Čaputová sa prišla pozrieť na východ, USA konečne priznalo farbu, že chce oslabiť Rusko a Fico plače nad rozliatym mliekom

Prezidentka vraj prišla na východ. Jáj, takéto PR si robiť na východe, kde nič nie je? Ani by som sa nečudoval, ak by s tým bolo spojené odovzdávanie vojenskej pomoci Ukrajine. Ono tých zopár Migov hore dolu. Radšej zrušme armádu a vyhlásme neutralitu. Bude to lacnejšie. Doslova trápne PR prezidentky v Prešove. Hneď nato sa zapojila do politiky proti Ficovi a zrušila svoju „nestrannosť“ čo v prípade obvinených vyšetrovateľov neurobila, aktívne ich bránila. Nuž, ono Čaputová nie je nestranná a nikdy nebola. Vraj bojuje Fico politicky! No a ako má vážená pani bojovať? Ako na Ukrajine, či ako? Veď je politik, s chybami, ale je v politike podstatne dlhšie ako pani Čaputová. No Čaputová nasadla na politickú vlnu veľmi rýchlo, ako bojuje ona, keď poslal S-300 na Ukrajinu? Veď je veliteľ armády, ktorá o chvíľu nebude mať ani letectvo a ešte aj Zuzany pošle na Ukrajinu a možno je tu práve kvôli tomu. Len nech tú jednu nezabudne poslať.
Na druhej strane musím pripomenúť aj Ficove prešľapy, vďaka ktorým tu je tento stav. Práve Smer umožnil súčasnej saralabande sa dostať k moci svojou laxnosťou a myslel si, že je nedotknuteľný. Odpútal sa od reality a saralabnada ho dokonca predstihla za veľmi krátky čas a dosadí ho naspäť. Práve Fico zriadil NAKU a špeciálnu prokuratúru, jeho vláda nakúpila na čele s Dankom F-16, dokonca za Smeru sa podporovali vo veľkom mimovládky, pretože sa chcel zapáčiť „západu“. No západ ho hodil cez palubu. Veľmi dobre si pamätám na Fica a Harabina a vznik zákona o hanobení rasy …., alebo ešte lepšie si pamätám, ako si tlieskali pri zrušení Mečiarových amnestií. To všetko malo byť oku lahodiace neoliberálom. Stalo sa a teraz len žne svoju nepredvídanosť, podobne ako v hlúpej kampani, keď na Kisku vytiahol Maďarič scientológov. Práve takéto prešľapy ho pripravili o značnú časť hlasov u tej obyčajnej verejnosti. Nič sa však nemení na tom, že súčasný stav sa rovná diktátu a súčasná vláda je na tom mentálne aj vedomostne podstatne horšie ako tie predchádzajúce. Nemajú riešenia, nevedia robiť absolútne nič. Ich zákon o hmotnej zodpovednosti verejných činiteľov sa utopil v Pročkovej trápnošou, ktorej je „generálnym“ riaditeľom. Schvália ho tak mesiac pred ukončením svojho pôsobenia, ktoré bude určite zapísané do análov Slovákov ako zatiaľ najhoršia vláda všetkých čias.
Konečne USA priznalo, že im dodávkou zbraní ide prioritne o oslabenie Ruska. Ukrajinci už zbrane zadara nedostanú, už to budú pôžičky. Ešte zopár krajín z EÚ sa zbaví svojich starých zásob a už sa bude cvakať za nové zbrane. Ďalší hoax sa stal pravdou a to, že USA a NATO budú bojovať do posledného Ukrajinca za oslabenie Ruska. Je to z pohľadu ekonomického podstatne lepšie, ak sa dodávajú len zbrane a skúša sa sila nepriateľa, ako keby sa mali zapojiť priamo do konfliktu. Čím viac posielania zbraní na Ukrajinu tým slabšie nielen Rusko, ale aj EÚ a USA. Ono kapacity nie sú nekonečné a o chvíľu budú chýbať suroviny. Pozrel som si na vývoj grafov finančných trhov. Ten prepad je už dlhodobý. To nie je len vojna a covid. Civilizácia dosiahla vrchol a už nejakých desať rokov je na úpadku. Zatiaľ to zachraňovali natlačené peniaze, teda ani tlačiť ich už nemusia, už sú to len jednotky a nuly. Len teraz sa ten prebytok už prevalil a kráčame do nie veľmi ružovej budúcnosti. O chvíľu praskne aj realitná bublina a pravdepodobne padnú aj montážne haly. Prestanú sa nakupovať luxusné výrobky a nepotrebné k základnému životu. Stúpne nezamestnanosť a začnú sociálne nepokoje, ktoré viac ako pravdepodobne nastolia nejakú formu diktatúry. Rímska ríša upadala vyše tristo rokov. My to dáme tak za 30 a možno aj skôr. Približne polovicu už máme za sebou. Úpadok bude postupný a kto si ho ešte nevšimol, tak je slepý.

