Čaputovej alebo Kuffova starostlivosť o bezdomovcov, Kiska v prázdnom vlaku a kultúra cestovania

To, čo predvádza v poslednom čase pani prezidentka sa už nedá ani komentovať. Mala by asi zájsť za Kuffom a pozrieť sa, ako vyzerajú skutoční bezdomovci bez hrubých zlatých reťazí a mobilov. PR ako vyšité, „bezdomovci“ s mobilmi a doslova hrubými zlatými reťazami, ktorí si s pani prezidentkou robia „svojky“ a nevyzerali akurát podvyživení, ktorí trpia nedostatkom stravy. No, proste hrôza. Zaklincovala to jej mladá poradkyňa či asistentka. Tam jej amaterizmus nabral takú silu, že aj Dr. Štrosmajer by stratil slová. Vraj máte s bezdomovcom prehovoriť zopár slov, ešte som toleroval pozdrav, že vraj „Dobrý deň“, pre bezdomovca skôr komu dobrý, komu nie. Avšak spomínaná „čučoriedka“ to zaklincovala otázkou, na ktorú má zjavnú odpoveď každý jeden bezdomovec, vraj podľa tejto psychologičky pôsobiacej v prezidentskom paláci sa máme bezdomovcov opýtať: Ako sa máte????? To som išiel do kolien.
Obom, aj pani prezidentke aj jej „poradkyni“odporúčam, aby sa na skutočných bezdomovcov išli pozrieť ku Kuffovi na skutočnú pomoc a nie na také PR fotografie. O pečení koláčikov a nezamúčených čiernych šatách už radšej pomlčím, ako amatér profík pri pečení koláčov sa mi ešte v živote nepodarilo mať také čisté oblečenie a ruky.
Ďalší „expert“ na PR je Kiska, cestuje si v ľudoprázdnom vláčiku a ďakuje za priazeň ľuďom, óóó, aké za ľudské! Náš letecký prezident presedlal na lokálky. To, že slovenské železnice a kultúra cestovania je absolútne na dne, kde arogancia mnohých cestujúcich sa odvoláva na demokraciu prechádzajúcej do anarchie, to nikomu nevadí! Vreskot určitých skupín obyvateľov, hlasné hudba z mobilov, samé cinkanie mobilov, púšťanie si rádia nahlas z wifi reprákov a ak ich upozorníte, tak ste ten najhorší! Sprievodcovia majú strach sa vôbec ozvať, pre jedných by boli rasisti, pre iných zase málo „demokratickí“. Hlasné telefonovanie a doslova prehliadka mobilnej hudby vás donúti mnohokrát vytiahnuť slúchadlá a ničiť si vlastný sluch decibelmi, ktoré vás na chvíľu ochránia od hluku okolia, no zároveň vás postupne pripravujú o sluch. Tieto veci sa dajú veľmi ľahko a rázne riešiť, no nikomu sa do toho nechce a vraj máte potom využívať hromadnú dopravu. Jasné, ak si Kiska objedná a zaplatí celý vagón na jeho PR akciu, tak sa mu cestuje dobre tých zopár minút.

Čo s financovaním politických strán, poplatkami z čínskych obchodov a krúžkovaním hlasov? Kto z toho bude mať prospech?

14.06.2026

Znovu tu máme kauzu okolo financovania politických strán zo štátneho rozpočtu. Ono to vlastne ani kauza nie je, pretože „biele goliere“ pripravili krásne pranie peňazí oficiálnou cestou. Dlhodobo píšem, že som proti financovaniu politických strán zo štátneho rozpočtu. Jednoducho, nech si robia zbierky a žijú z členského, alebo nech aspoň naskočia na nemecký systém. [...]

Naď sa nám tu vyhráža novinárom aj Královi, a nejaká pseudopostavička zaujala novinárov?

13.06.2026

Keď som si pozrel videjko s Jarkom Naďom, ako na nikoho nezabudne a ako každého zaorie, tak som nevedel, či to nebolo náhodou AI – ale nebolo. Nech sa sám pozrie, čo spravil z možnej tvoriacej sa strany pod vedením Michala Kravčíka, ktorý bol, mierne povedané, v tejto veci hrozne naivný a dôveroval postavičkám ako Galko a spol. Myslím, že už vytriezvel po tom, čo mu [...]

Langoš sem, Lángos tam, ale nie je nám to jedno. Pasivita štátnych a verejných orgánov – takých príkladov je hoci aj na ÚPSVaR-e viac ako dosť.

16.05.2026

Chaos v DPH V celej tejto kauze je jedna vec, ktorá rozprúdila diskusiu, a to výška pokuty za, mierne povedané, trošku nezmysel – aj keď po prečítaní zákona je to diskutabilné, a hlavne po dodrbanej zápisnici. Lenže ono je potrebné pozrieť sa na to, kto za takýto zákon hlasoval, kto ho navrhol. Museli to byť len poslanci, a tu sa ukazuje ich „kvalita“. Pre zmenu [...]

Jozef Božik ZMOS

Verdikt, ktorý vystrašil mestá: Ak neopravia volebné obvody, môžu prísť o výsledky volieb

24.06.2026 17:49

Mestá a obce budú musieť jasne rešpektovať ústavný princíp rovnosti váhy hlasu občanov v jednotlivých volebných obvodoch.

Kovařík

„Keď ich nechytíme my, oni chytia nás.“ Svedok odmietol podpísať zásah v kauze exšéfa polície

24.06.2026 17:21

V prípade s exšéfom polície vypovedali dvaja svedkovia.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 694
Celková čítanosť: 4418841x
Priemerná čítanosť článkov: 6367x

Autor blogu

Archív