti Omikronu. Akosi zabudli aj na tých, ktorí koronu prekonali a majú prirodzenú imunitu. Tzv. „experti“ typu Sabaka len papagájujú, čo si prečítali v denníkoch o tom, čo iní vedci povedali.
Je potrebné si priznať, že tá protipandemická saralabanda to v hlave nemá v poriadku. Chaotické nariadenia – často úplne nezmyselné – nemajú konca kraja. Omikron sa doslova vysmieva ich odbornosti či odpornosti? Naozaj neviem, ale už by to malo skončiť. Tak EMA aj WHO prehlasujú, že už vyššie dávky ako tri vám poškodia imunitu a to nielen oni, ale aj mnoho lekárov a vy sa máte dobrovoľne-nasilu ísť dať zapichnúť a pritom ešte naše „ctené“ NCZI povie, že vraj si to ľudia vsugerovali, že im bolo po vakcíne zle. Také svinstvo nemá obdobu. Sám so bol toho príkladom, nahlásené problémy a čo sa dialo? Nič! A tak to bolo aj v tých možno 10.000 hlásených prípadoch. Neurobili nič, žiadne vyšetrenia, žiadne prehliadky. Svinstvo od ministerstva zdravotníctva až po tú slávnu komisiu!
Zaujíma ich len počet opichaných, ale bude ich zaujímať, aj keď prestanú o chvíľu platiť covid pasy cca miliónu ľudí? Znovu sa stanu nezaočkovanými a to sa majú očkovať látkou, ktorá je určená na úplne iný typ covidu? Mnoho dvojkárov pochybuje o správnosti dať sa znovu opichnúť. Už to nie je ani sloboda, už to je len bohapustá buz.rácia občanov tohto štátu a aj Európy a sveta. Najzaočkovanejšie krajiny majú najväčšie problémy. Vírus sa musí hľadať testami a farmafirmy si mädlia ruky.
Toto už nie je o covide, ale o brutálnom biznise, kde sa aktéri zbavujú zodpovednosti podpisom opichancov (patrím k nim), ktorí im podpíšu svoju „nesmrteľnosť“. Štát neprebral žiadnu zodpovednosť, prakticky sa nedá dokázať následok poškodenia zdravia vakcínou, pretože sa budú vykrúcať ako hlísty po daždi.
Ukážkou sú aj Olympijské hry či Novak, kde nerozhoduje športový duch a výkon, ale test či vakcína. Nemusíte mať ani len príznak, stačí pozitívny test a ste von z hry!
Toto je už Orwell v priamom prenose. Neskutočná kontrola a zásah do základných ľudských práv. Ozaj taká otázka do pléna. Štatistický úrad, či kto robí tie štatistiky, teda NCZI odrátava z počtu zaočkovaných aj nebohých, ktorí boli zaočkovaní?
Možno by to bola celkom zaujímavá štatistika.

Langoš sem, Lángos tam, ale nie je nám to jedno. Pasivita štátnych a verejných orgánov – takých príkladov je hoci aj na ÚPSVaR-e viac ako dosť.

16.05.2026

Chaos v DPH V celej tejto kauze je jedna vec, ktorá rozprúdila diskusiu, a to výška pokuty za, mierne povedané, trošku nezmysel – aj keď po prečítaní zákona je to diskutabilné, a hlavne po dodrbanej zápisnici. Lenže ono je potrebné pozrieť sa na to, kto za takýto zákon hlasoval, kto ho navrhol. Museli to byť len poslanci, a tu sa ukazuje ich „kvalita“. Pre zmenu [...]

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

nehoda

Veľké komplikácie pre pondelkovú dopravu. Na diaľnici pred Bratislavou sa zrazili tri autá

08.06.2026 07:50

Na mieste si treba dať pozor aj na úlomky áut na vozovke.

Russia Ukraine War

ONLINE: Ruské útoky opäť zabíjali na Ukrajine: päť obetí a aj 14 zranených

08.06.2026 07:14

Údery zničili infraštruktúru, domy civilistov a vozidlá.

pohľad z okna, kaštieľ, nádvorie, Žiar nad Hronom

Neskutočná premena historického klenotu: Sprístupnili ho po dvoch rokoch náročných opráv

08.06.2026 07:00

Krásne nádvorie s mohutným platanom, zasklené arkádové otvory či repliky pozlátených drakov vyvolávajú obdivné pohľady. Nakukli sme aj do priestorov, ktoré bežný návštevník nevidí.

Jadrový výbuch - obrázok vytvorený AI

Svetové armády majú v arzenáloch skoro 10 000 jadrových hlavíc, uvádza SIPRI

08.06.2026 06:59

Armády jadrových veľmocí by mohli vo veľmi krátkom čase použiť 4012 jadrových hlavíc.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 692
Celková čítanosť: 4407741x
Priemerná čítanosť článkov: 6370x

Autor blogu

Archív