Pán prezident o školstve a vyrovnávaní vzdelania

Prezident povedal:
„Často ma počujete hovoriť, že musíme vrátiť úctu vzdelaniu a vrátiť úctu učiteľom. Dnes sa chcem prihovoriť, aby sme sa oveľa viac venovali tomu, čo konkrétne chceme dosiahnuť. Aby sme namiesto zvyšovania nárokov na naše deti, ktoré dosahujú v priemere čoraz horšie výsledky, zvýšili nároky na naše školstvo — a ono nám to vrátilo na našich deťoch…“
To sú mierne povedané schizofrenické sklony. Na jednej strane vraví o vysokých nárokoch a na druhej o úbohosti vzdelania. Pán prezident nemá ani šajnu o schopnostiach či znalostiach súčasnej mladej generácie.
Vážení učitelia! Nezvyšujte nároky, ani pán prezident vám to neodporúča. Nemusíte už prakticky nič. Načo? Ani náš najvyšší zástupca ľudu už nepotrebuje vzdelanú mládež. No a môže veriť, že sa nám to vráti, len zabudol pripomenúť či v dobrom, alebo zlom.

Neviem, či som zle počul, alebo pán prezident segreguje.

Pán prezident povedal:
„Dovoľte mi mieru konkrétnosti, ktorú potrebujeme a ktorú dnes ľudia očakávajú, ilustrovať na jednom príklade. Príklade, v ktorom sa prelína úloha pre naše školstvo s problémom našej rómskej populácie. Som presvedčený, že je najvyšší čas zaviazať sa, že pretneme začarovaný kruh chudoby a nízkej vzdelanosti. Začať dnes znamená začať hneď a ambiciózne.
Jeden z konkrétne merateľných cieľov by mohol byť postavený nasledovne: Do 10-tich rokov budú všetky rómske deti na Slovensku končiť základnú školu s porovnateľnými priemernými výsledkami ako nerómske deti. Počnúc generáciou detičiek, ktoré v budúcom roku vstúpia do prípravky. A zrátajme, koľko na to budeme potrebovať peňazí, pedagógov a sociálnych pracovníkov. Už dnes máme základné školy, ktoré s takouto ambíciou pracujú. Ide len o to, či chceme, aby sme ich také mali pre všetky rómske deti.“

Pán prezident si asi nevšimol, že si jeho odporúčanie už mládež dávno zobrala za svoje a aj keď učitelia by chceli od nich nejaké nároky, akosi sa im to už nedarí. No načo? V parlamente zlodeji, vzdelanie je nepopulárne a záleží na protekcii a známostiach. V reality šou je čím väčší tupec, tým väčšia hviezda. Pseudocelevriti diktujú módu, názory a sú premúdrelé v každom smere. Vzdelaný človek je len na príťaž. Čo s takým človekom, ktorý uvažuje a rozmýšľa?
Pán prezident nemusí čakať desať rokov, kým dosiahnu rómske deti porovnateľné výsledky ako nerómske deti. Rasizmus ako vyšitý! Prečo pán prezident rozdeľuje deti? Všetky sa narodia s „tabulou rasa“, za ich neschopnosť prispôsobiť sa väčšinovej spoločnosti môžu ich rodičia. Za to nemôže ani škola, ani učitelia. Jednoducho ak nechcú a nevidia vo vzdelanosti zlepšenie svojej situácie, tak sa môžu učitelia aj potrhať. Ak nevidia, že právo a spravodlivosť sa uplatňuje na každého rovnako, tak načo vzdelanie? Ak nevidia, že sa musia správať slušne, pretože im to prináša spoločenskú úctu, tak načo sa vzdelávať?
Ak si podvedome uvedomili svoju „nedotknuteľnosť“ s vypestovaným kultom dieťaťa tak školy sú už na nič.
Pán prezident, na pokles úrovne vzdelania všetkých a vyrábanie podpriemerných obyvateľov Slovenska naozaj nemusíte čakať desať rokov. Pozrite sa, ako sme dokázali zhumpľovať školstvo za dvadsaťpäť rokov.
Citácie sú z nasledujúceho zdroja

Výzva ministrovi dopravy a míľové kroky k výpalnému Slovenskej pošty, alebo Hlava 22 v praxi

08.03.2026

Najprv k tej neslávne preslávenej Slovenskej pošte, ktorá zaviedla automatický poplatok za balíčky – darčeky z tretích krajín. Patrím dlhé roky k zberateľom kinder figúrok a to, čo sa udialo na pošte, už naozaj ostáva rozum stáť. V skutočnosti ani neviem, či je za tento marazmus a plnenie výpalného zodpovedný minister financií alebo dopravy, respektíve sa dohodli, že [...]

Silvester a koľko srandy sme si užili tento rok

31.12.2025

Slovensko znovu bavil najviac ten náš politický guláš. Matelko jednoznačne exceloval aj so svojím hnutím a nikto nevie pochopiť, ako hlboko sa dá ešte klesnúť, no Matovič nás presviedča, že vždy sa dá klesnúť ešte hlbšie. Koalícia je tu v tomto podaní asi naposledy. Po totálnom nezvládnutí tzv. konsolidácie a jeden horší nápad ako druhý. Od januára prichystali [...]

Tomio Okamura na Slovensku, katastrofálne nedeľné diskusie a handry ako dôkaz igiotov

02.12.2025

Máme tu pravdepodobne znovu obnovené nadštandardné vzťahy s Českou republikou. Už fakt sa nedá deliť politika na pravicovú či ľavicovú, ale o tom som už písal skôr. Jednoducho na to zabudnite. Už sú tu len názorové rozdiely, či sa niekto chce úplne podriadiť každej hlúposti, ktorá vzíde v hlavách nevolenej EK, alebo budeme pracovať na pôvodných princípoch vzniku [...]

Maroš Žilinka

Žilinka vyzýva na zastavenie útokov voči verejne činným osobám

28.04.2026 22:40

„Rešpekt, slušnosť a zákonnosť musia zostať základom diskusie a prejavu názorov,“ zdôraznil Žilinka.

Britský kráľ Karol III. Kongres

Historický prejav britského kráľa v Kongrese: vyzval na obranu Ukrajiny aj jednotu Západu

28.04.2026 22:30

Partnerstvo medzi Európou a Spojenými štátmi je v súčasnosti dôležitejšie než kedykoľvek predtým, povedal Karol III.

Trump Zelenskyj

Americká veľvyslankyňa na Ukrajine končí: má byť frustrovaná z Trumpovej politiky

28.04.2026 22:08

Davisová je frustrovaná v súvislosti s nedostatočnou podporou prezidenta USA pre Kyjev.

Trump

Disney má problém, vtip o Melanii spustil búrku: Trump žiada Kimmelovu hlavu, FCC preveruje licencie ABC

28.04.2026 21:59

Trump označil Kimmelov žart za „podnecovanie k násiliu“ a Melania Trumpová ho obvinila z prehlbovania toxickej atmosféry.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 688
Celková čítanosť: 4357476x
Priemerná čítanosť článkov: 6334x

Autor blogu

Archív