Sú Briti naozaj až takí nevzdelaní? Vyhovuje to Merkelovej?

Pomsta, diktát alebo divadlo pre ľudí? Neviem, či sa Briti len robia takí nevzdelaní a bez informácií, alebo už ich úplne zničil konzumný život. V súčasnej dobe nevedieť, čo je vlastne EÚ a čo z toho vyplýva? To si snáď robia srandu. Nie, nerobia. Je to súčasný trend ovládania más bez rozumu. Dokonca by som povedal, že z oboch strán. Stačila mi beseda Havrana v RTVS, kde jedna Britka vlastne trvala na tom, že vojnu vyhrala Británia. Nevzdelanosť, respektíve úmyselné prekrúcanie histórie a faktov bolo tak priehľadné, že som mal normálne otvorené ústa a počúval demagógiu najvyššieho rangu. Nie však Havranovu, aby som mu teraz nekrivdil.
Keby som sa pozrel na to ako konšpirátor, tak mi nevychádza z toho nič iné, len to, že to vyhovuje všetkým! Vyhovuje to USA, pretože ako stály spojenec Británie ju vždy podrží a bude ešte bližšie k Európe v rámci TTIP. Čo ak podpíše TTIP, USA a Británia? Nemecku to bude vyhovovať, stratí oponenta a získa dominanciu v EÚ. Čo však robí Nemecko v súčasnosti? Nemecké podniky pekne krásne investujú v Rusku. Obišli nás s plynom, aj keď sú sankcie. Sú vlastne sankcie na Rusko? Taliani podpisujú obchody. Turecko sa ospravedlňuje Rusku a Ukrajina je v totálnych troskách a to ešte poriadne nezačal úradovať Mikloš.
Čo však z toho vyplýva? Krásne nás vysánkovali z obchodu s Ruskom a my sme na to naleteli. Nemecko sa prakticky pripravilo na odchod Británie. Merkelová bude diktovať, čo kto môže a čo nie. Brusel sa stáva bábkou a zväzom nenažratých úradníkov a poslancov. Teraz ku TTIP a Británii. Ak sa to naozaj stane, tak Británia sa stane tranzitnou veľmocou transferu tovaru zo Spojených štátov do EÚ. Spojené štáty radi zaplatia poplatky, ktoré budú vyplývať Británii zo zmluvy s EÚ o voľnom obchode. GMO už prakticky Brusel schválil a môže sa veselo obchodovať. Brusel a Berlín prakticky vyhlásia, že TTIP nie je v súčasnosti na pláne a vypočuli hlas ľudu a máme vymaľované.
Británia a Nemecko si v podstate rozdelili zóny obchodného vplyvu. Kde to však skončí? Zmení sa Brusel? Prečo vlastne Brusel začal zasahovať do vecí, ktoré sú naozaj v rukách obchodu, ponuky a dopytu? Čo by mal Brusel určite vrátiť národným parlamentom? Len niekoľko návrhov. Pôda patrí štátom a nie Bruselu. Voda patrí občanom štátu a nemalo by sa s ňou obchodovať – je to jeden z artiklov prežitia ľudí a nie obchodu a privatizácie. Podobne by nemali zasahovať do pestovateľských kvót a mali by sa zrušiť. O emigrantoch už vôbec nevravím, toto by malo byť výlučne v kompetencii národných parlamentov. Ak sa zmení Brusel na zónu voľného obchodu a pracovnej sily, tak budem za Brusel bez tisícových úradníkov a poslancov. Ak začne akceptovať Brusel rovnosť národov a ich tradícií, možno budem za jednotnú EÚ. Ak však chce postaviť všetko na diktáte Nemecka, Francúzska a Bruselu, tak do takej únie som nevstupoval a nechcel by som do nej vstúpiť. Ak začne byť Brusel zrozumiteľný normálnym ľuďom, potom môžeme diskutovať o ďalšom smerovaní, zatiaľ je to len prežratý vlčiak odtrhnutý z reťaze.

Šimečka to riadne prestrelil a ako s fondmi, malo by AI prebrať hodnotiacu úlohu?

01.06.2025

Toľko dezinformácií, respektíve skreslených údajov je už naozaj ťažko počúvať. Nuž fakt, že dostávame z EÚ cca 25 miliárd na celé programové obdobie, je brutálne skreslený. Ono tie financie musíme rozdeliť na dve rozpočtové triedy a to nenávratné príspevky EÚ, cca 12,8 miliardy €, Plán obnovy je fakticky len pôžičkou, ktorú je potrebné vrátiť. Nič viac. [...]

Haciendy 2015 a Matovič, čo si s tým urobil? Má to v nič a iné fon Lies

31.05.2025

Stále uvažujem nad tým, prečo teraz sa vytiahli tie haciendy. Mali čas 3,5 roka a mali všetky fleky obsadené a bolo ticho skoro ako Matelkovo účtovníctvo, tiež to nejako vtedajšia vláda prehliadla. Ako celá táto tragikomédia skončí? No, nijako. Haciendy budú stáť, všetko ostatné sa prakticky premlčalo, zmluvy som síce nevidel, ale zväčša sa robia na 4 či 5 rokov, že [...]

Fond na podporu umenia? A čo tak na Fond na pochovanie umenia? !

17.05.2025

Aj my sme sa pokúsili podať projekty v tomto fonde. S malou nádejou na zmenu, že konečne možno budú tam aj nejakí odborníci. Lenže ono nám tam prebieha vojna medzi tzv. odbornou komisiou a radou fondu. Nuž, kto nemá asi známych ani na jednej ani druhej strane, ten je automaticky vylúčený. Kde je problém? Už len tie zdôvodnenia sú na smiech. My sme predkladali projekt na prvú [...]

Poľsko, Karol Nawrocki

Kto je nový poľský prezident Karol Tadeusz Nawrocki?

02.06.2025 07:45

Nawrocki tvrdí, že „Poľsko potrebuje prezidenta, ktorý sa nebojí povedať pravdu, ktorý vie, odkiaľ sme prišli a kam by sme mali smerovať“.

Chicago / Polícia / Prestrelka /

Útočník v Colorade zranil šesť ľudí. Používal provizórny plameňomet

02.06.2025 07:17

Obete sú vo veku 66 až 87 rokov a utrpeli zranenia v rozmedzí od ľahkých až po vážne.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusko zaútočilo na Charkov balistickou raketou, po nočných útokoch hlásia obete

02.06.2025 06:00, aktualizované: 07:39

Jedna z rakiet zasiahla cestu „len niekoľko desiatok metrov“ od miestnej školy.

Russia Military

Otvorili strechu na domčekoch položených na kamiónoch a vypustili drony. Ako Ukrajinci chystali skazu ruských bombardérov?

02.06.2025 06:00

Šoféri kamiónov asi nevedeli, že prevážajú drony, lebo keď vzlietli zo skrýše na nákladných autách, snažili sa zastaviť ich hádzaním kameňov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 674
Celková čítanosť: 4157333x
Priemerná čítanosť článkov: 6168x

Autor blogu

Archív