Založ si blog

Nikto vám nesľúbi toľko ako politici a koniec anonymity

Ako tak pozerám na predvolebné sľuby, vôbec neutekajú od tých parlamentných. Vybudujeme cesty, múzeá, chodníky. Zlepšíme kultúru, šport, podmienky na podnikanie či školstvo. Budeme využívať granty EÚ atď.. Žiaľ, nikde nevidím – budeme slúžiť ľuďom, alebo budeme s vami pravidelne komunikovať a riešiť vaše problémy. Myslím, že politici toho viac sľubujú ako budúci manželia v kostole. Tým stačí lásky, až kým ich smrť nerozdelí, ale politickej sľubotechne tento základný princíp našej spoločnosti chýba. Do funkcií sa tlačia ľudia bez odborného vzdelania. Aspoň by mali nejaké skúšky z fungovania samosprávy, ale to na Slovensku potrebné nie je. Niektorí idú so sľubmi až tak ďaleko, žeby im ani štátny rozpočet nestačil a len sľubujú, teplé miestečko tomu za hlasy, tu sa dohodí taký pozemok, či to a to sa vybaví.
Pozerám aj na to množstvo letákov. Škoda lesov a ešte aj zle horia. Ľudia by si mohli nájsť informácie na webe. Stačí taký Google na overenie toho ktorého kandidáta. Veľmi zavádzajúca propaganda je aj z pozície existujúcich zástupcov samosprávy o tom, čo už urobili! No a čo mali robiť, ak nie nie spravovať a všemožne sa snažiť zlepšiť kvalitu života obyvateľov? Skôr ide o to čo neurobili a mohli, ako to čo urobili a mali! Pretože funkciu obsadili na základe vloženej dôvery. Veľmi budem zvedavý, či voľby budú znovu o kvalitách osobnosti a znalostiach, alebo len o politickej kortešačke a sľuboch, ktoré sú len prázdnymi rečami.
Teraz k druhej téme, na ktorú už dlhodobo upozorňujem a politici sa možno konečne spamätali. Čo je na tom zlé, ako človek, nie je iba nickom, ale skutočnou osobou? Sám mám svoje meno vždy uvedené na ktoromkoľvek blogu. Nemám s tým problém, nikdy nevystupujem anonymne. Veď opatrenia by sa dali veľmi ľahko urobiť aj zo strany štátu, kde by sa napríklad prihlasovali pod jednotlivé diskusie ľudia prostredníctvom platformy slovensko.sk, kde by sa vytvoril jedinečný kód na overenie osoby. Nič problematické. Dalo by sa to aj dvojitým overením ako napríklad banky, ale myslím, že by to bolo podstatne lepšie cez aplikáciu, kde by bol overený aj občiansky preukaz. Takto by sa dalo zabrániť mnohému nechcenému vo virtuálnom svete. To bol len nápad, čipové OP sú už samozrejmosťou a kto chce prispievať do diskusií s takouto registráciou by nemal mať problém. Doslova by sa vytvoril systém ako s kreditkami a hotovo.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

suja, mazurek, ďurica, urban

Folkloristi vystúpili proti politikom s fašistickým pozadím: Nie v mojom kroji

24.09.2023 20:48

Upozorňujú na snahu politikov postupnou zmenou imidžu prekryť svoju minulosť.

Haiti, hlad

Výskyt cholery vo svete prudko stúpol, zomrelo vyše 2 300 ľudí

24.09.2023 20:31

Prípady zaznamenalo celkom 44 krajín, čo je o deväť viac ako predošlý rok.

Tanky Leopard, vozidlá 4x4 Oshkosh, Martin Sklenár, Jaroslav Naď, stíhačky F-16

Hlavné priority v obrane: Kto chce vystúpiť z NATO a kto by na armádu dával menej?

24.09.2023 18:17

Denník Pravda sa kandidujúcich strán a hnutí pýtal na priority v obrane.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717655x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív