Založ si blog

Vlaky zadarmo, Figeľ nadarmo, vlaky pre . ..

Možno ste si všimli, že z našich koľají zmizli nové, dvojposchodové vlaky. Medzi Sabinovom a Košicami sa úplne vyparili a zmizli, že vraj sa im pokazili ložiská, či čo si to železničiari šuškali. Cestujúci si už zvykli na výluky na tejto trati, ktoré sa každý rok permanentne opakujú. Ja už sa nepýtam, či ide vlak na čas, ale koľko mešká. To je však o inom.
Naozaj bola dobrá investícia do vlakov, ktoré odrazu zmizli? Naozaj železniciam, ale aj vláde vôbec nezáleží na východnom Slovensku a kašle na cestovanie? Vážení mocní tohto štátu, poviem vám jednu vec, aj na východe žijú ľudia. Chcete, aby na cestách nebolo množstvo áut. Denno-denné zápchy do Prešova zo Sabinova sú príkladom totálnej neschopnosti reagovať na potreby cestujúcich a hlavne pracujúcich, ktorí na túto dopravu prispievajú svojimi daňami. Ráno o siedmej ste vôbec radi, ak sa dostanete do vlaku, o sedení nemôže byť ani reči.
Sprievodca vám nemá možnosť ani len lístok skontrolovať. Matky s kočiarmi nemajú v tento čas nárok.
Kedysi mali tieto nové vlaky pre ľudí zjednodušiť nastupovanie a vystupovanie. Prvé odišli práve tie schodíky a prestali sa akosi vysúvať. Naše stanice a vlaky veľmi nie sú prispôsobené na nástup a výstup pre imobilných či menej „pružných“ cestujúcich a to hlavne tých starších.
Tak sme sa vrátili v časopriestore naspäť a staré socialistické „džady“ sú späť! Sláva kvalitnému železu. Okná sa síce nedajú sem tam otvoriť, potom zase zatvoriť. Raz prekurujú, potom je zase zima. No čo už, ale idú.
Ešte mám jednu takú fajnovú pripomienku k malej stanici, teda Prešov – mesto, kde cestujúci si musí prejsť železničné priecestie prejsť 200 metrov do prenajatej budovy bývalej stanice, potom sa vrátiť a riskovať sem tam aj svoj život. Niekedy to má aj smrteľné následky. Nuž, celé cestovanie a zníženie počtu áut pri takomto cestovaní hromadnou dopravou asi nebude možné. Namiesto zrušenia dopravy zadarmo pre študentov, respektíve jej usmernenie na cestu do školy a zo školy, sa cestovanie vlakom stáva hororom. Veď len to vydávanie lístkov zadarmo, ktoré nie sú zadarmo, je úplný nezmysel. Koľko stromov padne na zbytočnú tlač štatistiky.
Riešenia sú jednoduché, len o nich nikto nechce počuť, pretože už raz múdre hlavy rozhodli a čo koho do toho, že zle. Fígeľ zavádzal vlaky pre ľudí, Fico zavádzal dopravu zadarmo. Jeden kúpil šrot, alebo aspoň nevhodné vlaky pre nás na východe a druhý už znepríjemnil aj samotné cestovanie svojím neodborným a hlavne nepremysleným sľubom. Nikto z nich si nechce priznať chybu a to je asi problém našich politikov.

Kto má platiť za migrantov a zrada z roku 1938

30.09.2018

Som za prijímanie migrantov vo veľkom, ale nedám ani cent! Nech to platí spoločnosť! Toto prezentujú slnkom opálení ľudkovia. Vraj sa im hovorí aj slniečkári. Tento pojem už prakticky zľudovel, viac »

V Sobinove ňič ňeni, tak jak i na calim vichodze

29.09.2018

Začínajú voľby a predvolebné sľuby. Už sa začalo so sľubovaním legalizácie čiernych stavieb či novou výstavbou sociálnych bytov. Čo čert nechcel znova, na jednej, kedysi peknej časti viac »

Mládežníci štrajkujú, vodka sa pije a vlaky meškajú

28.09.2018

Zabudol som na niečo dôležité? Asi na ten satelit, čo nás náhodou snímkuje a čírou náhodou snímkoval aj danú oblasť. Toľko náhod po kope, človek by neuveril, ale keď povedia v telke, viac »

oleh oleg sencov

Sencov údajne leží na JIS, Rusko zhoršenie jeho stavu popiera

16.10.2018 17:31

V polovici mája Sencov začal protestnú hladovku, ktorú prerušil po 145 dňoch.

nemecko, kolín, stanica, železnica, polícia, rukojemník

Páchateľom útoku na stanici v Kolíne bol 55-ročný Sýrčan

16.10.2018 17:11

Žiadateľ o azyl, mal od leta 2016 v 13 prípadoch dočinenia s políciou.

vybor pre obranu a bezpecnost, Krajniak,

Výmena Gašpara za Lučanského pomohla, hovorí Krajniak k raziám u Kočnera

16.10.2018 17:08

"Kočner dlhodobo pôsobil spoločensky neprijateľným spôsobom, o tom som presvedčený dlhé roky," vraví poslanec Milan Krajniak (Sme rodina).

syria, idlib, militanti, povstalci, teroristi, al-kajda

Rusko a Turecko dali radikálom dlhší čas na stiahnutie sa z Idlibu

16.10.2018 16:52

Najväčšia povstalecká skupina pôsobiaca v Idlibe vyhlásila, že sa svojich zbraní nevzdá.