Založ si blog

Vlaky zadarmo, Figeľ nadarmo, vlaky pre . ..

Možno ste si všimli, že z našich koľají zmizli nové, dvojposchodové vlaky. Medzi Sabinovom a Košicami sa úplne vyparili a zmizli, že vraj sa im pokazili ložiská, či čo si to železničiari šuškali. Cestujúci si už zvykli na výluky na tejto trati, ktoré sa každý rok permanentne opakujú. Ja už sa nepýtam, či ide vlak na čas, ale koľko mešká. To je však o inom.
Naozaj bola dobrá investícia do vlakov, ktoré odrazu zmizli? Naozaj železniciam, ale aj vláde vôbec nezáleží na východnom Slovensku a kašle na cestovanie? Vážení mocní tohto štátu, poviem vám jednu vec, aj na východe žijú ľudia. Chcete, aby na cestách nebolo množstvo áut. Denno-denné zápchy do Prešova zo Sabinova sú príkladom totálnej neschopnosti reagovať na potreby cestujúcich a hlavne pracujúcich, ktorí na túto dopravu prispievajú svojimi daňami. Ráno o siedmej ste vôbec radi, ak sa dostanete do vlaku, o sedení nemôže byť ani reči.
Sprievodca vám nemá možnosť ani len lístok skontrolovať. Matky s kočiarmi nemajú v tento čas nárok.
Kedysi mali tieto nové vlaky pre ľudí zjednodušiť nastupovanie a vystupovanie. Prvé odišli práve tie schodíky a prestali sa akosi vysúvať. Naše stanice a vlaky veľmi nie sú prispôsobené na nástup a výstup pre imobilných či menej „pružných“ cestujúcich a to hlavne tých starších.
Tak sme sa vrátili v časopriestore naspäť a staré socialistické „džady“ sú späť! Sláva kvalitnému železu. Okná sa síce nedajú sem tam otvoriť, potom zase zatvoriť. Raz prekurujú, potom je zase zima. No čo už, ale idú.
Ešte mám jednu takú fajnovú pripomienku k malej stanici, teda Prešov – mesto, kde cestujúci si musí prejsť železničné priecestie prejsť 200 metrov do prenajatej budovy bývalej stanice, potom sa vrátiť a riskovať sem tam aj svoj život. Niekedy to má aj smrteľné následky. Nuž, celé cestovanie a zníženie počtu áut pri takomto cestovaní hromadnou dopravou asi nebude možné. Namiesto zrušenia dopravy zadarmo pre študentov, respektíve jej usmernenie na cestu do školy a zo školy, sa cestovanie vlakom stáva hororom. Veď len to vydávanie lístkov zadarmo, ktoré nie sú zadarmo, je úplný nezmysel. Koľko stromov padne na zbytočnú tlač štatistiky.
Riešenia sú jednoduché, len o nich nikto nechce počuť, pretože už raz múdre hlavy rozhodli a čo koho do toho, že zle. Fígeľ zavádzal vlaky pre ľudí, Fico zavádzal dopravu zadarmo. Jeden kúpil šrot, alebo aspoň nevhodné vlaky pre nás na východe a druhý už znepríjemnil aj samotné cestovanie svojím neodborným a hlavne nepremysleným sľubom. Nikto z nich si nechce priznať chybu a to je asi problém našich politikov.

Ako Sarus k dvadsiatke prišiel

03.12.2017

Skupina historického šermu Sarus oslavovala svoje dvadsiate výročie. Mnoho z nás, šermiarov, starých či nových „vyslúžilcov“ či nejako inak zdravo postihnutých ľudí sme to optimisticky viac »

Otvorený list Ficovi, EK, ministerke školstva aj Šefčovičovi

19.10.2017

Slováci v EÚ nie sú občanmi druhej kategórie a už vôbec nie sú v nejakom jadre. My sa nachádzame pekne krásne na chvoste EÚ a sme len taký trpený prívesok. Nasledujúci list, ktorý som tu viac »

Hlina má občas pravdu, prezident Kiska je na odpis a Kotleba nemusí robiť vôbec nič

15.10.2017

Nuž, toľko udalostí, čo sa teraz prihodí temer každý deň, že človek nestíha ani len zverejniť svoj názor a už ich prekryjú iné udalosti. Zlodej kričí - chyťte zlodeja. Slniečkárom viac »

Koruna, Česko

Posilňovanie českej koruny sa zastavilo

15.12.2017 10:43

V závere novembra sa česká koruna voči euru dostala až pod úroveň 25,40 CZK/EUR, jej terajší kurz je pod hranicou 25,70 CZK/EUR.

Japonsko, Severná Kórea, Kim Čong-un

Japonsko uvalilo nové sankcie na Severnú Kóreu

15.12.2017 10:02

Obmedzenia sa týkajú 19 spoločností, ktoré podnikajú v oblastiach financií, uhlia, minerálov či dopravy.

Phil Hogan, eurokomisár

Eurokomisár Hogan: Farmári zažijú menej šokov

15.12.2017 10:00

Európsky komisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Phil Hogan poskytol Pravde exkluzívny rozhovor o budúcom smerovaní poľnohospodárskej politiky únie.

putin

Buď ja, alebo chaos, odkázal Putin Rusom

15.12.2017 09:22, aktualizované: 09:51

Tri mesiace pred voľbami a týždeň po tom, čo potvrdil, že sa v nich bude uchádzať o štvrtý mandát hlavy štátu, ruský prezident Putin odštartoval kampaň.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 219
Celková čítanosť: 608322x
Priemerná čítanosť článkov: 2778x

Autor blogu

Kategórie