Máme po generálnom štrajku aj po kriedach a vadí sa tu už každý s každým

21.11.2025

Pozerám na oslavu pádu vedúcej úlohy strany a nestačím sa čudovať, ako chcú nastoliť novú úlohu novej strany. Vraj podľa Šimečku máme v ústave, že sme liberálna demokracia. Síce to nemáme, ale mne fakt netreba demokraciu s prívlastkami a akýmikoľvek -izmami. Už som o tom písal podstatne skôr. K vulgárnosti ani strachu sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Mimochodom, [...]

Soták zaťal do živého, ale riadne

15.11.2025

Niet v čom nesúhlasiť so Sotákovým názorom z poslednej tlačovky. EÚ sa ekonomicky zakopáva. Školstvo na Slovensku je skutočne v p.deli a dobu inovácií sme zaspali. Stručne povedal to, čo ho trápilo a kto živí tento štát presne definoval. Dokonca definoval v skratke aj čo stojí za tým. Sám mám mnoho skúseností z rôznych grantových schém a niekedy sa čudujem, kam [...]

17. 11 a odkaz hlavne dnešku, zabudnuté v schránke a vôbec – baví nás tento politický cirkus?

14.11.2025

U nás by nemal byť sviatok ani tak 17-teho, ale skôr sviečková demonštrácia, alebo o pár dní neskôr, keď sme sa o tom viac dozvedeli a išli hlava nehlava do toho. Dá sa povedať, že to bola len pohodlná zmena režimu, keď si aj vtedajší pohlavári uvedomili, že nejako potrebujú legalizovať majetok a dostať sa k ešte väčšej moci. Ciele boli nesplnené a sľuby ostali v [...]

peru

Zosuv pôdy zasypal v Peru dve lode, hlásia najmenej 12 mŕtvych

01.12.2025 21:11

Medzi potvrdenými obeťami sú aj tri deti.

Francúzsko, hasiči, požiar

Smrtiaci požiar domu vo Francúzsku s piatimi obeťami bol založený úmyselne

01.12.2025 20:53

Druhý syn, ktorý má 22 rokov, unikol s ľahkými zraneniami cez strechu a spustil poplach, uviedli úrady.

Ropa

Irak pozýva firmy z USA, aby sa uchádzali o ropné pole prevádzkované Lukoilom

01.12.2025 20:07

Ministerstvo dodalo, že „prevod správy ropného poľa Západná Kurna-2 na americkú ropnú firmu by prospel vzájomným záujmom“.

balóny, Litva

Šéfka EK: EÚ chystá sankcie proti Bielorusku za „hybridné“ útoky na Litvu

01.12.2025 19:55

Dôvodom sú najmä incidenty s balónmi vo vzdušnom priestore Litvy.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 685
Celková čítanosť: 4284287x
Priemerná čítanosť článkov: 6254x

Autor blogu

Archív