Sme rodina – podvod na voličoch

Ono to začalo voľbami. Ako sa len pretŕčal a organizoval stretnutie s pani Marine Le Penovou. No a teraz po už žiadna spolupráca, žiadna aktivita so Salvinim či Okamurom. Jednoducho, Kollár bol trójsky kôň a jeho hra mu vyšla. Sľuboval ako taký Vladár v Machiavelliho diele, čo všetko on a jeho rodina urobí. No čo urobili? Jeden deň jedno druhý deň zahlasovali za to, čo pred tým kritizovali. Chameleón šuvix.
Jednoducho zobral voličov národných strán, ktorých vodcovia, úprimne povedané – egoisti, nezbadali túto hru a občan podobne. Iste, taká SNS či Vlasť dostali preplesk, z ktorého sa tá Vlasť už asi nespamätala. Egoizmus týchto vodcov hrá súčasnej vláde do karát. Každý hlas sa ráta a s tým počíta aj táto saralabanda.
Sme rodina v podobe Kollára nasľubovala hory doly. Ostali len vytunelované doly a neschopnosť predložiť zmysluplné zákony. Blíži sa polovica ich obdobia katastrofálneho vládnutia, kde vystlali Ficovi a Smeru červený koberec k triumfálnemu návratu.
No a čo iné ostane ľuďom? Už sa nemôžu sústrediť na malé strany. Pretože na každom hlase naozaj záleží. Dokonca už nemôžu voliť šašov preto, aby bola sranda! Pretože po smiechu prichádza plač a ten veru môže byť aj poriadnym nárekom. Slovensko sa dostalo pod vládu teroru pod rúškom covidu. Už to nie je ani o EÚ, ktorá stratila akúkoľvek súdnosť a úplne sa odtrhla od reality. Kedysi bolo ťažké cestovať na západ. Teraz už bolo ťažké cestovať aj z okresu do okresu, o zahraničí ani nevravím. Namiesto devízového prísľubu vakcína a namiesto doložky green pas. To sme sa to dopracovali. V súčasnosti sa len vyhovárajú, až kým nepríde k totálnym nepokojom či občianskym vojnám. Také strany ako Sme rodina, respektíve chameleón bez cti a dodržania slova nemá v politike čo robiť podobne ako OL-aj-NO. Strana či hnutie tzv. obyčajných amatérov je už na smiech. Veď poslanci z tohto obyčajného hnutia majú vlastne akú kadenciu zákonov a vylepšení slovenského práva? Akí experti pôsobia v tej saralabande? Už ste na to prišli? Už to nie je až taká sranda!?
Iste, aj hentí pred tým kradli či optimalizovali, ale nebol aspoň taký chaos a bordel. Politika a moc je choroba, ktorá skončí asi na každého, kto pracuje vo vysokých funkciách, ale toto už je veľa. Táto vláda na ľudí jednoducho kašle! Iba silné charaktery nepodľahnú mamonu, ale kto vie pred voľbami, kto taký charakter je? Je ľahko Matoviča zvoliť, ale ťažko ho bude zosadiť z trónu.
Aj tu dávam taký konštrukt, ako by to mohlo vyzerať. Pre mňa sú už len tri opozičné strany a to Hlas, Smer a Republika. Jasné, že aj v týchto stranách mi nie je všetko pochuti a jednoducho už sa to nedá zoptimalizovať, ale keby išlo o voľby, určite by som navrhoval asi niečo takéto: Koalícia Smer-SNS a k ním na kandidátku socialisti a možno aj komunisti, Trebárs Republika by mohla otvoriť brány pre ostatné menšie strany ako NK, NaS, Vlasť atď., no a v neposlednom rade Hlas, kde vidím tých skutočných ľavicových libertariánov s normálnym myslením. Dokonca ja ĽSNS by mala šancu, ak by pospájala ostatné menšie strany tak ako v minulosti. Síce pravdepodobne nulový koaličný potenciál, ale hlas by nebol stratený, pretože by boli určitým jazýčkom váh. Tak to vidím ja, ale to je len môj subjektívny pohľad a názor. Poznám sa s mnohými osobne a už teraz vidím tie reakcie, že on s ním nikdy nepôjde, pretože mu kedysi vynadal či ukradol žuvačku, alebo si z neho robil srandu.
Buď prestanú na seba kydať a začnú tvoriť svoje plány a programy , alebo sa saralabande a neoliberálom fajnovo zadarí a budú pokračovať postupnej asimilácii Slovenska do EÚ federácie.

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

Ako to je so Šimečkovou a projektom Fórum, štvor- alebo päťročné obdobie a návrh na zrušenie časti prijímateľov energodotácií

03.05.2026

Tak sa na to pozrime. Upozorňujem, že ide len o môj osobný názor na základe skúseností. Toto dvoj- či trojnásobné preplácanie faktúr, úmyselné falšovanie účtov a vyberanie súm v hotovosti atď. – tých prúserov je tam toľko, že ľudia v treťom sektore, ktorí niekedy čerpali granty, len žasnú. Aspoň tí, ktorí sa snažia postupovať podľa pravidiel. Nepochopím, ako [...]

Redizajn čokolády Milka

Menej čokolády, ale obal rovnaký. Nemecký súd klepol Milke po prstoch

14.05.2026 11:21

Upozornenie na obale aspoň v prvých štyroch mesiacoch po zmene by klamaniu spotrebiteľov predišlo.

pellegrini veľtrh

Ruský nálet v blízkosti slovenských hraníc vyvolal obavy, Pellegrini žiada rýchle posilnenie právomocí vojakov

14.05.2026 11:13

Zakarpatsko čelilo masívnemu útoku, drony boli len 50 km od našich hraníc. Slovensko preto z bezpečnostných dôvodov uzavrelo všetky priechody s Ukrajinou.

Ako od Balatonu: Tradičné, zemiakové, bez kysnutia aj podľa Juraja Baču. 10 receptov na tie najlepšie langoše

Finančná správa hľadala chybu v „langošárni“ štyri hodiny, problémy s gramatikou má aj sama

14.05.2026 11:09

Téma langošov a gramatických chýb zdá sa tento týždeň prebila na Slovensku všetky ostatné témy.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 691
Celková čítanosť: 4385893x
Priemerná čítanosť článkov: 6347x

Autor blogu

Archív