Založ si blog

Pán Ódor, ale my už sme banánová republika! No a kampaň sa nám už zvrhla a kto za to môže?

Tieto voľby som znovu chcel prečítať a zhodnotiť jednotlivé programy strán, ale je to už zbytočné. Už to nie je o programoch, ale o útokoch strán na svojich súperov a ešte horšie. Strany útočia do svojich programovo spriaznených možných partnerov a to len kvôli percentám! Nerozhoduje program!

Neviem nič o tom, kto a ako chce pomôcť živnostníkom, poľnohospodárom, ako chcú riešiť školstvo či bytovú otázku. „Za peňeži i v Prahe dom“, aj tak sa u nás hovorí a takto narábajú vo financiách aj strany, ktoré kandidujú v nasledujúcich voľbách. Ficovi vychádza ale že úplne všetko. Nemusí ani s prstom pohnúť.
Ódor však zasiahol do kampane, aj keď mal byť ticho. Vraj aby sme sa nezobudili po voľbách v banánovej republike. Otázka znie: V akej republike žijeme teraz? No v republike, kde máme pri moci nezvolenú vládu. Máme tu vládu, ktorú menovala prezidentka, kedysi podpredsedníčka PS. Je pravdou, že Šimečka je už asi naozaj všade. Iné strany už televízie ani len nepozývajú. Tie menšie sú prakticky bez šance sa odprezentovať. Je aj to pravda, že Šimečka je hrozne nudný a bez riešení, len všeobecné frázy. No ja chcem vedieť, čo konkrétne chcú zmeniť. Napríklad v oblasti školstva – trebárs zrušiť zbytočný 9. ročník. Zaviesť do praxe projekt otvorenej školy, alebo zlepšiť vymožiteľnosť práva pri súdoch, kde musia ľudia čakať roky na spory, ktoré sú jasným porušením práv spotrebiteľa, ale spotrebiteľ sa nedomôže ničoho. Čo takto sprísniť farmársky zákon atď.. čo tak zaviesť pre živnostníkov zjednodušené DP či zníženie odvodov? Tomu som sa venoval už dostatočne dlho. Nie, oni riešia v prvom rade seba.
Teda – banánovú republiku už tu máme zopár mesiacov a banány po cca 1,69 € za kilo. Pozrel som si aj niektoré diskusie či blogerov a ostávam v nemom úžase ako tvrdia, že oni vedia kto vraví pravdu či klame, alebo kto je dobrý a kto zlý! Toto si nedovolí temer nikto, Čo je dobro, čo je zlo a čo pravda? Pravda je relatívna a záleží od prísunu informácií a môže sa meniť. Podobne dobro a zlo vzhľadom k čomu a k akým skutkom? Niekedy dobrá myšlienka môže spustiť lavínu zla. Veľmi by som bol opatrný v takýchto exaktných tvrdeniach. Relativita je proste všadeprítomná.

Kampaň je zo strany Olajno totálne zúfalá a nezvládnutá. Matelkovi I. neomylnému tečú nervy a robí všetko, aby sa nejako zviditeľnil. No darí sa mu to a dúfam, že už sa do parlamentu nedostane. Za túto politickú nekultúru môže práve Matelko. Bitky kandidátov, nadávky, totálne urážky v diskusiách či na weboch. Toto je už cez a ako si všímam, tak podstatne tak agresivitu a provokácie prejavujú zväčša sympatizanti progresívcov či olajnovcov. Jedným to ostalo a druhí sa nezmenili.

Pellegrini zvalcoval Šimečku a Fico s Kollárom mierna nuda. Na Markíze čistá katastrofa v podobe Demokratov, Modrých, Mostu . . . . a Matelko ohlásil atomofku o 14: 00 – Šulino tras sa!

24.09.2023

Dnes Pelé, ale že úplne pôsobil skôr ako trpezlivý učiteľ žiaka Šimečku. Plynulý prejav Pellegriniho v celku distingvovaný a s náhľadom človeka, ktorý v politike pôsobil. Šimečka má určitú rečovú vadu a veľmi ťažko sa mi počúva jeho sekaný prejav, kde sa mi zdá, že nad každým slovíčkom rozmýšľa, aby sa náhodou „nezasekol“. Už to nie je ani o [...]

Osadnícke Olajno kampaňuje, Pročko dostal vajcom po hlave, raptor vrieska, kade chodí a lepšiu antikampaň si Matelko vymyslieť nemohol.

19.09.2023

Ja už fakt neviem. No byť na mieste niektorých ľudí na kandidátke Olajna, asi odídem. Takú hanbu, ako si robia títo „spasitelia“, ktorým sa rozpadla ústavná vláda, až do trpkého konca predčasných volieb. Toto sa tak často nevidí. Matelko sa už môže spoľahnúť akurát na tých, ktorým nasľuboval 500 €, ktoré nikto nikdy neuvidí. Už im jednoducho dočista preplo. [...]

Igiot znovu v akcii, migranti do Afriky a pozrel som si včerajšie debaty. Prezidentka jednoducho nezvládla tlak a prepočítala sa.

15.09.2023

Tak ja neviem, ale kto ešte chce voliť Miláška osád Igiho I. sebastredného a posledného zapísaného do učebníc, tak nech ho volí. Mali sme tu tri a pol ročnú psychiatriu aj s vyvrcholením, za ktorý môže nemalou vinou aj prezidentka. Voľby mohli byť v júni a už by bolo po cirkuse. Namiesto toho tu máme nemastnú, neslanú vládu, ktorá fakticky nezmôže vôbec nič. Máme [...]

draxler, pr, nepouzivat

Naozaj vám politické strany chcú dobre? Exminister v tom má jasno a voličom posiela rady

25.09.2023 00:00

O tom, ako politici lákajú voličov sme sa porozprávali s Jurajom Draxlerom, bývalým ministrom školstva a zároveň tvárou iniciatívy Voľte s rozumom.

británia polícia

Londýnski policajti sa po zabití mladíka húfne zriekajú strelných zbraní

24.09.2023 22:02

Ddôstojník, ktorý vlani smrteľne postrelil muža do hlavy, je označovaný len ako NX121.

niger

Francúzsko vyhovie pučistom a odíde z Nigeru: Po veľvyslancovi aj 1 500 vojakov

24.09.2023 21:38

V polovici septembra Macron povedal, že diplomat je v krajine držaný pučistami ako rukojemník.

ukrajina

Kremeľ do boja nasadil nové zbrane: Cenzúru internetu, zákaz vychádzania či sledovanie telefónov

24.09.2023 21:08

Cieľom je podľa výnosu zamedziť sabotážam a špionáži.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 618
Celková čítanosť: 3717805x
Priemerná čítanosť článkov: 6016x

Autor blogu

Kategórie

Archív