Akože študentský protest, akože proti korupcii, akože apolitický a Béla, váž slová!

Asi po desiatom „akože“, behom krátkeho rozhovoru jedného z organizátorov protestu proti vládnej korupcii a to akože tunel Branisko neexistoval, platinové sitká si akože nikto nepamätá? Akože predaj SPP či elektrárni si akože, ako jednu z najväčších krádeží v rámci Slovenska, študenti akože vôbec nepovažujú za korupciu?
Znovu opakujem, prečo neprotestujú v prvom rade za obnovu školstva a zrušenie zbytočných stredných či vysokých škôl? Koľko je tu zbytočných učiteľov, pracovníkov sociálnej práce, právnikov… Všetko len kvôli titulu či maturite? Prečo neprotestujú a nepodajú návrhy na zlepšenie vyučovacích metód? Vyberajú si len selektívne ľudí, v súčasnosti vládnych politikov, proti ktorým vystupujú a ostatní „akože“ nič?
Sami prehlásili, že v budúcnosti rátajú s tým, že vstúpia do politiky či do tretieho sektora. No ale to už potom nie je apolitická demonštrácia, či protest, ale príprava a propagácia možno novo vznikajúcej strany, či hnutia. Možno sú v pozadí Kramár, Marec, Fialová, TIS, OSF a pod.. To však môžu rovno vystúpiť a povedať, že zakladajú nejaké hnutie a nie využívať „akože“ študentov.
Úplne sa vyhli Miklošovi, Dzurindovi, Kiskovi, Radičovej … Každý z nich mal prúsery a najväčšie duo MiRinda!!! No a čo k Hlinenej Makovici? Asi si obaja uhli trošku viac ópia a už ani nevedia rozlíšiť, kedy klamú a kedy hovoria pravdu, už ani ten detektor im nestíha konkurovať.
Niektorí ma môžu podozrievať, že podporujem vládu či nebodaj Smer, no nie je to tak. Komu padni, tomu padni. Zo súčasného spektra politických strán nemám žiadneho favorita.
No a to ma priviedlo k veľmi vážnej poznámke Bélu Bugára, ktorý si dovolil povedať na margo návrhu zrušenie ĽSNS, že v budúcnosti by nemali ani ľudia, ktorí boli pri vzniku nejakej zrušenej strany, mať možnosť zakladať novú stranu. Fííííha, to aká diktatúra sa Slovenskom šinie? Orwell by len oči otváral a Stalin s Hitlerom majú teda dobrých žiakov a nástupcov, paradoxne nie vo forme ĽSNS, ktorých mimochodom tiež nie som sympatizant, ale určite nikoho nemienim ignorovať či nekomunikovať s ním len kvôli názoru. Nedotýka sa to náhodou základných ľudských práv a práva zhromažďovať sa a voliť, či vytvárať politické strany a hnutia??? Dialóg je jediná možnosť hľadania optimálnych riešení. V súčasnosti sa niektoré celebrity a dokonca pán prezident Kiska pasujú do úlohy neomylného diktátora. Ináč, na okraj, nech zavesí umelecké diela Kalmusa svojim deťom do izby a nech ich učí, aký krásny je holý zadok „umelca“ Kalmusa na soche a môže v pohode vysvetľovať detičkám, že tento tupý nevkus je moderné umenie a nie umelecký odpad.

Langoš sem, Lángos tam, ale nie je nám to jedno. Pasivita štátnych a verejných orgánov – takých príkladov je hoci aj na ÚPSVaR-e viac ako dosť.

16.05.2026

Chaos v DPH V celej tejto kauze je jedna vec, ktorá rozprúdila diskusiu, a to výška pokuty za, mierne povedané, trošku nezmysel – aj keď po prečítaní zákona je to diskutabilné, a hlavne po dodrbanej zápisnici. Lenže ono je potrebné pozrieť sa na to, kto za takýto zákon hlasoval, kto ho navrhol. Museli to byť len poslanci, a tu sa ukazuje ich „kvalita“. Pre zmenu [...]

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

džihád, hamas, izrael, gaza

Netanjahu: Zabili sme už takmer všetkých strojcov útokov zo 7. októbra

17.05.2026 20:10

Izraelské sily kontrolujú podľa premiéra 60 percent Pásma Gazy.

hydroplán, Phoenix, nehoda, lietadlo, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Čo keď sa vám pokazí lietadlo nad mestom? Tento pilot pristál priamo na ulici

17.05.2026 20:00

Duchaprítomný pilot na hydropláne z druhej svetovej vojny použil ulicu ako pristávaciu plochu.

Dron Šáhid, rusko, vojna

Pri jadrovej elektrárni v Emirátoch horelo po útoku dronu. Reaktor prepol na núdzové napájanie

17.05.2026 19:22

Ide o prvú a jedinú jadrovú elektráreň v arabskom svete.

Most / Nižná Šebastová /

Pod mostom v Prešove sa zrútili stavebné podpery, most poškodený nie je

17.05.2026 18:41

Mesto tvrdí, že zrútenie nehrozí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 692
Celková čítanosť: 4389787x
Priemerná čítanosť článkov: 6344x

Autor blogu

Archív