Založ si blog

Protesty proti vláde? Vtipálkovia! Truban nech do diskusií radšej nechodí a nech si dá so Sulíkom niečo v bare. Matelko horší ako čert a sankcie proti Rusku naozaj zabrali?

Len stručne pred Vianocami, čo nám to tu politici predvádzajú. Bombové titulky z protestov proti vláde, kde ich bolo vraj niekoľko tisíc. Podľa odhadov RTVS to bolo tak do 2.000 priaznivcov troch politických strán v epicentre ich centrál a to v Bratislave. Na Matelkovom proteste sa nevie, či bolo viac novinárov, okoloidúcich, alebo tzv. olajnovských predstaviteľov. Chudák Igiot I. postrádateľný stále dokáže preraziť dno! Naposledy to znovu posr…l pred deťmi po ich vystúpení v parlamente. Čistá katastrofa na dvoch nohách určená pre psychiatra. Vedúca súboru to povedala jasne a napriamo. Parafrázujem: „Je to čert! Toho deti nepočúvajte!“. Ten nemá kúska hanby v sebe. Ukázalo sa to aj na jeho trápnom proteste. 500-ky asi nezabrali a Fiatky v uliciach nejako nevidím. K tým tisícovým protestom. Jedna redaktora, myslím z JOJky sa pýtala, či vládu tieto protesty neoslovia? Ja sa jej pýtam, aj súčasnej opozície, prečo ich neoslovili protestujúci za ich vládnutia počas covid teroru? Môže teraz protestovať aj pol milióna, už to s nikým nepohne! Nastavili ste tak meter, tak sa vám to vráti ako bumerang.
Pozrel som si aj diskusiu na JOJke a to Trubana so Sakovou. Čistá nevedomosť zo strany Trubana a otrepané frázy ako z predvolebnej kampane. Nevedel uviesť ani jeden jediný príklad, ako by súčasnú situáciu riešili oni v takom krátkom čase, čo bolo spôsobené aj ich bývalou spolustranníčkou. Ak je on ten odborník na hospodárstvo, tak nás boh ochraňuj pred takouto odbornosťou! Fakt by ho mal Sulík pozvať niekam, kde by si spolu dali 5 gramov bieleho a vypili by celý bar.
Vrátim sa k „úspešným“ sankciám proti Rusku. Stačí k tým za plyn. Predpokladané straty a prechod Nemecka do recesie predstavujú doteraz len v podobe plynu stratu pre EÚ cca 600 miliárd €, a ak to bude takto ďalej pokračovať, tak každý rok budú predstavovať cca 400 miliárd € a to len straty z plynu. Ak sa preklopí Nemecko do hlbšej recesie, potiahne s ním už aj ostatné satelity a my sme prví na rane. Zatiaľ si hovieme vďaka nízkym platom, ale aj to raz skončí, pretože klesne kúpyschopnosť. Čo sa už prejavilo na realitnom trhu a pôjde do takto ďalej. Kto je víťazom sankcií? Jednoznačne Čína, India atď. majú lacné základné suroviny k výrobe. EÚ nie je pre nich konkurencia a cenami im nemôžeme konkurovať, ani výrobou, ani množstvom. Ešte na začiatku konfliktu som písal o tom, že Rusko to bude jednoducho naťahovať, bude skúšať západné zbrane, ktoré im privezieme priamo pod nos. Prečítajte si články na yahoo či BBC, tam sa o tom píše podstatne viac a ináč ako u nás.

Matelkova schizofrénia pokračuje a PS vládla aj s prezidentkou v podobe Ódora a Remišová je fakt taká tup. .. .. ?

02.02.2024

Z veľkej časti za toto, čo sa deje na Slovensku, môže práve prezidentka a to vyhlásením volieb namiesto možného júna až v jeseni 2023. Ódor bol jednoznačne spriaznený premiér prezidentky a nie nejaká úradnícka vláda. Jednoducho sa PS potrebovalo etablovať a nahnať si percentá. Možno šla prezidentka zháňať sponzorov do Kanady pre Korčoka. Nechajme sa prekvapiť. Toto [...]

Šmejdi z Globadvise Paxy, ako zlepšiť bezpečnosť na školách a ako je to s tými petíciami online

27.01.2024

Znovu sa nám na Slovensku rozmnožili šmejdi v akcii, ktorí nie sú schopní ani len firmu, pod ktorou pracujú, zverejniť. Znovu tu máme nešvár a niektorí dôchodcovia a známi ma oslovili, že čo to je zač? Každému vždy radím, overte si firmu, či vôbec existuje, kde má sídlo, IČO a DIČ a pod.. No poniektorí ako keby hrach na stenu hádzali. Veria všetkému, čo sa píše v [...]

Dal som za pravdu aj Čaputovej, ale Pellegrini bude lepší a ďalší blud z dielne Olajna

20.01.2024

Po prejave prezidentky som musel dať v niektorých postrehoch za pravdu. Tú zmenu a znižovanie premlčacích dôb a trestov by som naopak zvyšoval a nie znižoval. Skutočne sa môže stať, že určité skupiny spoluobčanov si to vysvetlia ako pozvánku do vášho domu na akýkoľvek nákup zadara! Namiesto toho, aby Fico splnil svoj dávny sľub o sprísnení farmárskeho zákona sa stal [...]

Jack Teixeira

Američan Teixeira priznal vynesenie tajných armádnych informácií

04.03.2024 19:21

Gardista Jack Teixeira predtým pred súdom vyhlasoval, že je nevinný.

Peter Pellegrini / Cyprus / Mierová misia UNFICYP /

Pellegrini na Cypre. Rokoval o cyperskej otázke, vyznamenal vojakov, pozdravil futbalistov

04.03.2024 18:58

Pellegrini zdôraznil, že aj v prípade Cypru drží SR líniu v tom, že nikdy neuzná odtrhnutie územia jednostranným rozhodnutím.

Margrethe Vestagerová, Apple

Eurokomisia udelila spoločnosti Apple pokutu vyše 1,8 miliardy eur pre streamovanie hudby

04.03.2024 18:40

Pokuta pre Apple je len zlomok z pokút vo výške 8,25 miliardy eur, ktoré Komisia udelila Googlu v troch prípadoch v predchádzajúcom desaťročí.

Tusk

Tusk kritizoval šéfov diplomacie Slovenska a Maďarska za schôdzku s Lavrovom

04.03.2024 17:42

Poľský premiér viedol, že ich názory na Rusko a Ukrajinu sú až príliš odlišné.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 637
Celková čítanosť: 3864201x
Priemerná čítanosť článkov: 6066x

Autor blogu

Archív