Založ si blog

Vlaky zadarmo, Figeľ nadarmo, vlaky pre . ..

Možno ste si všimli, že z našich koľají zmizli nové, dvojposchodové vlaky. Medzi Sabinovom a Košicami sa úplne vyparili a zmizli, že vraj sa im pokazili ložiská, či čo si to železničiari šuškali. Cestujúci si už zvykli na výluky na tejto trati, ktoré sa každý rok permanentne opakujú. Ja už sa nepýtam, či ide vlak na čas, ale koľko mešká. To je však o inom.
Naozaj bola dobrá investícia do vlakov, ktoré odrazu zmizli? Naozaj železniciam, ale aj vláde vôbec nezáleží na východnom Slovensku a kašle na cestovanie? Vážení mocní tohto štátu, poviem vám jednu vec, aj na východe žijú ľudia. Chcete, aby na cestách nebolo množstvo áut. Denno-denné zápchy do Prešova zo Sabinova sú príkladom totálnej neschopnosti reagovať na potreby cestujúcich a hlavne pracujúcich, ktorí na túto dopravu prispievajú svojimi daňami. Ráno o siedmej ste vôbec radi, ak sa dostanete do vlaku, o sedení nemôže byť ani reči.
Sprievodca vám nemá možnosť ani len lístok skontrolovať. Matky s kočiarmi nemajú v tento čas nárok.
Kedysi mali tieto nové vlaky pre ľudí zjednodušiť nastupovanie a vystupovanie. Prvé odišli práve tie schodíky a prestali sa akosi vysúvať. Naše stanice a vlaky veľmi nie sú prispôsobené na nástup a výstup pre imobilných či menej „pružných“ cestujúcich a to hlavne tých starších.
Tak sme sa vrátili v časopriestore naspäť a staré socialistické „džady“ sú späť! Sláva kvalitnému železu. Okná sa síce nedajú sem tam otvoriť, potom zase zatvoriť. Raz prekurujú, potom je zase zima. No čo už, ale idú.
Ešte mám jednu takú fajnovú pripomienku k malej stanici, teda Prešov – mesto, kde cestujúci si musí prejsť železničné priecestie prejsť 200 metrov do prenajatej budovy bývalej stanice, potom sa vrátiť a riskovať sem tam aj svoj život. Niekedy to má aj smrteľné následky. Nuž, celé cestovanie a zníženie počtu áut pri takomto cestovaní hromadnou dopravou asi nebude možné. Namiesto zrušenia dopravy zadarmo pre študentov, respektíve jej usmernenie na cestu do školy a zo školy, sa cestovanie vlakom stáva hororom. Veď len to vydávanie lístkov zadarmo, ktoré nie sú zadarmo, je úplný nezmysel. Koľko stromov padne na zbytočnú tlač štatistiky.
Riešenia sú jednoduché, len o nich nikto nechce počuť, pretože už raz múdre hlavy rozhodli a čo koho do toho, že zle. Fígeľ zavádzal vlaky pre ľudí, Fico zavádzal dopravu zadarmo. Jeden kúpil šrot, alebo aspoň nevhodné vlaky pre nás na východe a druhý už znepríjemnil aj samotné cestovanie svojím neodborným a hlavne nepremysleným sľubom. Nikto z nich si nechce priznať chybu a to je asi problém našich politikov.

Obchodná vojna EÚ v postavení mimo hry, Rusko víta svet a detičky podávajú trestné oznámenie

16.06.2018

Čože sa nám to stalo? Na pozadí majstrovstiev svete vo futbale a pád chiméry o tom „zlom a nehostinnom“ Rusku, ktoré každého hosťa privítalo chlebom a soľou , slovanskou tradíciou, na viac »

GDPR a Benčík na pozore, Národná konferencia 24. 6. , vražda je vražda a výzva ruskej ambasáde

09.06.2018

Viacero udalostí, ktoré na prvý pohľad nesúvisia, ale ak sa hlbšie zamyslíte, čo sa v súčasnosti udialo, ide o niečo fantastické. Prečo? Pretože niektorí stratia prácu. Problém sa volá viac »

Zmizlo moje obľúbené staré tričko

02.06.2018

Chlapi toto určite poznajú. Nie takí, čo idú s módou a tu taká košieľka pastelovej farby, tu taká pristrihnutá brada a nagélované vlásky s lokničkou (kam sme sa to dostali!), ale klasici viac »

Kolumbia, prezidentské voľby

Petro uznal porážku, za kolumbijského prezidenta zvolili Duqueho

18.06.2018 07:01

Získal 41,8 percenta hlasov, zatiaľ čo jeho pravicový súper Iván Duque 54 percent. Zrátané už pritom boli takmer všetky hlasy.

Afghanistan

Taliban obnovil útoky ešte pred koncom trojdňového prímeria v Afganistane

18.06.2018 06:21

Bojovníci Talibanu zaútočili na pozície vládnych síl v provinciách Kandahár a Helmand.

SR Sliač OS SR britské Kráľovské letectvo cvičenie spoloč

Miliardový obchod so slovenským nebom

18.06.2018 06:00

Na nákup 14 stíhacích lietadiel vyčlenila vláda 1,1 miliardy eur, ale konečná cena môže byť oveľa vyššia.

Muž telefón telefonát mobil volanie

Volanie naspäť vás môže vyjsť draho

17.06.2018 20:00

Podvodníkom sa darí nachytať ľudí a vytiahnuť tak z ich vreciek eurá navyše. Stačí, že majú na mobile neprijatý hovor z neznámeho čísla a zavolajú naspäť.