Založ si blog

Matelko má nového nástupcu. Brusel vodu káže a víno pije a Von Leyenová je MacGyver

Dnes to Šípoš dal na Matelka a svoju tupú argumentáciu pretavil do ešte hlúpejšej demagógie ako jeho predseda. Asi si Matelko našiel nástupcu. Tento, vraj učitelík, by asi mal vrátiť diplom a už v živote by nemal učiť deti, kam by sa po budúcich voľbách mal vrátiť. Jeho argumentácia „lebo Fico či Pellegrini“ už akosi neberie. Ako povedal jeden z okruhu pacientov Kollár, že je to čistá psychiatria, tak toto sú pacienti par excellence.
K tejto saralabande už sa škoda aj vyjadrovať. Matelko mal znova v parlamente záchvat a trepal čosi a nekonečnom množstve 500 € bankoviek, ako si ich brala ochranka. Tomu už len on asi verí a klub jeho obdivovateľov.
Brusel nám ide žiarivým príkladom v šetrení. Rokovania a presuny medzi Bruselom a Štrasburgom neskončili ani v tejto dobe. Veď aj načo, občania to zaplatia. Čo takto poslať poslancov na online rokovania domov a podobne aj zamestnancov? Veď oni nevyrábajú, stačí im vysokorýchlostný internet a koľko by sa len ušetrilo? Na diétach, cestovnom, energiách. Nicholsonka by svoje „múdrosti“ mohla písať na Slovensku v prenajatom dome. O ostatnom ani nevravím. Možno by sa znížil aj lobbing a korupcia. Ten Štrasburg vôbec nechápem. Pekné mesto, ale Gretka si to asi nevšimla, ako Brusel bohapusto míňa na presuny celého aparátu. Gretka sa nám nejako vyparila. Len neviem, kde toho moderného Mac Gyvera vo forme Von Layenovej vybrali. No nech skúsi z čipu z práčky urobiť raketu. To sa môže v akej hlave zrodiť toto? Načo by kradli práčky kvôli čipom, keď tam sa používajú naozaj šmejdy a aj to nie vo všetkých. To sa potrebovala až tak zosmiešniť? Pozor na kávovary či iné spotrebiče, alebo nebodaj mobil. Ten je taký malý, že ho môžu ukryť všade. Vraj máme byť solidárni s Nemcami či Francúzmi, ktorí majú drahé energie, kde nám liberálny trh akosi padol. Ak fakt EÚ berie len 9% ruského plynu, prečo my máme šetriť elektrickú energiu, v ktorej sme sebestační a prečo vláda stále nezakročila? Prečo ešte my máme šetriť 15%? Šetríme, kde sa dá a už sa fakt viac nedá. Celý trh s energiami začali ovládať špekulanti a nadnárodné spoločnosti. Veď elektrinu nedovážame z Ruska. To nám chcú Nemci nahovoriť, že vlastne oni nič a sú dočista zelení, ak spaľujú plyn na výrobu elektriny? Tak nech spustia jadrovky. Majú ich a nič. Je to obyčajné svinstvo. Boli Nemci solidárni pri platoch Slovákov, ktorí robili na Slovensku trebárs vo WV? Mali rovnaké platy ako ich kolegovia v Nemecku či Francúzsku?
My máme byť solidárni voči komu? Máme šetriť, ale kde a na čom? Znížite kúrenie, začnú plesne. Zhoršia sa respiračné choroby. Starším ľuďom je stále zima, tak čo majú robiť? Nikdy som si nemyslel, že vedúci predstavitelia či už Bruselu, alebo jednotlivých vlád môžu byť až tak nekonečne hlúpi a naivní. Je to samozrejme chyba voličov. Čo sa však Bruselu týka, tak to je už na pováženie, či sa nezačne postupný rozpad. Čo rozhodnutie, to volovina. Teraz si rýpli do Maďarska a to môže znamenať začiatok konca, ono to už začalo s odchodom Británie. Ak si EÚ nevie dať rady s energiami, ako sa chce rozvíjať? Veď stabilné ceny energií sú základom úspešnej ekonomiky dokonca aj v kapitalistickom svete. Tu ukázala EÚ svoje obrovské zlyhanie, kedy svoj zelený teror pretavila do nezmyselných opatrení.
Žiaľ, na toto som upozorňoval podstatne skôr a ešte pred konfliktom. Nuž čo, len aby sranda bola.

Mníchovská zrada v tridsiatom ôsmom, Bruselská zrada v 22 (bez-zradný Heger), kartel, ktorý riadi Európu a Rusov tu nechceme!

30.09.2022

Hegnutý prišiel s nápadmi, ktoré už aj ja som tu spomínal veľmi dávno. No teda to sú hospodári a ekonómovia. Čistá katastrofa. Len pripomeniem, že v týchto dňoch prebehla aj Mníchovská zrada v minulosti. Pripomeniem aj Čaputovej, aby sa stihla vyjadriť, pretože nás prirovnávala k Ukrajine. Tak ja jej pripomeniem tieto udalosti. V roku 1938 nás zradil celý svet na čele S [...]

Tarabovci klamú ako z veľkej knihy – Život skončil a demagóg Matovič

29.09.2022

Prvá vec. Ak by ste Matoviča odvolali, odvolali by ste jedno veľké zlo. Jednoducho, osobný názor – tarabovci boli kúpení. Predčasné voľby môže zabezpečiť samotné OĽaNO, ktoré po odvolaní by hlasovalo za predčasné voľby. Zjavne Matovič kúpil ďalšiu ministranu. Iste, temer nikto zo súčasných politikov mi nevyhovuje a vlastne nikto. V parlamente čistý bordel. [...]

Matovič – totálny diletant, bitka poslankýň a čo ďalej na Slovensku, kde žijú aj „dezoláti“

25.09.2022

Vraj Slovensko má 5,5 milióna akcionárov. No ten ekonomický analfabet by mal vedieť ako minister financií, na akom princípe funguje akciovka a na akom funguje štát. Ono akciovku tvoria dobrovoľní akcionári, ktorí môžu kedykoľvek rozhodnúť o odvolaní rady, môžu nakupovať či predávať akcie. Nuž, nič z toho neplatí pre obyčajného občana, ale to tento plagiátor asi [...]

Trump

Trump zažaloval spravodajskú sieť CNN za ohováranie

04.10.2022 08:09

Trump obvinil CNN, že proti nemu vedie kampaň "urážania na cti a ohovárania", pretože sa "obáva", že bude v roku 2024 opäť kandidovať na post prezidenta.

Igor Matovič

Matovič má v hnutí deväť rebelov. Nepodporia ho, ale ani nepoložia

04.10.2022 08:00

Deväť poslancov OĽaNO sa nemieni zúčastniť hlasovania o návrhu strany SaS na odvolanie Igora Matoviča z funkcie.

Putin

Dokážete nájsť Putinovho dvojníka? Pozrite si fotky

04.10.2022 08:00

Má šéf Kremľa Vladimir Putin dvojníkov? Ukrajinská tajná služba tvrdí, že využíva minimálne troch.

zber oleja Košice

V Košiciach rozširujú separovaný zber, pribudli oranžové nádoby

04.10.2022 08:00

Čo do nich patrí a kde ich nájdete? Prečo separovať tuky a oleje? Pilotný projekt začal aj v Košiciach.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 576
Celková čítanosť: 3369043x
Priemerná čítanosť článkov: 5849x

Autor blogu

Kategórie