Založ si blog

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím a to katastrofálne bilboardy. Tak amatérsky urobený portrét som dosť dlho nevidel. Bola to skôr karikatúra urobená AI ako skutočný výzor. Neviem, ktorá agentúra im to robila a či to vôbec schvaľovali, ale fakt to vyzerá, akoby to robilo nejaké decko v skicári.
Teraz o rómskych hlasoch. Už médiá začínajú špekulovať, ako to, že v baštách Matelka – kde aj tentokrát Vajda I. Bobkový list vyhral s počtom 337 hlasov mal Jarovnice získal tak veľa percent Pellegrini. Vraj za čo si ich kúpil a za aké sľuby! Tak v parlamentných voľbách fasoval Igiot I. atómový 2310 hlasov!!! Úbytok jeho voličov predstavuje 1973 hlasov!!!! Niečo neuveriteľné. S týmto sa nemôže pochváliť žiaden politik. Pád na úplne dno!
U nás v okrsku kedysi získal cez 130 hlasov a teraz biednych 6, zato všetky priezviská podobného znenia charakterizujúce určitú skupinu ostali bez účasti. Jednoducho neprišli a to je ten pravý dôvod. Nebola 500-ka, nebudú hlasy.
Igiot I. špáravý to proste pohnojil. Takto padnúť v preferenciách zatiaľ nedokázal nikto. Nikto vám nedokáže toľko nasľubovať, čo Mačiak bez účtu z Trnavy.
Prečo nie Korčoka? Zhrozil som sa, keď som v jeho štábe uvidel privatizéra z dua Mirinda a to Dzurindu! Mal som dosť, ak Korčok potrebuje takých ľudí do štábu a podporovateľov ako politickú mŕtvolu, ktorá rozpredala Slovensko. Druhým výkričníkom bola účasť Kňažka. Aj keby som chcel, hlavne Dzurindova privatizácia tunel typu Branisko či Gorila by mi nedovolili zahlasovať za neho. Koniec koncov, Korčokova minulosť bola všadeprítomná v každej vláde.
Slovensko je skutočne rozdelené a ja skutočne nepotrebujem ďalšieho neoliberálneho prezidenta. KDH sa už posunulo z pravicových hodnôt do neoliberálnej diktatúry, kde im začínajú voňať príkazy a zákazy ako za komančov. Žiaľ, proti čomu bojovali, tým sa aj stali. Z voľného trhu ostali len trosky. Príkazy – zákazy – nariadenia. Trh už nerozhoduje, ale EK – Green deal. Toto reprezentuje Korčok.
Možno by som aj hlas dal, ak by sa konečne postavil za ľudí. Tu je aj výzva pre oboch. Čo takto dať všeobecnú amnestiu na priestupky počas Covidu? Čo takto sa začať zaoberať aj v rámci politických strán, ktoré reprezentujú skutočným problémom privatizácie vody či lesov a pod.. Ktorý prezident bude z tých dvoch žiadať rady od obyčajných ľudí z regiónov namiesto poradcov?
Toto už bude skutočné referendum o smerovaní buď k neoliberalizmu, alebo ku klasickej demokracii. Vyberte si. Ja som si už vybral, ale beriem to ako hlas ľudu, teda ak vyhrá Korčok, ostáva mi len gratulácia a prijať daný fakt, ak Pellegrini, tak budem rád, ale život mi nezmení asi ani jeden z nich.

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

14.04.2024

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých [...]

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Novinári už prekročili rubikon a novinársku etiku a čo sa to deje v RTVS?

16.03.2024

Prestal som pozerať diskusie v TV. Prestali ma zaujímať. Opozícia si ide svoj piesoček a koalícia svoj. Občan ostal na lampárni. Kultúra novinárov po jednej tlačovke s predstaviteľmi SNS padla na úplné dno a prakticky sa novinári prezentovali v úlohe politikov a arbitrov. Ich profesionálny prístup skĺzol na úroveň Matelka a IV. cenovej skupiny. Stali sa tým, proti čomu [...]

andrej danko

SNS očakáva stanovisko od Smeru k účasti na stretnutí v Prezidentskom paláci

18.05.2024 12:13

SNS nepodporuje okrúhly stôl za účasti lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča.

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič v kontexte atentátu na premiéra vyzýva ministra Šutaja Eštoka na odstúpenie

18.05.2024 11:44

Šutaj Eštok by mal podľa Matoviča „vytiahnuť hlavu z piesku", prijať za to zodpovednosť a odstúpiť aj z úcty k samotnému Ficovi.

súd, fico, atentát, cintula, šts

Fica zasiahol viackrát: Atentátnik stojí pred súdom, prokurátor žiada väzbu

18.05.2024 10:00, aktualizované: 11:50

Súd sprevádzajú prísne opatrenia, zasadnutie je neverejné, novinári sa nedostanú ani do areálu. Situáciu sledujeme priamo v Pezinku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 643
Celková čítanosť: 3909201x
Priemerná čítanosť článkov: 6080x

Autor blogu

Archív