Založ si blog

Nikto vám nesľúbi toľko ako politici a koniec anonymity

Ako tak pozerám na predvolebné sľuby, vôbec neutekajú od tých parlamentných. Vybudujeme cesty, múzeá, chodníky. Zlepšíme kultúru, šport, podmienky na podnikanie či školstvo. Budeme využívať granty EÚ atď.. Žiaľ, nikde nevidím – budeme slúžiť ľuďom, alebo budeme s vami pravidelne komunikovať a riešiť vaše problémy. Myslím, že politici toho viac sľubujú ako budúci manželia v kostole. Tým stačí lásky, až kým ich smrť nerozdelí, ale politickej sľubotechne tento základný princíp našej spoločnosti chýba. Do funkcií sa tlačia ľudia bez odborného vzdelania. Aspoň by mali nejaké skúšky z fungovania samosprávy, ale to na Slovensku potrebné nie je. Niektorí idú so sľubmi až tak ďaleko, žeby im ani štátny rozpočet nestačil a len sľubujú, teplé miestečko tomu za hlasy, tu sa dohodí taký pozemok, či to a to sa vybaví.
Pozerám aj na to množstvo letákov. Škoda lesov a ešte aj zle horia. Ľudia by si mohli nájsť informácie na webe. Stačí taký Google na overenie toho ktorého kandidáta. Veľmi zavádzajúca propaganda je aj z pozície existujúcich zástupcov samosprávy o tom, čo už urobili! No a čo mali robiť, ak nie nie spravovať a všemožne sa snažiť zlepšiť kvalitu života obyvateľov? Skôr ide o to čo neurobili a mohli, ako to čo urobili a mali! Pretože funkciu obsadili na základe vloženej dôvery. Veľmi budem zvedavý, či voľby budú znovu o kvalitách osobnosti a znalostiach, alebo len o politickej kortešačke a sľuboch, ktoré sú len prázdnymi rečami.
Teraz k druhej téme, na ktorú už dlhodobo upozorňujem a politici sa možno konečne spamätali. Čo je na tom zlé, ako človek, nie je iba nickom, ale skutočnou osobou? Sám mám svoje meno vždy uvedené na ktoromkoľvek blogu. Nemám s tým problém, nikdy nevystupujem anonymne. Veď opatrenia by sa dali veľmi ľahko urobiť aj zo strany štátu, kde by sa napríklad prihlasovali pod jednotlivé diskusie ľudia prostredníctvom platformy slovensko.sk, kde by sa vytvoril jedinečný kód na overenie osoby. Nič problematické. Dalo by sa to aj dvojitým overením ako napríklad banky, ale myslím, že by to bolo podstatne lepšie cez aplikáciu, kde by bol overený aj občiansky preukaz. Takto by sa dalo zabrániť mnohému nechcenému vo virtuálnom svete. To bol len nápad, čipové OP sú už samozrejmosťou a kto chce prispievať do diskusií s takouto registráciou by nemal mať problém. Doslova by sa vytvoril systém ako s kreditkami a hotovo.

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

14.04.2024

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých [...]

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

24.03.2024

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím [...]

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:00

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

Germany Russia Ukraine

Utečenci strácajú kontakt s Ukrajinou. Čo ukázal prieskum v Poľsku, Nemecku a Česku?

18.05.2024 10:00

Minimálne polovica Ukrajincov, ktorí sú v Poľsku, Nemecku a Česku, sa na Ukrajinu zrejme nevráti. Vyplýva to z čerstvého prieskumu.

nemecko letisko lietadlo mníchov aktivisti klíma

Klimatickí aktivisti ochromili prevádzku mníchovského letiska

18.05.2024 08:30

Aktivisti sa prilepili k ploche pristávacej dráhy, prichádzajúce lety boli preto presmerované na iné letiská.

Houston, texas, búrky

Z Houstonu po ničivých búrkach hlásia sedem obetí

18.05.2024 08:25

Obytné oblasti mesta boli plné popadaných stromov a elektrického vedenia.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 643
Celková čítanosť: 3909147x
Priemerná čítanosť článkov: 6080x

Autor blogu

Archív