Založ si blog

Po 150tke by mohla prísť na rad aj trebárs 41, 33, alebo úspešná 69 či nebodaj 88 a ako si predstavujem program pre živnostníkov.

Hlina, hlina, hlina s tou sa stretávam každý deň a tá moja sa dá formovať a dajú sa z nej urobiť nádherné a užitočné či umelecké kusy, ale „ten“ Hlina, ktorý len trpí vo vzťahu s manželkou a nevie ani v ktorom štáte mu študuje dcéra, tak to teda je iný level politickej hlúposti. Normálne som tie jeho drísty ani nedokázal vnímať. Keby vnímať, ale čo otvoril ústa tak to vypadla samá ….ovina. Iné sa nedá povedať. Saskári asi veľmi ľutujú, že ho pustili na svoju kandidátku. S Matelkom sa dobre dopĺňali ako bývalí kolegovia v PR politickej agitke. Za komančov by stáli v prvých radách a mávali by zástavami Matovič asi Stalinom a Hlina? Mávatkom. Musím konštatovať, že asi najslušnejší a v pohode bol Bekmatov, prekvapil ma vcelku pozitívne aj Huliak, Mazurek tradične dobre to zvládol a ja som mu normálne rozumel na rozdiel od Hlinu, ktorému vadili raz maskáče, raz nerozumel hovorenému slovu a myslím, že nerozumie ani sebe. Ak toto má byť politická PR, na ktorú vsadila Saska, tak vhodná pre šaška. Klus si protirečil a tak som si pozrel, čo vlastne vyštudoval a kde to učí.

No nič, debata vcelku o ničom. Hlas a PS sa nezúčastnili, veľká škoda. Osobne som zástancom toho, že každý jeden z kandidátov na poslanca by mal mať verejné vystúpenia a prejav ako písanou, tak aj hovorenou formou. Nemal by sa báť predstúpiť pred kamery. Dúfam, že televízia si pozve nabudúce aj iných kandidátov z iných pozícií a že dajú rovnakú možnosť aj ostatným kandidujúcim stranám. Navrhujem, aby televízia žrebovala čísla, ktoré sa zúčastnia debát, ale na takú 69tku alebo 88čku by som bol fakt zvedavý.

Teraz sa povenujem tomu návrhu pre živnostníkov v duchu, lepší živnostník v zamestnaní ako na úrade práce. Živnostníkom sa venujem už roky a vymieňali sme si názory aj s Miháľom, ktorý sám priznal obrovské rezervy.
1. Živnostník by mal každý rok začínať od nuly. Nikdy nevie, ako sa bude vyvíjať rok a jednoducho nemá na dlhodobé plánovanie. Z pohľadu výroby a záruk nesie celú ťarchu. Na rozdiel od veľkých firiem či as, s.r.o, atď..
2. Mal by ručiť len firemným majetkom.
3. Odvody by mali predstavovať 50% z terajšej sumy do 30 násobku priemernej mzdy v NH. Teda malo by sa to týkať obratu nie zisku. Týkať by sa to malo prioritne výrobných remeselných služieb. Teda remeselník ako umelecký kováč či krajčírka, ktorá vyrába s minimálnym podielom výroby 50% a viac.
4. Zjednodušené daňové priznanie, tak ako bolo kedysi a zjednotené.
5. Po podaní daňového priznania v prípade zisku rozdeliť možnosť doplatku sociálneho poistenia a daní. Teda príklad, ak je zisk 1000 €, daň by predstavovala napr. 200 € a doplatok tiež 200 €. To už by sa ale týkalo prípadov, ak by živnostník prekročil tých cca 30.000 € obratu.
Podotýkam, týkalo by sa to výsostne výroby u živnostníka s podielom výroby nových produktov 50% a viac. Tam, kde je určitá pridaná hodnota a takto by sa dali podporiť umelecko-remeselné produkty. Avšak ten začiatok od nuly, teda januára kalendárneho roku, by bol pre každého živnostníka so spomínaným obratom.
V prípade živnostníkov nie je problém ani tak daň, ako odvody a zodpovednosť ručením celým majetkom. Je to jednoducho diskriminačné opatrenie. Dalo by sa písať ešte veľa o napríklad vzniku cechov či odborných združení atď.. no na začiatok aj to by stačilo. Živnostník nebude plakať nad dôchodkom, ani sa pravdepodobne nedožije, on jednoducho potrebuje podnikať s čím menším administratívnym zaťažením a strachom z daňového. Potrebuje si jednoducho vyplniť daňové priznanie, ktoré by malo prednú a zadnú stranu. Príjmy – výdaje a zdaniteľná či nezdaniteľná čiastka, to je všetko.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

17.09.2023

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program! Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717817x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív