Založ si blog

Otvorený list Lucii Ďuriš Nicholsonovej

Pani europoslankyňa sa nám nejako rozpísala s tými otvorenými listami. Tak aj ja jej jeden píšem, nech sa tak trošku spamätá a pridá si na radiátoroch trošku tepla, pretože jej zamŕza mozog asi pri tých 17°C. Jeden poslala mladému Kaliňákovi a druhý ministerke kultúry Šimkovičovej. Čítal som si tie jej otvorené listy a nič som sa nedočítal.
Vážená europoslankyňa, ak chcete niekoho poučovať, ako má vystupovať, tak sa pozrite do zrkadla! Slovensko nie je vaše, ale naše! Nežijete tu už dosť dlho, kritizovať Erika Kaliňáka za jeho rozhovor môžete a z pohľadu opozičného Jabĺčka, ktoré sa nikam nedogúľalo a skončilo v minulosti, je to tak trošku mimo reality. Z Bruselu je ľahko písať o niečom, o čom nemáte ani šajny.
Písať drísty o slobodných médiách, teda tých vašich, je také „úžasné“. Ak nebudú politici komunikovať s niektorými vybranými médiami, tak nech nekomunikujú! Ani vy nekomunikujete s inými médiami, ktoré sa vám nepáčia a sú tzv. alternatívne. Dosť sme sa aj od vás a iných politikov či napríklad Sabaku napočúvali, aká je vakcína proti covidu bezpečná a dokonca, že ani nenakazia zaočkovaní iných ľudí a podobné drísty. Zakázali ste iné webové stránky a v súčasnosti brojíte proti alternatíve a idete schvaľovať cenzúru! To je sloboda názoru, alebo nacistická terminológia príkazov?
Ľudia nech si vyberú informácie a názory a pravda sa ukáže. Nie ste v práve niekomu rozkazovať, čo má čo nemá počúvať a čítať! Kaliňák urobil aj chyby v danom rozhovore, kde bol na neho teda riadne nabrúsený redaktor. Napríklad ak sa ho redaktor opýtal, odkiaľ čerpal štatistiky, tak mu stačilo odpovedať: z výsledkov volieb! To úplne stačilo.
Štatistiky sa dajú akokoľvek prekrútiť, preto nie sú príliš relevantné. Pani Nicholsonová, vy ste sa obuli do ministerky kultúry Šimkovičovej a to kvôli obrazu. Urobili ste obrovskú chybu! Podobne ako Kaliňák. Zovšeobecnili ste si, čo je kultúra či umenie.
Nie všetko musí byť pre každého umením! No a nie každé umenie patrí do kultúry. Kultúra môže byť iba v určitej skupine a preto ju tiež nemožno zovšeobecniť. Podobne, nie každé dielo môže byť vydarené ani od svetového umelca. Čosi o tom viem a dovolím si tvrdiť, že viac ako vy, pani Nicholsonová. Môžeme o to viesť debaty, nemám problém. Navážať sa však takto z Bruselu do predstaviteľov súčasnej vlády je vaše právo, ale keby to malo aspoň hlavu a pätu. Je to skôr vreskot Jabloka, ktorý sa asimiloval s cieľom vidiny dobrej pozície na kandidátke do inej strany. Ešte aj názov vašej strany ste si požičali z Ruska! To sú vaše poznatky a kultúra, radšej si dorobte tie školy a najlepšie v oblasti umenia a kultúry. A áno, aj ministerka má právo vyjadriť sa a povedať, že sa jej niečo nepáči. Možno patrí do inej kultúrnej skupiny ak vy! Ak chcete presadzovať vaše kultúrne hodnoty, tak vyhrajte voľby! Ľudia vo voľbách vám dali odpoveď, čo si o vašej kultúre a umení myslia.

Matelkova schizofrénia pokračuje a PS vládla aj s prezidentkou v podobe Ódora a Remišová je fakt taká tup. .. .. ?

02.02.2024

Z veľkej časti za toto, čo sa deje na Slovensku, môže práve prezidentka a to vyhlásením volieb namiesto možného júna až v jeseni 2023. Ódor bol jednoznačne spriaznený premiér prezidentky a nie nejaká úradnícka vláda. Jednoducho sa PS potrebovalo etablovať a nahnať si percentá. Možno šla prezidentka zháňať sponzorov do Kanady pre Korčoka. Nechajme sa prekvapiť. Toto [...]

Šmejdi z Globadvise Paxy, ako zlepšiť bezpečnosť na školách a ako je to s tými petíciami online

27.01.2024

Znovu sa nám na Slovensku rozmnožili šmejdi v akcii, ktorí nie sú schopní ani len firmu, pod ktorou pracujú, zverejniť. Znovu tu máme nešvár a niektorí dôchodcovia a známi ma oslovili, že čo to je zač? Každému vždy radím, overte si firmu, či vôbec existuje, kde má sídlo, IČO a DIČ a pod.. No poniektorí ako keby hrach na stenu hádzali. Veria všetkému, čo sa píše v [...]

Dal som za pravdu aj Čaputovej, ale Pellegrini bude lepší a ďalší blud z dielne Olajna

20.01.2024

Po prejave prezidentky som musel dať v niektorých postrehoch za pravdu. Tú zmenu a znižovanie premlčacích dôb a trestov by som naopak zvyšoval a nie znižoval. Skutočne sa môže stať, že určité skupiny spoluobčanov si to vysvetlia ako pozvánku do vášho domu na akýkoľvek nákup zadara! Namiesto toho, aby Fico splnil svoj dávny sľub o sprísnení farmárskeho zákona sa stal [...]

Tusk

Tusk kritizoval šéfov diplomacie Slovenska a Maďarska za schôdzku s Lavrovom

04.03.2024 17:42

Poľský premiér viedol, že ich názory na Rusko a Ukrajinu sú až príliš odlišné.

izrael, palestína, ramalláh

Izrael podnikol najväčšiu raziu v Ramalláhu za posledné roky

04.03.2024 17:00

Súbežne s vojnou v Pásme Gazy eskalovalo tiež násilie na území Západného brehu Jordánu, ktoré Izrael okupuje od vojny z roku 1967.

Vakcína / Očkovanie /

Rezort zdravotníctva spúšťa očkovanie novou vakcínou proti ochoreniu COVID-19

04.03.2024 16:38

Očkovaciu látku je možné aplikovať osobám vo veku 12 rokov a starším.

Trump

Trump sa môže zúčastniť primárok v Colorade, rozhodol Najvyšší súd

04.03.2024 16:30

Súd sa zaoberal Trumpovou účasťou vo voľbách vzhľadom na jeho úlohu v nepokojoch v Kapitole z januára 2021.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 637
Celková čítanosť: 3864177x
Priemerná čítanosť článkov: 6066x

Autor blogu

Archív