Založ si blog

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých prezidentských voľbách, že si musia opraviť názor o myslení väčšiny.
Pellegrini vyhral a vôbec to nebolo o maličký kúsok a dokonca ani zahraniční Slováci by nepomohli. Tu však ide o niečo úplne iné. Vreskot neoliberálnej kaviarne a neúmerná frustrácia pre nič, je poľutovaniahodná. Proste prehrali. Tie útoky smerom na Pellegriniho alebo voličov sú priam úbohé. Ak by útočili len do politikov, tak to aj prehliadnem, ale ak útočia do voličov a dokonca aj najväčšej časti, o ktorej sa tu nerozpráva, a to o voličoch, ktorí nevolili a ktorým to je tak akurát jedno! Teda tento počet ľudí ktorým boli tieto voľby ukradnuté a nič pre nich neznamenali predstavoval najväčší tábor v podobe cca 1,7 mil. obyvateľov.

Ak je skutočne výtlak liberálnej kaviarne cca 1,2 mil., tak to skutočne nepredstavuje väčšinový názor. Teda 30-40% voličov kašle na celé voľby aj na politiku. Korčok si prehral voľby sám a veľmi mu k tomu pomohla aj nezmyselná propaganda z ČR vo forme vypovedania spolupráce na najvyššej úrovni, klinec zarazil Matelko, ktorého má každý už len za šaša, len on to ešte nezistil. Keď sme trošku rozoberali problém, aké chyby urobil Korčok, tak jednou z mega chýb, bolo ukázanie podporovateľov v podobe dua Mirinda a to politických mŕtvol Dzurindu a Mikloša. Ešte aj poniektorí, ktorí ho chceli voliť, keď videli reportáže, že kto ho podporuje, jednoducho odskočili. Pellegrini ani nemusel nič robiť, aby vyhral voľby. Ľudia mali toho dosť a áno, vyhral aj s podporou Republiky, Harabina, SNS, Smeru a ostatných menších strán a sympatizantov, ktorí ho nakoniec zvolili za prezidenta.

Také vyplákavanie a hejtovanie budúceho prezidenta som nezažil v žiadnych voľbách a také útoky na politikov a hlavne voličov zo strany sklamaných opozičných voličov sú neakceptovateľné. 1,7 mil. ľudí to bolo fakt jedno a 1,4 mil. si zvolilo Pellegriniho, jednoducho sú v menšine a to v poriadnej.

Čo to však ukázalo? Hlavne pre tzv. „národné“ strany, jednoducho už tu nemáme miesto pre viacero národných strán a v budúcnosti bude musieť uvažovať SNS aj Republika a ostatné menšie strany nad spoluprácou a tvorbou koalícií. Eurovoľby už nebudú až také úspešné pre vládne strany. Osobne zastávam názor, že rozhodnú mená na kandidátkach, ľudia by sa tiež mohli spamätať a zorganizovať tak ako pri prezidentských voľbách, síce máme len 15 poslaneckých miest, ale aj voliči by sa mali sústrediť na toho, koho tam chcú. Tu len dávam typ, že dve strany budú určite dominovať a to Smer a PS a osobne si myslím, že bez šancí nie je Republika. Smer zvedie súboj s Hlasom, ale Smer pravdepodobne drvivo vyhrá, Republika s SNS – tu bude víťaz Republika, PS s SaS – tu nie som si istý, ale skôr podľa kandidátky by som vsadil na Sulíka, aj keď má PS silné zázemie, ale temer žiadne osobnosti, KDH je otázka, po zbabranej podpore Korčokovi si osobne myslím, že viac voličov preskočí na stranu Smeru či Republiky (asi je načase založiť Kresťanské konzervatívne hnutie).

Všetko však môže byť úplne inak, ak sa zúčastní aspoň 30% voličov bol by to menší zázrak.
Vraj sa koaliční politici dohodli, že nebudú chodiť do politických diskusií v súkromných televíziách. Vďaka za takéto rozhodnutie a ušetrenie nervov a času.

Peter Pellegrini si pripísal ďalšie P, Matovič ďalší prúser a Šimečka je asi podľa jemu vlastnému humoru d. .. l.

16.06.2024

Máme nového prezidenta, ktorý si pripísal ďalšie P k svojmu menu. Už bude navždy Prezident Peter Pellegrini. Prejav bol možno podľa niektorých dlhý, ale fakt bol dobrý a lepší som jednoducho nepočul. Darmo sa Shooty zhovadil so svojou karikatúrou, ide len v deb…ných intenciách Denníka N a jeho redaktorov. Začnem asi používať slovník týchto pseudonovinárov, veď to [...]

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

28.05.2024

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť [...]

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

18.05.2024

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia [...]

migranti

Lamanšský prieliv prekročilo v utorok najviac migrantov v tomto roku

19.06.2024 19:26

Celkový počet migrantov, ktorí tento rok túto cestu absolvovali, stúpol na vyše 12-tisíc.

ÚS SR: Sídlo Ústavného súdu SR v Košiciach

Poslanci nezvolili ani jedného kandidáta na sudcu ÚS, voľbu budú opakovať

19.06.2024 19:14

Z piatich uchádzačov nezískal žiaden potrebný počet hlasov.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Lex atentát prechádza expresne a bez diskusie. Odborníci zmeny kritizujú, Kolíková hovorí o hrozbe policajného štátu

19.06.2024 19:00

Výhrady má aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský, ale aj Súdna rada SR.

izrael, libanon

Hizballáh aj napriek hrozbám opäť útočil na Izrael

19.06.2024 18:54

Hnutie tak spravilo aj napriek utorkovým hrozbám Izraela o totálnej vojne.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 3933656x
Priemerná čítanosť článkov: 6089x

Autor blogu

Archív