Založ si blog

Demokracia na Slovensku nie je? Republiku v diskusiách nezahliadneš, ale. ..

Sledujem už dlhší čas trendy televíznych staníc, že do diskusií sa jednoducho nedostávajú predstavitelia strán ako Republika či ĽSNS, Smer sa pomaly dostáva, aj keď myslím, že minulý týždeň brutálne valcoval Hlas. Vôbec mi tu nejde o to, že s niekým sympatizujem, alebo nie, ale skutočne tu ide o tú klasickú demokraciu. Zavolá sa Remišová, ktorej strana sa scvrkla na 1 osobu v parlamente, alebo Šimečka z PS a pre istotu stihne aj dve relácie za deň, no a najviac valcuje Hlas. V konečnom dôsledku to môže práve uškodiť a nie pomôcť daným stranám.
Ja naozaj chcem poznať ľudí a ich názory z Republiky či iných strán, ktoré sa objavujú v prieskumoch. Zatiaľ tu máme „Matelkove atomofky“ s ktorými prichádzajú už temer všetky strany. Toto, čo sa predstavuje v TV obrazovkách, to nie sú politici pre ľudí, ale pre seba a teraz skutočne píšem o všetkých. Vôbec nepoznajú problémy obyvateľov. Žijú vo svojej bubline a jediné, čo ich spája, je nenávisť voči niekomu z inej strany. Žerú sa v debatách bývalá koalícia nie s opozíciou, ale medzi sebou. Podobne sa medzi sebou žerú aj bývalí spolupartajníci, ale začína vyhrávať ten starší a mladší pritvrdzuje a stráca percentá. Mám obavy, že takýmto štýlom mu zahlásia po voľbách 9%.
Toto bude najväčšia kampaň papalášov, aká tu kedy bola. Nič také ako otvorené kandidátky, respektíve volení kandidáti členmi neexistuje. Bude to ruvačka aj medzi vlastnými o pozície na kandidátke! A prečo? Lebo máme najhorší volebný zákon! Nech rozhodnú len preferenčné krúžky bez 3% potrebných na prekrúžkovanie vo vlastnej strane. Nech už konečne niekto zruší to dotovanie politických strán zo štátneho rozpočtu a nech sa im zakážu aj pôžičky! Viem len jedno, že nebudem dávať hlas strane, ktorá sa tvári sociálne či súcitiaco s občanmi. Jednoducho preto, že to je niečo absurdné! Ako poslanci s tisícovými platmi dokážu od..bávať obyčajnú strednú vrstvu so svojimi kecami o tom, ako nám rozumejú! Tu to je namierené na všetky politické strany bez výnimky. Každý kandidát by mal zavesiť na portál svoj životopis a aj okrem straníckeho programu, svoj vlastný volebný program.
Kedysi vládne strany to dotiahli na takú úroveň, že dosadili pravdepodobne budúceho víťaza volieb Fica a jeho Smer až na piedestál. „Lebo Fico“ už jednoducho nezaberie. Politici začali žiť vo svojich bublinách a je to jedno či ľavica, alebo pravica – v konečnom dôsledku sú to darmožráči, ktorých v tvorbe HDP predbehne aj upratovačka, pretože z ich práce nie je žiaden úžitok. Ak by sme tu mali dobré zákony a len sem tam ich aktualizovali vzhľadom na vedecký vývoj, tak parlament by bol zbytočný. Lenže to tie zákony by asi museli tvoriť odborníci a nie tí, ktorých tam máme.

Otvorený list Lucii Ďuriš Nicholsonovej

02.12.2023

Pani europoslankyňa sa nám nejako rozpísala s tými otvorenými listami. Tak aj ja jej jeden píšem, nech sa tak trošku spamätá a pridá si na radiátoroch trošku tepla, pretože jej zamŕza mozog asi pri tých 17°C. Jeden poslala mladému Kaliňákovi a druhý ministerke kultúry Šimkovičovej. Čítal som si tie jej otvorené listy a nič som sa nedočítal. Vážená europoslankyňa, [...]

Plyn je drahý a bude ešte drahší vďaka sankciám, tak nech ho platí EÚ

29.11.2023

Veľmi zvláštne, že obyčajní ľudia, nie z Olajna blázna Matelka, ale fakt my ostatní, musíme doplácať na rozhodnutia EÚ. Ja nechcem priemernú burzovú cenu plynu za minulý rok, ale chcem plyn a cenu spred vyše dvoch rokov, ktorá bola vyrokovaná hoci aj s Ruskom na základe dlhodobých kontraktov. Za posledné dva roky stúpla cena plynu pre domácnosti cca o 50%, kto neverí nech [...]

Slovenské železnice pokračovanie hororu a pridáva sa aj Slovenská pošta. Pozor, zajtra prekvapí cestárov snehová kalamita, o ktorej už vedia cca 5 dní!

27.11.2023

Znovu tu máme extra adrenalínový zážitok z cestovania slovenskými železnicami spoločnosti ZSSK. Minulý týždeň sme zažili výluku vlakov na trati Lipany – Prešov až do Košíc. Napísali vraj z Prešova odchádzajú REXy načas, len akosi zabudli povedať, že dané vlaky už ďalej nepremávajú, respektíve boli zrušené. Tak vám cca 45 minútová cesta trvala 1:45. No nie sú [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 631
Celková čítanosť: 3813287x
Priemerná čítanosť článkov: 6043x

Autor blogu

Archív