Založ si blog

Vlaky zadarmo, Figeľ nadarmo, vlaky pre . ..

Možno ste si všimli, že z našich koľají zmizli nové, dvojposchodové vlaky. Medzi Sabinovom a Košicami sa úplne vyparili a zmizli, že vraj sa im pokazili ložiská, či čo si to železničiari šuškali. Cestujúci si už zvykli na výluky na tejto trati, ktoré sa každý rok permanentne opakujú. Ja už sa nepýtam, či ide vlak na čas, ale koľko mešká. To je však o inom.
Naozaj bola dobrá investícia do vlakov, ktoré odrazu zmizli? Naozaj železniciam, ale aj vláde vôbec nezáleží na východnom Slovensku a kašle na cestovanie? Vážení mocní tohto štátu, poviem vám jednu vec, aj na východe žijú ľudia. Chcete, aby na cestách nebolo množstvo áut. Denno-denné zápchy do Prešova zo Sabinova sú príkladom totálnej neschopnosti reagovať na potreby cestujúcich a hlavne pracujúcich, ktorí na túto dopravu prispievajú svojimi daňami. Ráno o siedmej ste vôbec radi, ak sa dostanete do vlaku, o sedení nemôže byť ani reči.
Sprievodca vám nemá možnosť ani len lístok skontrolovať. Matky s kočiarmi nemajú v tento čas nárok.
Kedysi mali tieto nové vlaky pre ľudí zjednodušiť nastupovanie a vystupovanie. Prvé odišli práve tie schodíky a prestali sa akosi vysúvať. Naše stanice a vlaky veľmi nie sú prispôsobené na nástup a výstup pre imobilných či menej „pružných“ cestujúcich a to hlavne tých starších.
Tak sme sa vrátili v časopriestore naspäť a staré socialistické „džady“ sú späť! Sláva kvalitnému železu. Okná sa síce nedajú sem tam otvoriť, potom zase zatvoriť. Raz prekurujú, potom je zase zima. No čo už, ale idú.
Ešte mám jednu takú fajnovú pripomienku k malej stanici, teda Prešov – mesto, kde cestujúci si musí prejsť železničné priecestie prejsť 200 metrov do prenajatej budovy bývalej stanice, potom sa vrátiť a riskovať sem tam aj svoj život. Niekedy to má aj smrteľné následky. Nuž, celé cestovanie a zníženie počtu áut pri takomto cestovaní hromadnou dopravou asi nebude možné. Namiesto zrušenia dopravy zadarmo pre študentov, respektíve jej usmernenie na cestu do školy a zo školy, sa cestovanie vlakom stáva hororom. Veď len to vydávanie lístkov zadarmo, ktoré nie sú zadarmo, je úplný nezmysel. Koľko stromov padne na zbytočnú tlač štatistiky.
Riešenia sú jednoduché, len o nich nikto nechce počuť, pretože už raz múdre hlavy rozhodli a čo koho do toho, že zle. Fígeľ zavádzal vlaky pre ľudí, Fico zavádzal dopravu zadarmo. Jeden kúpil šrot, alebo aspoň nevhodné vlaky pre nás na východe a druhý už znepríjemnil aj samotné cestovanie svojím neodborným a hlavne nepremysleným sľubom. Nikto z nich si nechce priznať chybu a to je asi problém našich politikov.

Prečo chce opozícia predčasné voľby a kto to chce dodržiavať zákony

17.03.2018

Čo sa vlastne stalo na Slovensku a ako sa mení spoločnosť? Máme tu protesty, niektorí chcú predčasné voľby. Vraj celé Slovensko chce predčasné voľby. Komu by najviac vyhovovali predčasné viac »

Matovič aj Fico – pamätné citáty a iné topky

15.03.2018

"Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice by, predpokladám, mohol konečne spôsobiť aj návrat k svedomiu pri poslancoch Smeru," povedal pred časom Matovič. A nasleduje viac »

Maďaričov cirkus, burzový špekulant Soros a tragikomédia pokračuje

06.03.2018

Sorosa s Kiskom zaujímali problémy Rómov na Slovensku. Tak nech dá výstupy čože to vyriešili, pretože asi nič. O Sorosovi sa tu popísalo veľa na nete si nájdete množstvo informácií. Z tituliek viac »

Čína, premiér

Čínsky parlament odsúhlasil znovuzvolenie premiéra Li Kche-čchianga

18.03.2018 08:07

Za návrh hlasovalo 2964 členov Celočínskeho zhromaždenia ľudových zástupcov. Proti boli dvaja.

Poľsko, protest, reforma súdnictva

Poliaci protestovali vo Varšave a ďalších mestách proti rasizmu a antisemitizmu

18.03.2018 08:04

Zhruba tisícka ľudí pochodovala za búšenia bubnov v centre Varšavy.

ruské prezidentské voľby

V ruských prezidentských voľbách volební pozorovatelia hlásia nezrovnalosti, Putin odhlasoval

17.03.2018 22:07, aktualizované: 18.03.2018 08:28

Na ruskom Ďalekom východe sa v sobotu večer o 21.00 h SEČ (08.00 h miestneho času) začali prezidentské voľby.

Afrín Protest Sýria

Tisícky Kurdov protestovali v Nemecku proti ofenzíve Turecka v Afríne

17.03.2018 21:14

Demonštrácia v Hannoveri prebiehala v pokojnej atmosfére a došlo na nej len k menším potýčkam medzi protestujúcimi a políciou.