Nuž, pán minister Gajdoš, na Slovensku máme aj iné „polovojenské“ jednotky ako Slovenských brancov

Začnem jedným vtípkom od nás, šermiarov.
Zaučuje starý nácek mladého, pouští mu k tomu diapozitivy..cvak – takže, mladej, tohle je hipík…
Hipíci se nechtěj prát a ani to neumí, takže je řezej hlava nehlava…cvak – tohle
je pankáč… ti se chtěj prát, ale neumí to, takže si s nima pohrávej, jak chceš…
cvak – a máme tu metalistu – ti se nechtěj prát, ale když na to přijde,
tak se umí ohánět.. ale taky to jde, když vás bude víc, žádnej problém…
cvak – tohle je historickej šermíř – chraň tě bůh, splíst si ho s hipíkem!
Pán Gajdoš, všetky záujmové skupiny, ktoré sa venujú akémukoľvek bojovému športu, majú svoje insígnie, uniformy, znaky a niektoré dokážu ublížiť či zabiť nielen ťažkou technikou, ale aj holou rukou či papierom. Nuž, po slovenských brancoch prídu na rad asi aj historickí šermiari, šermiari, lukostrelci, strelci všeobecne, karatisti, boxeri, voľný štýl, zápasníci postupne aj skauti a už vidím, ako sťahujú z obehu nožíky a nedaj bože aj vidličky a budeme jesť znovu rukami.
Nejako som sa zoznámil s tými polovojakmi a nič hrozné sa nestalo. Ľudia, ktorí majú vytvorenú určitú záujmovú skupinu a vytvárajú si určitú komunitu, ktorá je pre človeka mysliaceho normálnou činnosťou. Ľudia sa zoskupujú podľa záujmu a vytvárajú komunity. Pokiaľ viem, ani Slovenskí branci a ani Noční vlci ešte nikomu neublížili, pokiaľ sa neráta položenie kvetov či vencov k pamätníkom padlých vojakov, ktorí nás oslobodili počas druhej svetovej vojny.
Ono je to také SNSácke vystúpiť v Dume a potom poslať vojakov do pobaltských štátov, alebo nakúpiť šrotové F 16 či nakupovať transportéry atď. Vraj výhovorka, že musíme míňať dve percentá HDP. No a to načo? Na NATO? Nebolo by efektívnejšie, ak by radšej znížili náklady na zbrojenie na jedno percento, alebo lepšie na pol percenta? Načo sú nám vôbec stíhačky? Radšej protilietadlovú obranu, respektíve nejaké tri kusy, by úplne stačili pre prípad potreby zasiahnuť proti nejakému neplánovanému vniknutiu do nášho vzdušného priestoru. Ak chce SNSka strácať voličov, tak to robí veľmi úspešne. Prečo nepreverujú takých konšpirátorov, ako sú Budaj či Smatana, ktorí by v živote nemali gule na priamu argumentačnú konfrontáciu v diskusii? Ich poplašné správy o Nočných vlkoch sa nedajú ináč nazvať ako cirkus v priamom prenose a presne do takýchto konšpirácií sa dostali práve dvaja spomínaní. Jeden vraj učiteľ dejepisu, rodičov tých žiakov, ale aj samotné deti ľutujem. Druhý zas vyhorený revolucionár, ktorý už nevie, ako sa má ešte prezentovať. Naše školstvo je už naozaj v úbohom stave, o parlamente ani nevravím.
Nedá mi to, asi sa na tie sklady zbraní na Slovensku pôjdem naozaj pozrieť. Poznám množstvo zberateľov, ktorí sa napríklad sústreďujú na druhú svetovú vojnu v celej Európe a majú funkčné zbrane, ktoré požičiavajú aj filmovým tvorcom. Budaja a Smatanu upozorňujem, že nejaká voľná bojová technika stojí aj v Pezinku na roli. Myslím, že mám pri nej aj nejakú tú fotečku, tak nech tam bežia a bažia po minúte slávy z odhalenia komplotu voči Slovenskej republike. Ozaj, na Dukle či Dargove sú aj voľne dostupne stojace tanky ako pamätníky, čo ak ich náhodou niekto opraví a zaútočí na celé Slovensko? Kalmus by vedel, čo s tým a o Lorenzovi ani nevravím.
To, čo sa v súčasnosti produkuje, nie je nič iné, len obyčajná hra na diktatúru, do ktorej sa postupne dostávame a ktorá už v budúcnosti hrou nebude.

Tretia svetová podľa AI už začala, Británia to prepískla a podobné príklady zneužívania kampaní máme aj v domácej kuchyni. Nástup do vlaku na vlastné riziko a grimasy Mesterovej.

03.08.2025

Máme tu Trampa a jeho colnú vojnu, ktorá nám ukázala, len jedno. EÚ je totálne neschopná niečo vyrokovať. Lajenová aj Šefčovič sú fakticky na smiech. Asi by sa mal vrátiť k tým rezňom. Už som skôr písal, že Trump má môj obdiv, ako si pretláča USA , lenže je to dvojsečná zbraň. Môže sa stať, že sa vytvoria nové ekonomické bloky, kde sa vynechá EÚ aj USA. Teda [...]

Nový zákon o voľbách? Nedomyslené a trošku od veci

01.07.2025

Nový zákon o voľbách nám pôjde na schválenie. No neviem, či nemal prejsť hlbšou analýzou, ako to len tak streliť. Už som sa tu napísal veľmi veľa o tom, že som proti akejkoľvek podpore štátu politickým stranám. Nikto nikomu nekáže, aby šiel do politiky, je to také verejné hobby. Prečo potom podpora od štátu pre politické strany? Nech si zabezpečia všetko z [...]

Uhrík, Mazurek v debatách so Zdechovským a čo s energiami, hlavne plynom

21.06.2025

Pozrel som si tri debaty, kde boli hlavnými aktérmi Uhrík, Mazurek a „Superstar“ Zdechovský. Prvé dve ešte ako tak bol Zdechovský mierne arogantný, ale v tej tretej sa podarilo Uhríkovi ho doslova pritlačiť k stene a keď povedal už zľudovelú vetu: „Matovič bol múdry, on s nami nešiel do sporu, pretože nechcel na seba upozorniť!“ Ten výrok sa vryje do slovníka [...]

likvidujú rozostavanú škôlku

Na Luníku IX likvidujú rozostavanú škôlku. Začala sa rozpadávať skôr, ako ju dokončili

18.08.2025 07:00

Mala privítať deti v košickej mestskej časti Luník IX ešte v roku 2020

gaza

USA dočasne pozastavili vydávanie humanitárnych víz pre ľudí z Pásma Gazy

18.08.2025 06:48

Rubio odôvodnil rozhodnutie úzkymi väzbami niektorých organizácií zapojených do obstarávania víz na teroristické skupiny akou je Hamas.

Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj sa stretne s Trumpom. Americký prezident odmietol vstup Ukrajiny do NATO aj návrat Krymu

18.08.2025 06:00, aktualizované: 07:06

Americký prezident Donald Trump vylúčil návrat Krymu Ukrajine aj prípadný vstup Ukrajiny do NATO.

Belarus Lukashenko Inauguration

Zo zloducha Trumpov mierotvorca? Lukašenko by mohol usporiadať stretnutie Putina so Zelenským

18.08.2025 06:00

Stále treba hovoriť len o špekulácii, ale viaceré signály naznačujú, že Alexandr Lukašenko by mohol hostiť kľúčové rokovania o ukončení vojny.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 680
Celková čítanosť: 4217231x
Priemerná čítanosť článkov: 6202x

Autor blogu

Archív