Prečo je Brexit nebezpečný?

Je odchod Británie naozaj nebezpečný pre Európsku úniu? Naozaj je! Čo sa môže stať, ak sa občania Británie rozhodnú odísť z EÚ? Všetko. No skôr sa stane niečo podobné ako v Rakúsku a v nejakom neidentifikovanom hlasovaní nájdu potrebné hlasy na podporu členstva. Kampaň už beží na plné obrátky. Zapájajú sa do nej herci či celebrity, ktoré prakticky nič nezískajú ani nestratia tým, že Británia vystúpi, alebo ostane.
Pasy sa kontrolujú doteraz, no a strašenie, že to bude mať ekonomický dopad? Aký? V EÚ nie je ani Nórsko a pristúpilo k voľnému obchodu a ani Švajčiarsko a tiež nemá problém. Tak kde súdruhovia z Bruselu a zástancovia spoločnej EÚ a hlavne kde jej riadenie urobili chybu?
Strach má veľké oči a pri Brexite ide o jednu jedinú vec, ak v Británii prejde referendum a z EÚ odídu, dajú jasný dôkaz o tom, že strašenie bolo zbytočné. Podobne by začali postupovať aj ostatné štáty a naše predsedníctvo by mohlo byť prvé a posledné, čo pravdepodobne skôr či neskôr aj tak bude. Dostať sa na predsednícku stoličku raz za 14 rokov? Toľko asi Únia nevydrží, aspoň nie v tej podobe ako je teraz.
Ak sa Únia vrátila ku pôvodnej myšlienke, možno by ju to zachránilo, ale už aj o tom pochybujem. Žiaľ nikto neberie do úvahy presýtenosť trhu a nadvýroby spôsobenej automatizáciou a globalizáciou výroby. Človek si čím ďalej viac začína uvedomovať, že materializmus a spotrebný život ho vlastne zabíja a ničí mu vlastné uvažovanie o tom, prečo existuje na Zemi.
Centrálne riadenia sa dostávajú do krízy. Ľudia z Orwellovskej 1984 začínajú premýšľať. Ľudia sa začínajú búriť proti liberálnej diktatúre riadenia ich života. Jednoducho znovu potrebujeme zažiť pocit duchovnej obrody a priamej komunikácie človeka s človekom. Z demokracie sa stala diktatúra. Z poriadku a úcty sa stali neresti spoločnosti. Riadiaci hlupáci diktatúry demokracie si stále myslia, že nás môžu ovládať nekonečným spotrebným rastom bohapustej matérie.
Ľudia nie sú nešťastní preto, že majú nedostatok, ale preto, že im to spoločnosť vtĺka do hlavy, že sú chudobní a musia jednoducho sa zadlžovať, nakupovať a zadlžovať a tým pádom aj ľahšie ovládať.
Preto je Brexit nebezpečný, preto už budú každé voľby nebezpečné. No nebezpečné pre Brusel. Začali nám kontrolovať internet, mobily, účty, proste všetko. Naozaj sme vstupovali do takejto Európy? Postupne sa domček z karát začína rúcať. Prečo je taký rozdiel medzi Východom a Západom? Západu chýbal socializmus na to, aby pochopil, čo je diktatúra. My sa znovu nechceme dostať do tohto kolotoča, keď za názory sme v súčasnej dobe, spoločensky odsúdení s nálepkami konšpirátorov, neonacistov, nacionalistov a neviem čím všetkým.
Socializmus zatváral, no súčasná doba oponentov ničí spoločensky. Jednoducho budú do vás toľko hustiť o tom, kto je dobrý a kto zlý, že stratíte svoj názor a úsudok. Vybudujú vo vás permanentný strach o bezpečnosť, prácu, rodinu… Dokonca ani socializmus takto nemanipuloval s verejnou mienkou, ako je to v súčasnej dobe. Peniaze začali udávať status spoločenského úspechu. Idiotom sa darí v politike, smotánke či iných materialisticko-konzumných náhrad za život duchovný a komunitný. Ak si človek uvedomí, koľko vecí je zbytočných a čo všetko nepotrebuje k životu nastane zlom v spoločnosti, ktorý sa práve deje.
Nech to v Británii dopadne akokoľvek, ale o Rakúsku je to ďalší štát pripravený na zmenu. Do štyroch rokov nastanú zmeny, o ktorých sa Bruselu ani nesnívalo. Tlačenie peňazí na tzv. podporu ekonomík nepomôže. Prebytok dostihne celú ekonomiku. Skôr či neskôr nastane nová hospodárska kríza a možno ani nenastane, len tá stará sa zabrzdila. Jedno je však isté – demokracia si v súčasnej podobe začala kopať svoj hrob a ak nezastavíme jej rakovinové bruselské bujnenie, aj v ňom skončí.

