Založ si blog

„Fašista“ Mazurek verzus neomarxista Mihály, alebo všetko je naopak, aj pochopenie „vitráže“ DPOH

Tak sa nám tu nejako ukazuje tá antifa v plnej paráde. Proti čomu bojovali, to sa z nich stalo. Mazurek sa už sto krát ospravedlnil za kocky a pokriky. Z označovaného fašistu (ostalo z tohto slova už len torzo nadávky) sa stal vcelku obhajca demokracie. Je to až neuveriteľné, ale je to tak. Vraj sa ľudia nemôžu meniť, lenže potom kto vysvetlí arogantný útok a slovník Mihályho? Ak by šlo o jednu facku, mohlo by sa to posúdiť ako náhodné prasknutie nervov spráškovaného chlapíka, ktorému po mixe s alkoholom praskli nervy. No na videu bol jasne vidno opakovaný útok na jemu nerovného súpera, ktorý je zjavne dôchodcom. Jazyk pána antifu je primitívny a vulgárny. Teda takto si predstavujem ultraliberálneho nácka v plnej paráde a žeby aj ideológiu jeho progresívnej tolerancie? Iste, v oboch táboroch sa nachádzajú extrémisti, ale tohto podporuje ešte aj Poliaček. Nuž, proti gustu žiaden dišputát. Len mám obavy, akým smerom by šlo Slovensko, ak by sa dostali k moci takí ľudia ako Mihály. V pohode môžem povedať, že práve takíto boli dozorcami v koncetrákoch, ešte si šľahnúť niečoho, aby sa mu dielo na odporcoch vydarilo a ide ako fúria. Kedysi aj možno slušne protestoval, no akosi sa vymkol spod kontroly. Doteraz vytýkajú Mazurekovi, že vraj sa nemôže zmeniť. Lenže presne tu je príklad, ako sa ľudia menia. Z označovaného fašistu sa stal poslanec v parlamente s podstatne lepším slovníkom a prehľadom, ako kedysi mal. No a z bojovníka proti fašizmu sa stalo to, proti čomu a komu bojoval. Arogantný, vulgárny a agresívny Mihály vyplakáva na internete, ako prišiel o prácu z hodiny na hodinu a ako musí brať prášky a myslieť na samovraždu. Verím tomu, že to je len hoax a to on nepísal. No a pani prezidentka? Tichučko! Sem tam niečo povie o nenávisti, ale mám pocit, že poslednú dobu je agresivita neoliberálov neskutočne vybičovaná. Áno, ľudia sa môžu zmeniť a aj sa menia. Z bojovníka proti korupcii ako Matelko sa stal minidiktátor s mesiášskym komplexom a notorickým klamstvom, ktorý na jedného kričí, že je plagiátor, ale na neho Matelka I. a posledného premúdreho nemá nikto! On totiž pre istotu tú diplomovku ani nenapísal, len ju odovzdal! Iste, Slovensko si zaslúži takú vládu, akých ma občanov. Ak vyhrá Olajno, nech vyhrá, ak PS, budiž. Ľudia rozhodli a rozhodnú. Podobne aj Smer či Hlas či Republika.

Ešte jeden postreh z toho pútača DPOH. Pani riaditeľke veľká vďaka. No a to myslím naozaj a úprimne. Až neskôr mi to doplo, že celá myšlienka je trošku inde. Mala to byť paródia na bývalý režim a ono sa z tohto stalo upozornenie na to, aká diktatúra nám tu chce vládnuť. Jednoznačné priority sú vyjadrené v ich ideovej propagande a autor ani nevie, ako sa do tohto trafil! Nuž, táto papierová vitráž nás upozorňuje na nástup novej diktatúry, zato autorovi veľká vďaka. Likvidácia národnej identity na úkor skutočne nepodstatných tém, o ktorých sa rozhoduje v kaviarni. No úžas. Orwell, ktorého aj Mihaly spomína a veľmi pochybuje, že ho vôbec čítal by sa dnešnej dobe vôbec nečudoval, len by skonštatoval. „Ja som vám to hovoril.“

Ešte jedna perla zo statusu toho arogantného neomarxistu či antifáka, či čo to je vlastne:
„Podobne ako Orwell, Picasso, Einstein, Martin Luther King, Hemingway, Janko Kráľ, Emma Goldmann, Rosa Luxemburg.“
Nuž, poznám životopisy týchto velikánov a fakt neviem, ako sa tento arogantný človiečik môže prirovnávať k týmto ľuďom. Čítal som Orwella, poznám prácu a život Picassa bol som v jeho múzeu, učil som sa Einsteinovi teóriu relativity atď. Vtipálek. To ich asi narýchlo vyhľadal v gúgli:-). Nuž, toto je progresívny neomarxizmus s nábehom na brutálnu diktatúru. V pohode môžeme takémuto správaniu a vystupovaniu dať nálepku fašistický liberalizmus, žiaden rozdiel medzi týmto správaním a národným socializmom.

No a po včerajšom zážitku z Kysaku, kedy vnútri stanice naši neprispôsobiví, smrad, špina ako v opičiarni a vonku sa v pohode premávali migranti čakajúci pravdepodobne na RJ, by už aj človek uvažoval, načo máme Políciu, keď ich nebolo, ale vôbec vidno??? Možno boli radi, že sa pokúsia odísť zo Slovenska. Len tie ich mobily a nekonečné hlasné hovory, akoby ich mali zadara. Len sa pamätám na covid a denno dennú buzeráciu a kontroly v Kysaku boli permanentné hliadky, aj keď sme išli dvaja, traja. Aj toto bude zohrávať moje rozhodovanie pri voľbách a v podstatnej miere.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717879x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív