Založ si blog

Vlaky zadarmo, Figeľ nadarmo, vlaky pre . ..

Možno ste si všimli, že z našich koľají zmizli nové, dvojposchodové vlaky. Medzi Sabinovom a Košicami sa úplne vyparili a zmizli, že vraj sa im pokazili ložiská, či čo si to železničiari šuškali. Cestujúci si už zvykli na výluky na tejto trati, ktoré sa každý rok permanentne opakujú. Ja už sa nepýtam, či ide vlak na čas, ale koľko mešká. To je však o inom.
Naozaj bola dobrá investícia do vlakov, ktoré odrazu zmizli? Naozaj železniciam, ale aj vláde vôbec nezáleží na východnom Slovensku a kašle na cestovanie? Vážení mocní tohto štátu, poviem vám jednu vec, aj na východe žijú ľudia. Chcete, aby na cestách nebolo množstvo áut. Denno-denné zápchy do Prešova zo Sabinova sú príkladom totálnej neschopnosti reagovať na potreby cestujúcich a hlavne pracujúcich, ktorí na túto dopravu prispievajú svojimi daňami. Ráno o siedmej ste vôbec radi, ak sa dostanete do vlaku, o sedení nemôže byť ani reči.
Sprievodca vám nemá možnosť ani len lístok skontrolovať. Matky s kočiarmi nemajú v tento čas nárok.
Kedysi mali tieto nové vlaky pre ľudí zjednodušiť nastupovanie a vystupovanie. Prvé odišli práve tie schodíky a prestali sa akosi vysúvať. Naše stanice a vlaky veľmi nie sú prispôsobené na nástup a výstup pre imobilných či menej „pružných“ cestujúcich a to hlavne tých starších.
Tak sme sa vrátili v časopriestore naspäť a staré socialistické „džady“ sú späť! Sláva kvalitnému železu. Okná sa síce nedajú sem tam otvoriť, potom zase zatvoriť. Raz prekurujú, potom je zase zima. No čo už, ale idú.
Ešte mám jednu takú fajnovú pripomienku k malej stanici, teda Prešov – mesto, kde cestujúci si musí prejsť železničné priecestie prejsť 200 metrov do prenajatej budovy bývalej stanice, potom sa vrátiť a riskovať sem tam aj svoj život. Niekedy to má aj smrteľné následky. Nuž, celé cestovanie a zníženie počtu áut pri takomto cestovaní hromadnou dopravou asi nebude možné. Namiesto zrušenia dopravy zadarmo pre študentov, respektíve jej usmernenie na cestu do školy a zo školy, sa cestovanie vlakom stáva hororom. Veď len to vydávanie lístkov zadarmo, ktoré nie sú zadarmo, je úplný nezmysel. Koľko stromov padne na zbytočnú tlač štatistiky.
Riešenia sú jednoduché, len o nich nikto nechce počuť, pretože už raz múdre hlavy rozhodli a čo koho do toho, že zle. Fígeľ zavádzal vlaky pre ľudí, Fico zavádzal dopravu zadarmo. Jeden kúpil šrot, alebo aspoň nevhodné vlaky pre nás na východe a druhý už znepríjemnil aj samotné cestovanie svojím neodborným a hlavne nepremysleným sľubom. Nikto z nich si nechce priznať chybu a to je asi problém našich politikov.

Rasistické Kinderká a Ku Klux Klan

14.01.2019

[caption id="attachment_684" align="aligncenter" width="630"] Kinderáčik [/caption] Skutočne užitočná informácia. Pri prečítaní toho názvu a článku som ostal v nemom úžase. Hračka z kinder viac »

Blaha naštval MZV, Klus bol z toho hotový a Paška znovu super

10.01.2019

Vraj pán poslanec Blaha, svojím statusom naštval ministerstvo zahraničných vecí. Nuž, ministerstvo zahraničných vecí pre zmenu naštvalo svojím servilným postojom a proimigračným postojom viac »

Najväčšieho Slováka hľadá RTVS za kopu peňazí

05.01.2019

A to načo? Platím koncesionárske poplatky za programy, ktoré vôbec nechcem a ktoré sú totálnym výsmechom občanov. Anketa, ktorá nevraví absolútne nič, nezohľadňuje historické skutočnosti viac »

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

pawel adamowicz, pohreb, útok

Desaťtisíce ľudí si v smútočnom sprievode uctili zavraždeného starostu

18.01.2019 20:14

Na jeho sobotňajšom pohrebe sa očakáva účasť predsedu Európskej rady Donalda Tuska.

Trump Donald USA

Summit Trumpa a Kim Čong-una sa bude konať koncom februára

18.01.2019 20:03, aktualizované: 21:02

Oznámil to Biely dom.

MOST-HÍD, snem strany, Béla Bugár

Most-Híd súhlasí s právom na odpoveď pre politikov, ale nechce ho na komentáre

18.01.2019 19:34

O opätovnom zavedení práva na odpoveď hovoril na decembrovom sneme Smeru Robert Fico.