Založ si blog

Plyn je drahý a bude ešte drahší vďaka sankciám, tak nech ho platí EÚ

Veľmi zvláštne, že obyčajní ľudia, nie z Olajna blázna Matelka, ale fakt my ostatní, musíme doplácať na rozhodnutia EÚ. Ja nechcem priemernú burzovú cenu plynu za minulý rok, ale chcem plyn a cenu spred vyše dvoch rokov, ktorá bola vyrokovaná hoci aj s Ruskom na základe dlhodobých kontraktov.
Za posledné dva roky stúpla cena plynu pre domácnosti cca o 50%, kto neverí nech si pozrie spotrebu a poplatky spred dvoch rokov a porovná s terajšou. Stali sme sa rukojemníkmi zlých rozhodnutí. Ak schudobnieme vďaka tzv. sankciám a začnú sa nepokoje, takto asi Ukrajine pomáhať nebudeme. Choré rozhodnutia chorých ľudí bez absolútnej analýzy dopadu.
Navrhované zvýšenie cien o 94% nie je normálne a je to taká guľa Matelkovsko-Hegerovsko-Odorovskej vlády bez riešení. Nechajte na občanov, či chcú ruský plyn za pôvodné ceny, alebo ten trhový. Stali sme sa doslova väzňami energií. Nič nebolo pripravené a nič nie je pripravené a celé zelené šialenstvo a prechod na elektrinu nás privedie do krachu. Orientovať sa len na jeden druh energie je niečo neskutočne hlúpe. Vždy si to odser.e občan. Je jasné, že Bruselu to je jedno pri ich platoch, ale Matelkovi sa podaril husársky kúsok a doviedol nás do plnej chudoby štátov EÚ aj napriek €. Bol som nedávno v Španielsku a tí majú nižšie ceny ako my. Všade naokolo sú nižšie ceny a Rakúsko má aj kvalitnejšie potraviny a ceny energií sa ich pri ich platoch veľmi nedotýkajú.
Nová vláda má pred sebou problém a budem otvorený. Ani celoplošná dotácia nie je dobrý nápad. Osobne by som navrhoval dotáciu na jeden dom jedného majiteľa s trvalým pobytom podľa LV a odberného miesta. Čo by to znamenalo? Jednoducho, kto vlastní dve a viac nehnuteľností, by mal regulovanú cenu len na tú jednu. Podobne by to bolo aj s metrážou a spotrebou a mesačným deklarovaným príjmom. Poslanci pri ich platoch nepotrebujú dotované energie.
Určite by som však zaviedol tzv. sankčný poplatok voči EÚ. Teda, kto by chcel odoberať naďalej ruský plyn za pôvodné ceny a nesúhlasí s takými sankciami, ako boli uvalené, tak týmto by EÚ doplácala rozdiel v cene. Teda ostala by možnosť aj pre tých, čo so sankciami a trhovými cenami súhlasia. Tých by sa regulované ceny netýkali, ale ostali by im trhové. To by bolo spravodlivé. Sankcie nemali predsa postihovať obyčajných obyvateľov krajín EÚ, ale Rusko a nejako sa nám to otočilo.
Postupne sa vyčerpáva celá EÚ, o tom niet pochýb a postupne sa dostávame do recesie. Aj bohatá časť začína chudobnieť a špirála sa začína otvárať. Spotreba sa postupne znižuje a produkcia bude klesať. Čína nás už dávno valcuje so spotrebným tovarom. Suroviny nemáme a zelená politika nám už zakáže aj grgať, to druhé už chce zakázať aj zvieratám. Momentálne tu máme tri aktívne vulkány, kam sa hrabe celý svet s produkciou CO2.
Matelko klamal, že energie sa nezdražovali, ibaže každý, kto platil faktúry vie, že opäť raz klamal. Regulačný úrad by som asi zrušil, toto nie je regulácia, ale zderstvo. Celé zle.

Matelkova schizofrénia pokračuje a PS vládla aj s prezidentkou v podobe Ódora a Remišová je fakt taká tup. .. .. ?

02.02.2024

Z veľkej časti za toto, čo sa deje na Slovensku, môže práve prezidentka a to vyhlásením volieb namiesto možného júna až v jeseni 2023. Ódor bol jednoznačne spriaznený premiér prezidentky a nie nejaká úradnícka vláda. Jednoducho sa PS potrebovalo etablovať a nahnať si percentá. Možno šla prezidentka zháňať sponzorov do Kanady pre Korčoka. Nechajme sa prekvapiť. Toto [...]

Šmejdi z Globadvise Paxy, ako zlepšiť bezpečnosť na školách a ako je to s tými petíciami online

27.01.2024

Znovu sa nám na Slovensku rozmnožili šmejdi v akcii, ktorí nie sú schopní ani len firmu, pod ktorou pracujú, zverejniť. Znovu tu máme nešvár a niektorí dôchodcovia a známi ma oslovili, že čo to je zač? Každému vždy radím, overte si firmu, či vôbec existuje, kde má sídlo, IČO a DIČ a pod.. No poniektorí ako keby hrach na stenu hádzali. Veria všetkému, čo sa píše v [...]

Dal som za pravdu aj Čaputovej, ale Pellegrini bude lepší a ďalší blud z dielne Olajna

20.01.2024

Po prejave prezidentky som musel dať v niektorých postrehoch za pravdu. Tú zmenu a znižovanie premlčacích dôb a trestov by som naopak zvyšoval a nie znižoval. Skutočne sa môže stať, že určité skupiny spoluobčanov si to vysvetlia ako pozvánku do vášho domu na akýkoľvek nákup zadara! Namiesto toho, aby Fico splnil svoj dávny sľub o sprísnení farmárskeho zákona sa stal [...]

Interrupcie / Eiffelova veža /

Francúzsky parlament schválil ústavné právo žien na interrupciu

04.03.2024 19:53

Francúzsko sa tak stane prvou krajinou na sveta, ktorá bude ženám ústavou garantovať právo na ukončenie tehotenstva.

Jack Teixeira

Američan Teixeira priznal vynesenie tajných armádnych informácií

04.03.2024 19:21

Gardista Jack Teixeira predtým pred súdom vyhlasoval, že je nevinný.

Peter Pellegrini / Cyprus / Mierová misia UNFICYP /

Pellegrini na Cypre. Rokoval o cyperskej otázke, vyznamenal vojakov, pozdravil futbalistov

04.03.2024 18:58

Pellegrini zdôraznil, že aj v prípade Cypru drží SR líniu v tom, že nikdy neuzná odtrhnutie územia jednostranným rozhodnutím.

Margrethe Vestagerová, Apple

Eurokomisia udelila spoločnosti Apple pokutu vyše 1,8 miliardy eur pre streamovanie hudby

04.03.2024 18:40

Pokuta pre Apple je len zlomok z pokút vo výške 8,25 miliardy eur, ktoré Komisia udelila Googlu v troch prípadoch v predchádzajúcom desaťročí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 637
Celková čítanosť: 3864212x
Priemerná čítanosť článkov: 6066x

Autor blogu

Archív