Založ si blog

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program!

Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako chcú riešiť školstvo či bytovú otázku. „Za peňeži i v Prahe dom“, aj tak sa u nás hovorí a takto narábajú vo financiách aj strany, ktoré kandidujú v nasledujúcich voľbách. Ficovi vychádza ale že úplne všetko. Nemusí ani s prstom pohnúť.
Ódor však zasiahol do kampane, aj keď mal byť ticho. Vraj aby sme sa nezobudili po voľbách v banánovej republike. Otázka znie: V akej republike žijeme teraz? No v republike, kde máme pri moci nezvolenú vládu. Máme tu vládu, ktorú menovala prezidentka, kedysi podpredsedníčka PS. Je pravdou, že Šimečka je už asi naozaj všade. Iné strany už televízie ani len nepozývajú. Tie menšie sú prakticky bez šance sa odprezentovať. Je aj to pravda, že Šimečka je hrozne nudný a bez riešení, len všeobecné frázy. No ja chcem vedieť, čo konkrétne chcú zmeniť. Napríklad v oblasti školstva – trebárs zrušiť zbytočný 9. ročník. Zaviesť do praxe projekt otvorenej školy, alebo zlepšiť vymožiteľnosť práva pri súdoch, kde musia ľudia čakať roky na spory, ktoré sú jasným porušením práv spotrebiteľa, ale spotrebiteľ sa nedomôže ničoho. Čo takto sprísniť farmársky zákon atď.. čo tak zaviesť pre živnostníkov zjednodušené DP či zníženie odvodov? Tomu som sa venoval už dostatočne dlho. Nie, oni riešia v prvom rade seba.
Teda – banánovú republiku už tu máme zopár mesiacov a banány po cca 1,69 € za kilo. Pozrel som si aj niektoré diskusie či blogerov a ostávam v nemom úžase ako tvrdia, že oni vedia kto vraví pravdu či klame, alebo kto je dobrý a kto zlý! Toto si nedovolí temer nikto, Čo je dobro, čo je zlo a čo pravda? Pravda je relatívna a záleží od prísunu informácií a môže sa meniť. Podobne dobro a zlo vzhľadom k čomu a k akým skutkom? Niekedy dobrá myšlienka môže spustiť lavínu zla. Veľmi by som bol opatrný v takýchto exaktných tvrdeniach. Relativita je proste všadeprítomná.

Kampaň je zo strany Olajno totálne zúfalá a nezvládnutá. Matelkovi I. neomylnému tečú nervy a robí všetko, aby sa nejako zviditeľnil. No darí sa mu to a dúfam, že už sa do parlamentu nedostane. Za túto politickú nekultúru môže práve Matelko. Bitky kandidátov, nadávky, totálne urážky v diskusiách či na weboch. Toto je už cez a ako si všímam, tak podstatne tak agresivitu a provokácie prejavujú zväčša sympatizanti progresívcov či olajnovcov. Jedným to ostalo a druhí sa nezmenili.

Daň za prevod v bankách? Hromadná doprava, kolaps slušnosti a štátni zamestnanci idú do štrajku? A čo s Ursulou?

21.07.2024

Neviem, čo sú to za šumy, rubnúť nám novú daň za prevody alebo výbery z bánk. Trošku to odporuje tej celkovej miere digitalizácie, kde by sa skôr aj samotné poplatky v bankách mali znižovať, pretože už temer všetko je on-line a prakticky banku už nenavštevujem. Maximálne, ak mi zablokujú kartu pre vraj podozrivú platbu v zahraničí. Úroky z vašich peňazí na [...]

Pohoda v nepohode, Trump práve vyhral voľby a beriem vážne slová ministra Tarabu ohľadne vody

14.07.2024

Uhorková sezóna toto leto naozaj nie je. Udalosti sa dejú v jednom kuse. Pohoda sa z chýb nepoučila a opakuje ich. Toto nech však rozhodne komisia. Mňa skôr zaujíma prečo takýto komerčne stratový podnik, aspoň podľa výkazov v hlbokej strate a podľa liberálneho trhového prístupu by fakticky už nemal existovať, pretože trh rozhoduje, ešte stále funguje. Skôr ma zaujíma, [...]

Voda zaspievala, pán Soták s klubom 500 tak isto, alebo kto to celé vymyslel? PS sa postavilo za občanov a čo vláda? Občania sa majú načo tešiť.

10.07.2024

Blog sa skladá z dvoch častí. Tú prvú venujem človeku, ktorého som si vážil, ale to už pominulo. Klub 500 na čele s pánom Sotákom sa akosi začali veľmi angažovať v prípade pitnej vody. V prvom rade by som mu odporúčal, aby sa radšej venoval diagramu železo uhlík, máme vyštudované podobné odbory a technológia ma vždy bavila. Teraz však k meritu veci. Ak chce [...]

medveď hnedý

Medveď v Šútove zaútočil na cyklistu, previezli ho do nemocnice

24.07.2024 22:15

Od začiatku roka do 1. júla eviduje Štátna ochrana prírody 793 hlásení o výskyte a strete medveďa s človekom.

Russia Ukraine Moscow Mood

Moskva láka svojich mužov na front. Za akú odmenu ich chce vidieť bojovať proti Ukrajincom?

24.07.2024 19:00

Rusko má zjavne problém s náborom mužov, ktorí sú ochotní zapojiť sa do invázie. Moskovský starosta oznámil, že mesto im ponúka vysokú prémiu.

Taraba, dúhová vlajka, lgbti

Dúhová vlajka so štátnym znakom? Taraba podal trestné oznámenie za hanobenie zástavy. Odborník: Taký trestný čin neexistuje

24.07.2024 19:00

Prípravu zákona v tejto súvislosti už avizoval aj predseda SNS Andrej Danko.

rokovanie vlády, Robert Fico,

Fico: Odporúčania EK nezohľadňujú mnohé opatrenia prijaté koalíciou. Susko: Správa je nevyvážená až zavádzajúca

24.07.2024 18:13, aktualizované: 20:51

Vo svojom stanovisku Fico zdôraznil, že príslušné rezorty budú s EK viesť ďalší dialóg.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 650
Celková čítanosť: 3960951x
Priemerná čítanosť článkov: 6094x

Autor blogu

Archív