Fond na podporu umenia? A čo tak na Fond na pochovanie umenia? !

17.05.2025

Aj my sme sa pokúsili podať projekty v tomto fonde. S malou nádejou na zmenu, že konečne možno budú tam aj nejakí odborníci. Lenže ono nám tam prebieha vojna medzi tzv. odbornou komisiou a radou fondu. Nuž, kto nemá asi známych ani na jednej ani druhej strane, ten je automaticky vylúčený. Kde je problém? Už len tie zdôvodnenia sú na smiech. My sme predkladali projekt na prvú [...]

Bojuje EÚ proti korupcii, alebo nie? Sme vo vojne s Ruskom, alebo nie? Kde je problém pri zákone o treťom sektore? No a aké drahé počítače by mohlo mať MV?

14.05.2025

Tak Fon Lies by mala ale okamžite odstúpiť. Je to o to horšie, že na 100% vedela, že sa ten prúser s vakcinagate prevalí aj s celou EK, ktorá tak vehementne bojuje všade proti korupcii, len u seba nie. No a nie je to prvý prípad. Kedy sa to zastaví? Výhovorky, že vraj „šak aj oni to robili“, už ľudia veľmi nežerú. Na niektorých portáloch o tom nie je ani zmienka. [...]

Daň z transakčnej dane – príklad

05.05.2025

Výpočet transakčnej dane a marže v reťazci Výrobok s počiatočnou cenou 10 €, reťazec má 4 články (výrobca, veľkoobchod, distribútor, predajca). Každý pridá 20 % maržu a započíta transakčnú daň 0,4 %, vrátane dane z dane. Použitý korekčný faktor na zahrnutie nekonečnej špirály dane z dane: Korekčný faktor = 1 / (1 – 0,004) = 1,004016 Fáza Cena po [...]

Talianska premiérka Giorgia Meloniová

Talianska premiérka Meloniová sa čoskoro stretne s Macronom aj Ficom

28.05.2025 21:32

Talianska premiérka uvíta oboch štátnikov v Paláci Chigi, kde sídli talianska vláda.

Kryvyj Rih, zabité deti, ruský zločin, civilisti, vojna

Otec pri rakvách svojich detí: tragédia, ktorá zlomila celé mesto. V Korostyšive pochovali súrodencov zabitých ruskou raketou

28.05.2025 20:40

Tie tri deti boli neuveriteľne bystré a zdvorilé. Boli to najšikovnejší, najlepší žiaci, vždy pripravení pomôcť druhým, povedala učiteľka Julija Skoková.

Alexander Lukašenko, Bielorusko

Rusko má problémy s poľnohospodárstvom. Lukašenko nariadil pestovať viac zemiakov aj pre nich

28.05.2025 20:30

Bielorusko je silne závislé od poľnohospodárstva a zemiaky boli v minulosti vnímané ako symbol Lukašenkovej vlády.

NR SR pred spravou o stave republiky

Súhrn schválených návrhov v NR SR. Poslanci odhlasovali viaceré zmeny

28.05.2025 19:26, aktualizované: 20:01

Poslanci v závere rokovania diskutovali o príspevkoch na šport.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 672
Celková čítanosť: 4149451x
Priemerná čítanosť článkov: 6175x

Autor blogu

Archív