Založ si blog

Demokracia na Slovensku nie je? Republiku v diskusiách nezahliadneš, ale. ..

Sledujem už dlhší čas trendy televíznych staníc, že do diskusií sa jednoducho nedostávajú predstavitelia strán ako Republika či ĽSNS, Smer sa pomaly dostáva, aj keď myslím, že minulý týždeň brutálne valcoval Hlas. Vôbec mi tu nejde o to, že s niekým sympatizujem, alebo nie, ale skutočne tu ide o tú klasickú demokraciu. Zavolá sa Remišová, ktorej strana sa scvrkla na 1 osobu v parlamente, alebo Šimečka z PS a pre istotu stihne aj dve relácie za deň, no a najviac valcuje Hlas. V konečnom dôsledku to môže práve uškodiť a nie pomôcť daným stranám.
Ja naozaj chcem poznať ľudí a ich názory z Republiky či iných strán, ktoré sa objavujú v prieskumoch. Zatiaľ tu máme „Matelkove atomofky“ s ktorými prichádzajú už temer všetky strany. Toto, čo sa predstavuje v TV obrazovkách, to nie sú politici pre ľudí, ale pre seba a teraz skutočne píšem o všetkých. Vôbec nepoznajú problémy obyvateľov. Žijú vo svojej bubline a jediné, čo ich spája, je nenávisť voči niekomu z inej strany. Žerú sa v debatách bývalá koalícia nie s opozíciou, ale medzi sebou. Podobne sa medzi sebou žerú aj bývalí spolupartajníci, ale začína vyhrávať ten starší a mladší pritvrdzuje a stráca percentá. Mám obavy, že takýmto štýlom mu zahlásia po voľbách 9%.
Toto bude najväčšia kampaň papalášov, aká tu kedy bola. Nič také ako otvorené kandidátky, respektíve volení kandidáti členmi neexistuje. Bude to ruvačka aj medzi vlastnými o pozície na kandidátke! A prečo? Lebo máme najhorší volebný zákon! Nech rozhodnú len preferenčné krúžky bez 3% potrebných na prekrúžkovanie vo vlastnej strane. Nech už konečne niekto zruší to dotovanie politických strán zo štátneho rozpočtu a nech sa im zakážu aj pôžičky! Viem len jedno, že nebudem dávať hlas strane, ktorá sa tvári sociálne či súcitiaco s občanmi. Jednoducho preto, že to je niečo absurdné! Ako poslanci s tisícovými platmi dokážu od..bávať obyčajnú strednú vrstvu so svojimi kecami o tom, ako nám rozumejú! Tu to je namierené na všetky politické strany bez výnimky. Každý kandidát by mal zavesiť na portál svoj životopis a aj okrem straníckeho programu, svoj vlastný volebný program.
Kedysi vládne strany to dotiahli na takú úroveň, že dosadili pravdepodobne budúceho víťaza volieb Fica a jeho Smer až na piedestál. „Lebo Fico“ už jednoducho nezaberie. Politici začali žiť vo svojich bublinách a je to jedno či ľavica, alebo pravica – v konečnom dôsledku sú to darmožráči, ktorých v tvorbe HDP predbehne aj upratovačka, pretože z ich práce nie je žiaden úžitok. Ak by sme tu mali dobré zákony a len sem tam ich aktualizovali vzhľadom na vedecký vývoj, tak parlament by bol zbytočný. Lenže to tie zákony by asi museli tvoriť odborníci a nie tí, ktorých tam máme.

Daň za prevod v bankách? Hromadná doprava, kolaps slušnosti a štátni zamestnanci idú do štrajku? A čo s Ursulou?

21.07.2024

Neviem, čo sú to za šumy, rubnúť nám novú daň za prevody alebo výbery z bánk. Trošku to odporuje tej celkovej miere digitalizácie, kde by sa skôr aj samotné poplatky v bankách mali znižovať, pretože už temer všetko je on-line a prakticky banku už nenavštevujem. Maximálne, ak mi zablokujú kartu pre vraj podozrivú platbu v zahraničí. Úroky z vašich peňazí na [...]

Pohoda v nepohode, Trump práve vyhral voľby a beriem vážne slová ministra Tarabu ohľadne vody

14.07.2024

Uhorková sezóna toto leto naozaj nie je. Udalosti sa dejú v jednom kuse. Pohoda sa z chýb nepoučila a opakuje ich. Toto nech však rozhodne komisia. Mňa skôr zaujíma prečo takýto komerčne stratový podnik, aspoň podľa výkazov v hlbokej strate a podľa liberálneho trhového prístupu by fakticky už nemal existovať, pretože trh rozhoduje, ešte stále funguje. Skôr ma zaujíma, [...]

Voda zaspievala, pán Soták s klubom 500 tak isto, alebo kto to celé vymyslel? PS sa postavilo za občanov a čo vláda? Občania sa majú načo tešiť.

10.07.2024

Blog sa skladá z dvoch častí. Tú prvú venujem človeku, ktorého som si vážil, ale to už pominulo. Klub 500 na čele s pánom Sotákom sa akosi začali veľmi angažovať v prípade pitnej vody. V prvom rade by som mu odporúčal, aby sa radšej venoval diagramu železo uhlík, máme vyštudované podobné odbory a technológia ma vždy bavila. Teraz však k meritu veci. Ak chce [...]

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Odporúčania EK nezohľadňujú mnohé opatrenia prijaté koalíciou. Susko: Správa je nevyvážená až zavádzajúca

24.07.2024 18:13, aktualizované: 20:51

Vo svojom stanovisku Fico zdôraznil, že príslušné rezorty budú s EK viesť ďalší dialóg.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 650
Celková čítanosť: 3961010x
Priemerná čítanosť článkov: 6094x

Autor blogu

Archív