Padnúť hlbšie ako na dno alebo Svet podľa Evelyn

Márne som si myslel, že po reláciách ako Farma, či Farmár hľadá ženu, alebo Dvojníci, Bučkovcoch či iných vymetačov mozgov sa v našich televíziách už nedá hlbšie klesnúť, ale dá sa to. Dal som si tú námahu a pozrel som si to celé. Zle mi bolo ešte hodinu potom.
Ej veru, Werich mal pravdu:“ Televízor nie je nepriateľ, má vypínač!“. Kedy si slovenskí autori a herci uvedomia, že jednoducho sitcomy nevieme natáčať?
Splašky humoru, ktoré museli priamo skončiť v odpadovom potrubí boli absolútne prízemného, až urážlivého charakteru (narážka na matku Terezu). Ak to malo byť myslené ako paródia na súčasnú mládež a vymleté „star“, tak som to asi nepochopil, pretože to nemalo ani hlavu ani pätu. TV už pozerám len sporadicky, možno tak správy a nejaké dokumenty.
Jedno sa však uprieť nedá spomínanej relácii a nielen jej. Ak by ich pustili ISIL, tak možno by ani žiadna vojna nebola, pretože ide o zbraň hromadného ničenia mozgovej kôry, ináč sa tomuto tupému humoru povedať nedá. Dokonca si to viem predstaviť aj ako veľmi dobré mučenie pre akýchkoľvek nepriateľov štátu.
Orwell by sa čudoval, že jeho nápady zrealizovali slovenské televízie v masovom rozsahu a najhoršie je na tom to, že ľudia už na Veľkého brata pozerajú s otvorenými ústami a postupne mu podliehajú v celej svojej tuposti. Slovákovi stačí, ak dostane minimálku, skočí do druhej práce a potom si pustí TV a povie si, že nie je tom najhoršie a že sú ešte tupší ľudia a dokonca celebrity!
To je ešte ten lepší prípad. Horší je ten, ak sa diváci začnú stotožňovať s touto tuposťou a začnú s TV žiť, ako so svojim dobrým radcom, kamarátom a spoločníkom, jednoducho ako s Veľkým bratom.

Fond na podporu umenia? A čo tak na Fond na pochovanie umenia? !

17.05.2025

Aj my sme sa pokúsili podať projekty v tomto fonde. S malou nádejou na zmenu, že konečne možno budú tam aj nejakí odborníci. Lenže ono nám tam prebieha vojna medzi tzv. odbornou komisiou a radou fondu. Nuž, kto nemá asi známych ani na jednej ani druhej strane, ten je automaticky vylúčený. Kde je problém? Už len tie zdôvodnenia sú na smiech. My sme predkladali projekt na prvú [...]

Bojuje EÚ proti korupcii, alebo nie? Sme vo vojne s Ruskom, alebo nie? Kde je problém pri zákone o treťom sektore? No a aké drahé počítače by mohlo mať MV?

14.05.2025

Tak Fon Lies by mala ale okamžite odstúpiť. Je to o to horšie, že na 100% vedela, že sa ten prúser s vakcinagate prevalí aj s celou EK, ktorá tak vehementne bojuje všade proti korupcii, len u seba nie. No a nie je to prvý prípad. Kedy sa to zastaví? Výhovorky, že vraj „šak aj oni to robili“, už ľudia veľmi nežerú. Na niektorých portáloch o tom nie je ani zmienka. [...]

Daň z transakčnej dane – príklad

05.05.2025

Výpočet transakčnej dane a marže v reťazci Výrobok s počiatočnou cenou 10 €, reťazec má 4 články (výrobca, veľkoobchod, distribútor, predajca). Každý pridá 20 % maržu a započíta transakčnú daň 0,4 %, vrátane dane z dane. Použitý korekčný faktor na zahrnutie nekonečnej špirály dane z dane: Korekčný faktor = 1 / (1 – 0,004) = 1,004016 Fáza Cena po [...]

Tomáš Drucker

Povinné škôlky od troch rokov? Drucker cúvol a upravuje návrh. Rodičia budú môcť učiť aj doma

21.05.2025 10:10

Pre rodičov by malo byť naďalej povinné zabezpečiť týmto deťom predprimárne vzdelávanie.

Nikola Čorbová

Slovenka prepísala históriu v Himalájach: Nikola Čorbová sa stala prvou ženou, ktorá ovládla jeden z najbrutálnejších triatlonov sveta

21.05.2025 09:40

Nikola to zvládla v čase 17 hodín a 8 minút, čím vytvorila nový traťový rekord a porazila všetkých súperov bez rozdielu pohlavia.

policajti, polícia

Obrovská tragédia: Vodič pri pohýnaní dodávky zrazil ročné dieťa, v nemocnici zraneniam podľahlo

21.05.2025 09:36

Za doposiaľ presne nejasných okolností došlo k vážnym zraneniam ročného dieťaťa, ktoré sa pohybovalo v blízkosti dodávky.

Mozner, Pellegrini

Prezident vymenoval za nového predsedu Najvyššieho súdu Františka Moznera

21.05.2025 09:11

Za Moznera hlasovalo 15 zo 17 členov súdnej rady. Vo funkcii nahradil Jána Šikutu.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 672
Celková čítanosť: 4144361x
Priemerná čítanosť článkov: 6167x

Autor blogu

Archív